Skocz do zawartości

Pierwsze forumowe zawody w RBR


pablonas

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z ciekawosci, jakie macie rekordy na Chirdonhead?

To moim zdaniem jeden z fajniejszych odcinkow w grze, taka Finlandia, tylko sie inaczej nazywa ;-)

WuRCem tylko nie pamiętam już czy Imprezą czy Focusem zrobiłem 3:09 z hakiem. eNką poniżej 3:20. Rekordy na czeskim pluginie w WRC zbliżają się do 3:05 :twisted:

Też lubię ten odcinek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuRCem tylko nie pamiętam już czy Imprezą czy Focusem zrobiłem 3:09 z hakiem.

Ja jakies 2 lata temu zatrzymalem sie na 3.11 oczywiscie subaru, na seryjnych nastawach. Potem byly juz tylko dzwony i wk..zdenerwowanie :-)

Potem przestalem grac i teraz sobie niesmialo przypominam.Ponawiam pytanie - czy duzo mozna zyskac grzebiac w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakies 2 lata temu zatrzymalem sie na 3.11 oczywiscie subaru, na seryjnych nastawach. Potem byly juz tylko dzwony i wk..zdenerwowanie :-)

Potem przestalem grac i teraz sobie niesmialo przypominam.Ponawiam pytanie - czy duzo mozna zyskac grzebiac w ustawieniach?

Bardzo dużo!

zacznij od ustawienia siły i balansu hamulców , a od razu będziesz miał mniej dzwonów.

Dla przykładu: na szuter, w subaru impreza wrc06 ustaw na 4500 przód i 4200 tył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - czy duzo mozna zyskac grzebiac w ustawieniach?

Nie wyobrażam sobie latanie na seryjnych nastawach. Zwłaszcza po asfalcie :)

Dla przykładu: na szuter, w subaru impreza wrc06 ustaw na 4500 przód i 4200 tył .

:shock: Odważnie :wink: Ja ustawiam na szutry ok 5,5k (mała różnica przód - tył(

 

P.S.

Poproszę wszystkich którzy do rajdu się zgłosili ale z jakiegoś powodu nie dojechali do mety o wysłanie requesta. Będziecie mogli kontynuować rajd. Gutek, Koval - Wy już możecie jechać.

Jak wysłać requesta? Logujecie się na czeskiej stronie, następnie odszukujecie na liście rajdów ten nasz, klikacie w niego i gdzieś na dole będzie "Request for tournament reset". Wtedy dopiero będę mógł Was "odblokować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety sobie nie pojeżdżę. "Unkown RBR version". Plugin nie rozpoznaje mojej gry, pewnie z powodu kilku przeróbek, które poczyniłem z czasem. Nie bardzo chce mi się od nowa instalować Ryśka, więc pozostaje mi tylko pogrywanie na serwerach on-line.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianZ1 :arrow: http://rbr.onlineracing.c...dlstart&dlid=19

tylko to zainstaluj. Powinno działać.

Chcesz mi fizykę aut pozmieniać? Uuuu...będę się musiał poważnie zastanowić, bo bardzo mi C4 szkoda stracić. Auto jest mocno dopracowane, pięknie się prowadzi i żadnym innym nie jestem w stanie zbliżyć się choćby do czasów uzyskiwanych właśnie C4 na szutrze. Także pomyślę :)

Samochody masz oryginalne?

Auta nie do końca mam oryginalne. Za Imprezę '03 mam Coswortha, za Corollę jakąś Fabię 400KM (totalna porażka), Za Hyundaia mam Focusa '06 (całkiem przyjemny), za 206 WRC mam 206 S2000 (też porażkowy). Jedynie na serii mam Imprezę '00, którą używam do asfaltów. Jest nie do wyjęcia :)

Moooże dziś podmienię tą fizykę, ale nie obiecuję, hehe.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi fizykę aut pozmieniać? Uuuu...będę się musiał poważnie zastanowić, bo bardzo mi C4 szkoda stracić. Auto jest mocno dopracowane, pięknie się prowadzi i żadnym innym nie jestem w stanie zbliżyć się choćby do czasów uzyskiwanych właśnie C4 na szutrze. Także pomyślę :)

C4 jest widziane przez plugin. Po zmianie physics.rbz na tą którą podałem wcześniej, zainstalujesz na nowo auto (tylko koniecznie z fizyką od czechów a nie z bhmotors) i będziesz miał C4 na pluginie. Tu masz link do tego auta :arrow:

http://rbr.onlineracing.cz/index.php?ac ... d&cat=1072

 

Jeżeli jeździłeś C4 z inną fizyką niż tą od Czechów, a robiłeś jakieś swoje setupy to mogą przestać działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jest jakaś magia i herezje, to co tu wypisujecie... pogubiłem się znaczy. :wink:

 

Na razie 2 problemy:

- nie działa mi ForceFeedback - znaczy mogę ustawic opór i centrowanie kierownicy, ale już test FF w RBR nie przechodzi - znaczy kierownica się nie obraca,

- mam puga 106 i na razie jakoś mi się nim jeździl, ale tylko po USA, bo tam się mieszczę na drodze... tyle, że właśnie nie wiem, czy to wszystko mam dobrze skonfigurowane, bo tu piszecie o ustawieniach fizyki, itd... :roll:

 

Będę miał chwilkę, to usiądę nad tym, obiecuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździłeś C4 z inną fizyką niż tą od Czechów, a robiłeś jakieś swoje setupy to mogą przestać działać.

Ok. Załaduję zatem fizykę C4 od Czechów i spróbuje ponownie. Setupów żadnych nie robiłem. Co do innych aut, to mi na nich nie zależy, więc mogą iść w śmietnik. Impreza '00 powinna zostać, bo jest na serii i tylko ją chciałbym jeszcze zostawić, jako rzeźnię na asfalty :)

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie działa mi ForceFeedback - znaczy mogę ustawic opór i centrowanie kierownicy, ale już test FF w RBR nie przechodzi - znaczy kierownica się nie obraca,

Zadam kilka pytań, kilka banalnych więc proszę się nie obrażać :wink:

1. W profilerze masz zrobiony profil "rbr" z wybranym kątem? I czy na pewno nie wyłączyłeś w tym profilu FF?

2. W samej grze oczywiście masz włączone FF?

3. Na teście kierownica w ogóle się nie rusza czy idzie np w lewo i nie wraca?

4. Co się dzieje z kierownicą w czasie jazdy jak siłę FF w ustawieniach zwiększysz do maksimum?

5. Czy w profilerze masz zrobione jakieś inne profile czy tylko ten do rbr? Jeśli masz inne to na próbę je wykasuj i zostaw same rbr.

6. Robiłeś reinstall sterowników?

7. W profilerze jest zdjęcie kierownicy. Widzisz tam DFP czy może tą niebieską kierownicę? (kiedyś tak miałem)

8. Jak wrócę do domu to wyślę Ci mój profil z rbr. Zobaczymy jak u Ciebie się zachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam kilka pytań, kilka banalnych więc proszę się nie obrażać :wink:

Nie no, co Ty :?: :cool:

1. W profilerze masz zrobiony profil "rbr" z wybranym kątem? I czy na pewno nie wyłączyłeś w tym profilu FF?

Tak, mam profil RBR, kąta kierownicy nie ruszałem na razie. FF tam nie wyłączałem. Do tego ustawiam profil globalnie przed grą, bo po odpaleniu gry profiler nie zawsze (nie przy każdej grze znaczy) aplikuje stosowny profil. Pracuję na Viście, może to ma jakiś związek. Gry odpalam spod profilera.

2. W samej grze oczywiście masz włączone FF?

Tak.

3. Na teście kierownica w ogóle się nie rusza czy idzie np w lewo i nie wraca?

Ani drgnie.

4. Co się dzieje z kierownicą w czasie jazdy jak siłę FF w ustawieniach zwiększysz do maksimum?

W ustawieniach profilera :?: Nie testowane, ale pewnie ciężko będzie nią skręcac. :smile: Za to żadnych wibracji i zmian oporu na kierownicy nie czuc.

5. Czy w profilerze masz zrobione jakieś inne profile czy tylko ten do rbr? Jeśli masz inne to na próbę je wykasuj i zostaw same rbr.

Mam kilka innych. Spróbuję.

6. Robiłeś reinstall sterowników?

Tak.

7. W profilerze jest zdjęcie kierownicy. Widzisz tam DFP czy może tą niebieską kierownicę? (kiedyś tak miałem)

Widzę DFP.

8. Jak wrócę do domu to wyślę Ci mój profil z rbr. Zobaczymy jak u Ciebie się zachowa.

OK, dzięki serdeczne. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: na szuter, w subaru impreza wrc06 ustaw na 4500 przód i 4200 tył .

 

Dzięki za rade, jak bede mial chwile to pogrzebie, choc z czasem cienko.

Kiedys sciagnalem sobie replay z chirdonhead jakiegos magika, ktory tam mial chyba 3:07 i najbardziej mnie dziwilo, ze przed tym pierwszym skrzyzowaniem w lewo gosciu hamuje dopiero po szczycie i sie miesci, a ja na seryjnych nastawach jak nie zdejme przed szczytem, to zawsze przestrzele to skrzyzowanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

http://www.wingmanteam.com/files/docume ... _Rally.htm

Vibration not working!

 

In testing, it was found that while RBR supports force feedback, it will not support vibration. You will still be able to use the axes and buttons, but you will get no vibration.

ale zakładają, że FF powinien działac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

4. Co się dzieje z kierownicą w czasie jazdy jak siłę FF w ustawieniach zwiększysz do maksimum?

 

W ustawieniach profilera :?: Nie testowane, ale pewnie ciężko będzie nią skręcac. :smile: Za to żadnych wibracji i zmian oporu na kierownicy nie czuc.

Chodzi mi o zwiększenie siły FF w ustawieniach wewnątrz gry.

 

Tak, mam profil RBR, kąta kierownicy nie ruszałem na razie. FF tam nie wyłączałem. Do tego ustawiam profil globalnie przed grą, bo po odpaleniu gry profiler nie zawsze (nie przy każdej grze znaczy) aplikuje stosowny profil.

Z mojego doświadczenia mogę poradzić żeby nie dotykać "globalnych ustawień". Używam tylko "specyfic game setting". Grę odpalam przez profil który sam wcześniej ładuję. Na to, że profiler sam rozpozna jaką grę włączam nie liczę :)

 

[ Dodano: Czw Sty 24, 2008 10:24 pm ]

citan podeślij mi na PW swój email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podmiana phisics.rbz nic u mnie nie pomogła. Także dodatkowo załadowana fizyka C4 niewiele zdziałała. Mam podmienione nazwy zespołów i kierowców, inne intro itp. Podejrzewam, że to stanowi problem nierozpoznania wersji mojego rbr. No trudno..

BTW Fizyka czeskiej C4 jest tragiczna. Toż to w ogóle nie jedzie i drogi się nie trzyma. Wpadnięcie w niekontrolowany uślizg na asfalcie jest równoznaczne z opuszczeniem trasy. Od razu wróciłem do BHM. Zupełnie inny poziom kontroli pojazdu.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podmiana phisics.rbz nic u mnie nie pomogła. Także dodatkowo załadowana fizyka C4 niewiele zdziałała. Mam podmienione nazwy zespołów i kierowców, inne intro itp. Podejrzewam, że to stanowi problem nierozpoznania wersji mojego rbr. No trudno..

To jest inny sposób. Zainstaluj na drugiej partycji drugą kopię RBR i to przerabiaj. Do grania online będzie jedna kopia, a do offline druga. Sporo ludzi tak robi w momencie kiedy jeżdżą w różnych cyklach opartych na innych pluginach (np na węgierskim). Nie trzeba non stop kombinować.

Co do C4 - nie wiem nie jeździłem tym paściem :razz: Ostatnio staram się unikać WuRCa. Mało jeżdżę więc trudno sie w drodze zmieścić, przez co czasy porównywalne z eNką robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4 jest widziane przez plugin. Po zmianie physics.rbz na tą którą podałem wcześniej, zainstalujesz na nowo auto (tylko koniecznie z fizyką od czechów a nie z bhmotors) i będziesz miał C4 na pluginie. Tu masz link do tego auta

u mnie takze nie widzi C4 na pluginie. A mam to tak jak mowisz.

Kicham zatem niestety gre na pluginie i gram czasem na RBR net.

Tam dziala wszystko. A ze odechcialo mi sie grac na pluginie to zrobilem ciekawy eksperyment - mianowicie wrzucilem fizyke od C4 do auta SI 2006 do tego skin Kuzaja (ten czarny STT) - kurna pieknie mi Imprezka lata na fizie od C4 :o

Nic sie nie powalilo z grafiką ani innymi ustawieniami a nie jest tak nadsterowny jak na seryjnej fizie Imprezy.

 

[ Dodano: Pią Sty 25, 2008 1:45 pm ]

Podejrzewam, że to stanowi problem nierozpoznania wersji mojego rbr. No trudno..

Nie Seba, mam to samo. Tzn mialem jak mialem zupelnie seryjną gre z niezmienionymi rzeczami o ktorych wspomniales. Podmienialem tylko po kolei fizyki lub poprostu auta i patrzylem czy pojdzie na pluginie - nie poszło to sobie darowalem. Nie chce jezdzic serią na pluginie. Ewentualnie moze dopieszcze Corolle WRC to sprobuje. Bo to auto z domyslnych mi jeszcze odpowiada. N-ki mnie juz wogole wkurzają,mam wrazenie ze sie to wogole nie zbiera - skoro caly czas Wurcem próbuje to nie jest to chyba mylne. Upiększylem sobie gre ciekawymi skinami i lepszym udzwiękowieniem. Zmienilem BOV,dzwieki Imprezy,Cytryny i innych aut. Nie są az tak syntetyczne jak te seryjne.

 

P.S. Chce ktoś spróbować pojezdzic z fizyką wystosowana na 600KM?Podesle jak coś. hehe to jest jazda :mrgreen: 1,2,3,4,5,6 bieg - 200km/h po krótkiej chwili i dzwon ,bo nie idzie tego ogarnąć. :twisted:

Nawroty to można na 3-cim biegu brać bo sie zbiera jak glupi. Ty Seba jezdziles to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie czysto orientacyjnie się zapytam.

 

Czy czas 2:35 na Code'D'Arbroz czy jak tam się to nazywa (pierwszy odcinek Francja) jest dobry ?

 

Jechałem Subarakiem WRC full default bez jakichkolwiek zmian (techniczny matoł ze mnie :P). Pytam ponieważ nie mam się z kim porównać gdyż ta gra przerasta wszystkich moich znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czysto orientacyjnie się zapytam.

 

Czy czas 2:35 na Code'D'Arbroz czy jak tam się to nazywa (pierwszy odcinek Francja) jest dobry ?

 

Jechałem Subarakiem WRC full default bez jakichkolwiek zmian (techniczny matoł ze mnie :P ). Pytam ponieważ nie mam się z kim porównać gdyż ta gra przerasta wszystkich moich znajomych.

Jak na setup default i standardową Imprezę to IMO całkiem niezły czas.

 

Musimy się ustawić na jakieś wspólne granie. Skoro do RBR czech nie mogę chłopaków przekonać to może pogramy któregoś wieczora przez RBRnet ? Serwer mogę postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha tylko to 2:35 udało mi się osiągnąć uprzednio kasując z 18 Subaraków :P Leszcz ze mnie :P Pozatym dawno nie grałem, ale czemu nie :P Jak skończą mi się wszystkie deadliny i będe miał chwile czasu na odświeżenie umiejętności - dam znać. BTW Może by tak jakiś RBR, ale w realu ustawić ?? :twisted: Hah, ale najpierw muszę zarobić na Stiajkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha tylko to 2:35 udało mi się osiągnąć uprzednio kasując z 18 Subaraków :P

 

Dlatego trzeba pojeździć w jakichś mistrzostwach online. Uczą regularności i "dojeżdżalności" :) Jak zaczynałem przygodę z RBR i rajdami online (po roku grania offline), robiłem czas WRCem na odcinku o którym mówimy 2:41 i wydawało mi się, że to strasznie szybko. Teraz ten odcinek jadę eNką w 2:39, a WRCem powtarzalny czas to ~2:30 :) Bez dzwonów. Tyle tylko, że to też żadna rewelacja :razz: Czołówka jeździ tu jeszcze szybciej.

Polecam adres http://rbr.onlineracing.cz/?setlng=eng

Oprócz możliwości gry online jest potężna baza rekordów tras. Można zerknąć ile to nam brakuje do mistrzów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha wielkie dzięki pablonas, ;] Jak tylko skończę naukę (ostatni rok IB yeah :P) Zabieram się do grania ;] Teraz to nawet się ciężko po d podrapać. Właśnie skończyłem wszystkie prace na jutro. Do godziny posta dodaj trzy godziny z racji mojego miejsca zamieszkania.

 

Od jutra znów zacznę okazujnie pogrywać offline, a jak tylko skończe szkołę to odpalam Twoje linki :twisted: ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...