Skocz do zawartości

Pali sie kontrolka check i mruga kontrolka tempomatu


japan76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Legacy z 2005r. 2.0 137KM. Od  klilku dnia swieci mi sie kontrolka check razem z migajacym tempomatem. Kilka dni sie swieci potem na  kilka dni gasnie?

Nie mam gazu. Co to moze byc? Pozdrawiam 

1. Kup kabel diagnostyczny VAG USB KKL (niebieski na znanym portalu kosztuje ~30zł)

2. Zainstaluj na laptopie FreeSSM

3. Podłącz kabelek do wtyku OBD-2 (wtyczka po lewej stronie za dźwignią otwierania pokrywy silnika) i laptopa.

4. Przekręć zapłon w pozycję ON (kontrolki świecą, silnik nie pracuje)

5. Za pomoca oprogramowania FreeSSM odczytaj/zapamiętaj/skasuj kody blędów, jakie masz zapisane w pamięci ECU.

6. Pochwal się na forum kodem, a wróżenie przestanie być konieczne...

 

Oczywiście możesz postąpić zgoła odmiennie:

1. Zarezerwuj w portfelu/na karcie 150 zł.

2. Podjedź do dowolnego ASO w Twoim zasięgu.

3. Oddaj kluczyki i oczekuj na informację o błędach, które Ci się pojawiły.

4. Zapłać rachunek.

5. Pochwal się na forum kodem, a wróżenie przestanie być konieczne...

 

Druga droga jest krótsza, ale wybór pozostawiam Tobie.

Ja osobiście obstawiam P1137 ... :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest bangla!? bo rozumny czlowiek nazwie to objawem ale widze ze na forum jest duzo wiesniakow ktorzy zamienili polonezy na cos lepszego i kozacza , proste pytanie prosta odpowiedz jak nie masz co powiedziec to zamknij ryj i idz sprawdz czy w czajniku cos nie bangla.

  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam u jakiego użytkownika, ale ktoś pisał, że trzykrotne włączenie zapłonu i za czwartym "odpał" usuwa zapalone kontrolki. Nie usuwa oczywiście przyczyny :(


co to jest bangla!? bo rozumny czlowiek nazwie to objawem ale widze ze na forum jest duzo wiesniakow ktorzy zamienili polonezy na cos lepszego i kozacza , proste pytanie prosta odpowiedz jak nie masz co powiedziec to zamknij ryj i idz sprawdz czy w czajniku cos nie bangla.

Coś Ty taki nerwowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem nerwowy tylko cos mi bangla  :P a tak serio to czytajac forum na wiekszosc pytan zamiast odpowiedzi to tylko same pouczenia moraly i glupie uwagi,zawsze staram sie pomagac i odpowiadac na temat a jak nie znam odpowiedzi to nie pisze glupot. A wracajac do tematu to za Twoje problemy z autem odpowiada sonda lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu to za Twoje problemy z autem odpowiada sonda lambda.

 

Czy to oznacza, że jeśli zaświeci się check i kontrola trakcji to zawsze jest to sonda lambda? Czy akurat w tym przypadku?

 

No i najważniejsze: masz pewność czy tylko zgadujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam pewnosc-check i kontrolka tempomatu to na 99.99% sonda lambda( Japan 76 pytal o check i kontrolke tempomatu a nie o check i kontrole trakcji a to chyba jest kolosalna roznica,najpierw czytamy i odpowiadamy a nie odpowiadamy i czytamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację. Czytałem jednocześnie kilka podobnych wątków i błędnie napisałem.

 

 A jak będzie się świecił check i kontrola trakcji to co będzie?

 

I już najbardziej konkretnie: check, kontrola trakcji i tempomat w FXT '06 co będzie oznaczało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia! a temat sondy lambda przerabialem i co ciekawe podczas jazdy drogowej z podpietym komputerem pod OBD analiza wykazala ze mieszanka paliwa jest OK i spalanie przed wymiana i po wymianie uszkodzonej sondy lambda jest na tym samym poziomie co znaczy ze poza tym ze swiecil check i tempomat bylo OK wiec o co kamam?


Człowiek ma problem i nie potrafi go opisać, a wy robicie sobie szopkę.

Loża szyderców

Tak zgadzam sie z Toba,przegladajac cale forum to zaduzo jest tego typu odpowiedzi na zadane proste pytanie zamiast odpowiedzi to tylko drwiny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...