Skocz do zawartości

ECU szaleje.


quba_vip

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w trakcie dość ostrej jazdy zapalił się Check engine. Auto przeszło w tryb awaryjny, 4,5 tyś obr. i odcięcie. Wyskoczyło 5 błędów: 22,23,24,31,33. Ale ta sytuacja miała miejsce już wcześniej. Tylko, że w trakcie jazdy po autostradzie. Wywaliło Check Engine, wtedy z tego co pamiętam, były błędy: 22,24,37,42. I to samo tryb awaryjny, i koniec. Co ciekawe, po sczytaniu błędów, i zresetowaniu ecu wszystko wraca do normy, check engine się nie zapala, auto przyśpiesza normalnie w pełnym zakresie obrotów, żadnych śladów usterek. Czy może zdarzyła się już komuś taka sytuacja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie co te kody błędów znaczą i posprawdzaj konkretne elementy, tak to sobie możemy powróżyć z fusów co najwyżej - ewentualnie dzwoń do wróżbity macieja, może pomoże.

Może nie do końca jasno wyjaśniłem. Między tymi epizodami był miesiąc przerwy. W ciągu tego miesiąca auto brało udział w zawodach KJS, treningu na torze, i kilku wyprawach autostradowych. W trakcie których taki problem się nie pojawiał. Silnik jest na 100% sprawny. Spotkałem się kiedyś z podobnym problemem w lancerze 4g63. Winny był słaby akumulator, auto na wysokich obrotach zaczynało wariować. Może źle zadałem pytanie, za co przepraszam. Powinnienem spytać, czy ktoś miał kiedyś z wywalaniem randomowych błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Udało mi się uporać w większością błędów :yahoo:  Trochę to zajęło, ale lepiej późno niż wcale. Okazało się, że coś zamieszkało pod maską, i większość z tych błędów wynikła z ponadgryzanych  przewodów. Szkoda gadać  :facepalm:  W każdym razie nie chcąc zakładać nowego tematu, drugie pytanie zadam tutaj.

 

Po całej operacji został mi jeden błąd 23 przepływomierz. Objawy somatyczne, i pomiary wskazują na to, że się skończył. I pytanie teraz moje: Czy muszę szukać konkretnie tego samego modelu przepływki: ten sam nr, kod, itd. ? Czy mogę dobrać jakiś inny np. od 2l wolnossaka kostka ta sama. Moja przepływka na zdjęciach.

post-18518-0-34148800-1432843660_thumb.jpg

post-18518-0-88239000-1432843667_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...