Jump to content

ECU szaleje.

quba_vip

Recommended Posts

Wczoraj w trakcie dość ostrej jazdy zapalił się Check engine. Auto przeszło w tryb awaryjny, 4,5 tyś obr. i odcięcie. Wyskoczyło 5 błędów: 22,23,24,31,33. Ale ta sytuacja miała miejsce już wcześniej. Tylko, że w trakcie jazdy po autostradzie. Wywaliło Check Engine, wtedy z tego co pamiętam, były błędy: 22,24,37,42. I to samo tryb awaryjny, i koniec. Co ciekawe, po sczytaniu błędów, i zresetowaniu ecu wszystko wraca do normy, check engine się nie zapala, auto przyśpiesza normalnie w pełnym zakresie obrotów, żadnych śladów usterek. Czy może zdarzyła się już komuś taka sytuacja?

sprawdź sobie co te kody błędów znaczą i posprawdzaj konkretne elementy, tak to sobie możemy powróżyć z fusów co najwyżej - ewentualnie dzwoń do wróżbity macieja, może pomoże.

Może nie do końca jasno wyjaśniłem. Między tymi epizodami był miesiąc przerwy. W ciągu tego miesiąca auto brało udział w zawodach KJS, treningu na torze, i kilku wyprawach autostradowych. W trakcie których taki problem się nie pojawiał. Silnik jest na 100% sprawny. Spotkałem się kiedyś z podobnym problemem w lancerze 4g63. Winny był słaby akumulator, auto na wysokich obrotach zaczynało wariować. Może źle zadałem pytanie, za co przepraszam. Powinnienem spytać, czy ktoś miał kiedyś z wywalaniem randomowych błędów?

• 5 months later...

Udało mi się uporać w większością błędów :yahoo:  Trochę to zajęło, ale lepiej późno niż wcale. Okazało się, że coś zamieszkało pod maską, i większość z tych błędów wynikła z ponadgryzanych  przewodów. Szkoda gadać  :facepalm:  W każdym razie nie chcąc zakładać nowego tematu, drugie pytanie zadam tutaj.

Po całej operacji został mi jeden błąd 23 przepływomierz. Objawy somatyczne, i pomiary wskazują na to, że się skończył. I pytanie teraz moje: Czy muszę szukać konkretnie tego samego modelu przepływki: ten sam nr, kod, itd. ? Czy mogę dobrać jakiś inny np. od 2l wolnossaka kostka ta sama. Moja przepływka na zdjęciach.

post-18518-0-34148800-1432843660_thumb.jpg

post-18518-0-88239000-1432843667_thumb.jpg

taka sam przepływka  jak w  wersjach turbo  94-96  była stosowana tez w wolnossakach (  Legacy i Imprezy) także ze znalezieniem takiej przepływki problemu żadnego nie będzie.

• Upvote 1