Skocz do zawartości

Zajączek


Pitz

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się ostatnio problem typu zajączek. A może właściwie nasilił, bo wcześniej też występowało, ale tylko przy jeździe pod górkę (np. podjazd w korku na wiadukt).

Kiedy jadę sobie powolutku na pierwszym biegu bez wciśniętego żadnego pedału, to samochód zajączkuje, czyli jak by ktoś wciskał gaz i go puszczał, wciskał, puszczał. Przedtem to się działo tylko przy podjeżdżaniu pod górkę, teraz też na płaskim i nawet z leciutko wciśniętym gazem.

Jakiś pomysł co do przyczyny? Auto ma niecałe 112 tys przebiegu, oczywiście dieselek (2008), wtryski ponoć w dobrym stanie, silnik rozgrzany, paliwo dobre (zresztą to nie kłopot sprzed chwili, więc od "wielu baków"). Coś przeczyścić, coś może być trzeba wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwu masowe było zmieniane?

 

Nie, ale tego raczej nie podejrzewam. To by byo szarpanie przy ruszaniu, piski ewentualnie, a tu ewidentnie silnik jakby przyspiesza i odcina. Raczej coś w tym rejonie, bo rusza płynnie, bez żadnych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg, mój też zajączkuje po przejechaniu kilkuset metrów bez żadnego pedału naciśniętego. Tzn nie zawsze, ale zdarza się. Co więcej wszystkie hondy którymi jeździłem wcześniej tak samo zajączkowały :P

 

Myślałem że to normalne :D Tłumaczyłem sobie że auto się toczy, dostaje dawkę paliwa jak na jałowym, ale jakąś pracę musi wykonać więc po prostu mu brakuje tego zasilania i zaczyna zajączkować. Chyba że moje zajączkowanie różni się od twojego.

 

Muszę musnąć delikatnie pedał gazu i wszystko wraca do normy. 

 

EGR dla pewności zawsze możesz wyczyścić, niedużo roboty i jeden element z zagadki zawsze wykluczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...