Skocz do zawartości

Zakup Imprezy 160KM


KubaKul

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do właścicieli Imprez.

Mam możliwość kupna bardzo zadbanego egzemplarza Imprezy GD 160KM. Bardzo mnie to kusi; charakterystyka auta, wygląd, osiągi, prowadzenie, wszystko mi pasuje, ale jedyna wątpliwość to rozmiary. Czy może się ona sprawdzić jako auto dla czterech osób (2 dorosłych i 2 dzieci w wieku szkolnym)? Nie mówię, że mamy do niej zapakować pół domu, ale żeby chociaż w miarę komfortowo się przemieszczać. Problem polega na tym, że zainteresowanie moim Legacem jest dużo większe niż Suzuki Jimnym mojej żony, a na trzy samochody nas nie stać...

I druga kwestia. Auto ma kod silnika EJ204. Rozmawiałem z Jako, który mnie przestrzegał, że w tym przypadku LPG nie do końca się opłaca, gdyż co 30-50 KKM trzeba regulować zawory (koszt 1700 podobno). A po dwóch regulacjach trzeba się już wziąć za głowice. Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia w tym względzie?

Pozdrawiam,

Kuba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakieś doświadczenia

jakies tam mam  :)  :

ad pojemnosci - 2+2 bez bagażu miesci się bez problemu, z bagażem box potrzebny i sprawdza się wyśmienicie. Ale auto jest dość niskie i pakowanie dzieci do fotelików wymaga pewnej gimnastyki.

ad gazu i EJ204 - tutaj jako ma racje. więcej przygód z uwagi na lpg jest z tym silnikiem.

ogólnie polecam auto, jesli cena i stan ok to brać i nie zastanawiać sie :) . parę modów i da się jeździć :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jakieś doświadczenia
 auto jest dość niskie i pakowanie dzieci do fotelików wymaga pewnej gimnastyki.

 

To akurat nie problem, bo jedna już z fotelika dawno wyrosła, a druga zaraz wyrośnie :) Dzięki za pożyteczny post; przybliżył mnie do decyzji o kupnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy może się ona sprawdzić jako auto dla czterech osób (2 dorosłych i 2 dzieci w wieku szkolnym)?
 

A jak bardzo wysokim człowiekiem jesteś?:-) Miejsca z tyłu na nogi przy moim wzroście (193 cm) jest bardzo mało, jeśli to będą tylko krótkie trasy to ok, ale dłuższa już może być dla pasażerów męcząca.

 

 

 

Auto ma kod silnika EJ204

możesz poszukać EJ20F, podobno reguluje się rzadziej.. Mówię podobno, bo na "z doświadczenia" w moim przypadku trzeba trochę poczekać ;-)

 

 

 

parę modów i da się jeździć

katalizator wywali i będzie jazda?:-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bardzo wysokim człowiekiem jesteś?:-) Miejsca z tyłu na nogi przy moim wzroście (193 cm) jest bardzo mało, jeśli to będą tylko krótkie trasy to ok, ale dłuższa już może być dla pasażerów męcząca.

O to własnie miałem dopisać. Proponuje wybrać się całą 4 i przymierzyć ale z tyłu ciasno może być.

 

 

 

możesz poszukać EJ20F, podobno reguluje się rzadziej

Nie podobna a na pewno :P . ponad 50kkm przechulane, zawory sprawdzone i nic.

 

 

 

katalizator wywali i będzie jazda?:-D

Tak i dołożyć maske od WRX :biglol: . Jest kilka tanich opcji żeby przyjemniej się powoziło (inny stab, sprężyny, hebel)

Edytowane przez bmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy może się ona sprawdzić jako auto dla czterech osób (2 dorosłych i 2 dzieci w wieku szkolnym)?
 

A jak bardzo wysokim człowiekiem jesteś?:-) Miejsca z tyłu na nogi przy moim wzroście (193 cm) jest bardzo mało, jeśli to będą tylko krótkie trasy to ok, ale dłuższa już może być dla pasażerów męcząca.

 

 

Jestem dokładnie tego samego wzrostu, ale z tyłu raczej nie planuję jeździć ;)

Jeśli chodzi o silnik, to pewnie, że wolałbym EJ20F, ale to nie jest tak, że ja takiego samochodu szukałem, ale trafiłem na mega-zadbany egzemplarz od pierwszego właściciela z pełną historią w ASO, który po prostu od razu zarezerwowałem :) Jedyny feler to ten nieszczęsny EJ204. Chyba jednak jakoś to przeboleję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jako właściciel GG N/A powiem, że może być ciasno. Powiem tak: jak kupowałem myślałem, że będzie spoko. Mam kombi, zaraz półtoraroczne dziecko. Dziecko rośnie, auto jakoś nie chce. Mam 183cm (wzrostu). Dobrze, że Żona w miarę kusa, bo z tyłu za mną jest ciasno (jakkolwiek to brzmi). Fakt faktem, jeśli jest zadbany model - super. Ale z dwoma dużymi już powoli dziećmi zastanów się na chłodno. Co ja pieprze? Subaru kupować na chłodno? ... no ale chociaż trochę. W tym momencie zastanawiam się już powoli nad zmianą ,a uwierz mi, kocham ten samochód nad życie, mam 70kkm przebiegu i masę wtopionych pieniędzy. Tak naprawdę nie otrzymasz odpowiedzi na swoje pytanie, bo każdy ma inne podejście, inaczej zachowujące się dzieci itp. itd. Możemy Ci tylko doradzić. Moim zdaniem kwestia zadbanego egzemplarza, to nie wszystko. Po dwóch latach użytkowania celuję w OBK 2002 H6. Wiem, starzeje się.

Acha i jeszcze jedno. 160KM przy wysokoobrotowej charakterystyce tego silnika to zdecydowanie za mao. Jak będziesz żyłował ten silnik na gazie, to nie wróżę nic dobrego. Masz rodzinę, ważniejsze i przyjemniejsze wydatki.

Sorki, że tak negatywnie, ale chyba sam niepotrzebnie zachłysnąłem się tym autem. Samo w sobie śmiem twierdzić, że jest jednym z lepszych na świecie ... ale nie dla rodziny i to jeszcze LPG.

Mam chłopaki rację?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za głosy rozsądku, który przydaje się przy kupowaniu Subaru  :)  @Simpson, bardzo wyważony post. Czuję się przekonany, że auto rodzinne to nie będzie, a LPG też nie ma tu sensu, więc zmieniam trochę plan.

Zostawię sobie Legaca albo go wymienię na nowszego, a Imprezą będzie jeździć żona; oczywiście, musi ją najpierw zobaczyć:) Mam zatem kilka dodatkowych pytań:

1) Jak byście ocenili komfort jazdy? Podejrzewam, że w porównaniu z Suzuki Jimnym, którym jeździ teraz moja druga połówka, to i tak będzie przepaść. Jimniak to auto dla ludzi, u których wygoda podróżowania jest na końcu listy potrzeb :)

2) Jak z niezawodnością? Żona jeździła dotąd samochodami, które praktycznie się nie psuły, więc jest to dla niej ważny aspekt.

Czy ten model ma jakieś typowe usterki?

3) O czym trzeba pamiętać przy eksploatacji? Np. czy benzyna musi być PB98, czy wystarczy PB95?

4) Na koniec nietypowe pytanie, na które wiem, że mogę nie dostać odpowiedzi: Czy do bagażnika wejdzie siodło? ;)

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1:

 

Hmm, komfort:

Zawieszenie mi się bardzo podoba, wybiera nierówności ale nie jest jakieś rozbujałe, w ostrych zakrętach auto się gibie ale czuć że zawieszenie trzyma je bardzo poprawnie, dla mnie w sam raz, chociaż mój osąd może być zaburzony przez MGF, gdzie auto jest bardzo niskie i bardzo sztywne, więc po nim wszystko jest wygodne. Do tego mimo tego że gdzieś tam wiem że MG jest w stanie ten sam zakręt przejechać szybciej od Imprezy to w Imprezie zawsze czuje się pewniej,  "confidence in motion" to nie tylko hasło reklamowe. Impreza nie jest super wyciszona, jechałem ostatnio dłuższą trasę 150-170km/h i tragedii nie ma ale robi się głośno.

 

Ad2: Ten silnik ma przypadłość związaną z lekkim niedomaganiem między 2-3k obrotów, niektóre mają, inne nie, lekarstw na tą przypadłość jest wiele, ale ponoć żadne idealne. Więcej wad nie znam. 

 

Ad3: PB98 chyba tylko do H6 jest zalecany, ale mogę się mylić. Do imprezy smutnossącej PB95 starczy

 

Ad4: Takie końskie? Pewnie tak, bagażnik mały ale bądź co bądź to kombi, roletę rozsuwasz i jakoś to upchniesz. 

 

Bonusowo:

 

miejsca z tyłu zaiste jest mało, jak patrzę ile auto ma długości (nie tak mało) a ile z tego zostało centymetrów na nogi pasażerów to nie wiem jak Oni to policzyli, chociaż dzieciaki tam spokojnie upchniesz. 

 

Moc moc moc, wszyscy posiadacze WRXów po prostu zazdroszczą że ich auta nie kręcą się do 7.5k jak NA, zazdrość ich zjada, nie ładnie Panowie;) A na serio to moim zdaniem jest na styk, jak depniesz i wkręcisz silnik powyżej 6k to nawet coś zaczyna się dziać, tyle że musisz wrzucić kolejny bieg i przestaje się dziać. Zawali drogą nie jesteś, da się tym sprawnie wyprzedzać, tyle że z redukcją i gazem w podłodze.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli w tym wątku za pomoc. Po tym, jak zobaczyłem dziś auto na żywo i się nim przejechałem, decyzja mogła być tylko jedna - Imprezka już jest w moim garażu :)

Pozdrawiam,

Kuba

Edytowane przez KubaKul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość splawikx

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli w tym wątku za pomoc. Po tym, jak zobaczyłem dziś auto na żywo i się nim przejechałem, decyzja mogła być tylko jedna - Imprezka już jest w moim garażu :)

Pozdrawiam,

Kuba

 

No właśnie - poka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli w tym wątku za pomoc. Po tym, jak zobaczyłem dziś auto na żywo i się nim przejechałem, decyzja mogła być tylko jedna - Imprezka już jest w moim garażu :)

Pozdrawiam,

Kuba

 

No właśnie - poka :)

 

Nie mam swoich zdjęć, więc tylko zdjęcie poglądowe z placu dealera Peugeota, od którego ją kupiłem.

Po dwóch tygodniach użytkowania muszę powiedzieć, że auto jest świetne. Prowadzi się równie dobrze jak mojego Legaca (chciałem napisać lepiej, ale po zastanowieniu, w Legacu też nie ma na co narzekać. Żona uwielbia tę Imprezę i wygląda na to, że trochę u nas zostanie :) Tylko ten czarny lakier, na którym wszystko widać...

post-10877-0-03317500-1426799212_thumb.jpg

Edytowane przez KubaKul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...