Skocz do zawartości

Jaki olej?


Artur1020

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko.
Pacjent subaru forester s turbo
przebieg 160tys km
obecny olej. Motorex 5w40 syntetyk.
co lac dalej? Myśle nad vr1 5w50 syntetyku
lub Motul 5w40 300v syntetyk



Wiem ze jest duzo o tym na forum ale nigdzie nikt nie opowiedzial sie jedno znacznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję 5/30 shella. Katalogi też tak zalecają np. castrol.pl. 

 

 

Castrol zaleca Shella?   :krecka_dostal:

Edytowane przez Tiger
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zalać Motulem. Jednakże olej serii 300V to raczej nie, to jest olej przeznaczony do wyczynu, no chyba że Twój styl jazdy jest zbliżony do tego jaki ma miejsce w sporcie. Ja proponowałbym Motula 8100 Eco-nergy 5W30, to bardzo dobry olej do silników turbodoładowanych o wysokiej klasie jakościowej i bardzo dobrych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z trochę innej beczki - w swoim Forku mam obecnie Motul 8100 Xcess 5W40, parę dni temu znalazłem w piwnicy flaszkę na dolewki z poprzedniej wymiany Shell Helix Ultra 5W40. Do kolejnej wymiany oleju mam jeszcze ze 2tys km - mogę dolewać Shell'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć o co z tym Castrolem chodzi?

 

Od blisko 30 lat używam go w różnych samochodach, począwszy od Malucha, gdzie lało się RS-a na co dzień, a w wyścigówkach często R40 :lol:  i nigdy się na nim nie zawiodłem. Ewentualne uszkodzenia powstawały niezależnie od zastosowanego mazidła. Tym czasem od pewnego czasu zaczynają się po różnych forach pojawiać jakieś farmazony, dla przykładu: http://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=6&t=5526#p126310

O co  :censored:  kaman?

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co bys nie lal w subaru i tak zobaczysz panewke    :biglol:  :biglol: 
 

Dość odważne stwierdzenie.Zaproś klientów "zalewanych" Castrolem na tor,kilka razy,zobaczymy,porównamy wtedy. ;)

Castrol jak Castrol,olej,choć ponoć specyfikacje różnią się od kraju przeznaczenia.Potrafi zostawić spory syf w silniku i to nie jest odosobniona opinia.

Do jazdy codziennej w dupowozach się nadaje,ale znam parę osób,które nie zalałyby Castrolem żadnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w Foresterze mojego wuja wał i smok olejowy po jeździe na Castrolu i te same elementy w moim aucie po zalewaniu Motulem. U mnie lśniąco czysto (po 130 tys. km), a mojego wuja (po 40 tys. km) - wszystko oblepione czarnym szlamem....

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co tu zrobić teraz? Castrol stosuje Porsche, bynajmniej pisze na opakowaniu...tak samo jak BMW...ale w sumie można napisać wszystko na opakowaniu a życie życiem...

 

Chemikiem nie jestem na co zwrócić uwagę...czy po prostu przetestować olej jeden sezon...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Porsche i BMW na Castrol-u to jest Kolego SPISKOWA TEORIA DZIEJÓW! Wszyscy o tym słyszeli, ale nikt nie widział, nie sorki chyba ktoś widział, ale w tylko w tych Porsche i BMW, no może nawet w Subaru - ale uwaga - tylko takich z uwalonymi silnikami ze względu na ten olej :) Rozwiązała się chyba nawet zagadka padających SBD, szkoda tylko że FHI nic o tym nie wie, SIP też chyba uczestniczy w SPISKU i nic im nie powie....  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co bys nie lal w subaru i tak zobaczysz panewke    :biglol:  :biglol:
 

Dość odważne stwierdzenie.Zaproś klientów "zalewanych" Castrolem na tor,kilka razy,zobaczymy,porównamy wtedy. ;)

Castrol jak Castrol,olej,choć ponoć specyfikacje różnią się od kraju przeznaczenia.Potrafi zostawić spory syf w silniku i to nie jest odosobniona opinia.

Do jazdy codziennej w dupowozach się nadaje,ale znam parę osób,które nie zalałyby Castrolem żadnego silnika.

 

 

No jak bys tak powertował forum to smiem twierdzić ze więcej uwalonych silnikow było tu na motulu   :biglol:  wiem ,wiem nikt tego nie pisze bo po co psuc sobie opinie przed pózniejszą sprzedażą samochodu :D  to nie jest forum  na którym większość jeżdzi po torze a juz tym bardziej foresterem  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko o olejach do Subaru. Miła lektura na długie jesienne i zimowe wieczory  :biglol:  :biglol:  :biglol:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/7137-olej-do-subaru-ktory-wybrac-jak-czesto-sprawdzac-poziom/

Kurcze niedługo będzie okrągła 1 rocznica zamknięcia ;):P Fajnie się czytało tych naciągaczy :biglol: :biglol: :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...