Skocz do zawartości

Playstation 3


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Z konsolami jest tak że w momencie wejścia na rynek technicznie są one na poziomie naprawdę mocnych PCtów. Tak było w przypadku PS2 i tak samo jest w przypadku PS3. Dlatego to że Twój, albo kogokolwiek innego PC, na papierze wydaje się być mocniejszy nie ma znaczenia.

Pozatym najważniejsze w przypadku konsol są gry i tak naprawdę to one zadecydują o tym czy PS3 sprzeda się w dziesiątkach milionów egzemplarzy, a nie to w której rubryce jakie widnieją cyferki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i z tym się w 100% zgadzam, że sukces konsol zależy od gier, a te wychodzą często i gęsto, czego o piecu nie można powiedzieć. Jednak w grafie to PC jest mocny. Z konsolą jest jak z princessą - "pewne przyjemności są obciążone konsekwencjami, a inne nie..." :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z czego tu się śmiejesz? Że leżę wygodnie w ciepłym łużku i przeglądam forum podczas gdy ty ćwiczysz garba przed PC albo drętwiejesz od ciężaru laptopa?

Mam bardzo milusią klawiaturę bezprzewodową, podobnie jak mysz, PC stoi obok sofy na której wygodnie leżę, monitor jest na PC - tak więc o moją wygodę się nie martw. Jak będzie zimno to przygarnę notebooka i wyłączę w nim oszczędzanie energii :)

 

I wyobraź sobie, że przy oglądaniu wiadomości mnie wnerwiają duże piksele przez co mimo odświerzania 100Hz psuje oglądalność.

Jasne, już to widzę :) To, ze TV ma napisane na pudle 100Hz nie oznacza, ze obraz TV jest nadawany z takim odświeżaniem.

 

Dawide-GP, to, że wczesne devkity bazują na PC jest dosyć normalne, robią emulację konsoli itp. Nie jest natomiast nigdzie napisane, że devkit pracuje z prędkością konsoli.

Zestawy developerskie Intela na nowe procesory Itanium bazowały na zwykłych Pentiumach, ważne było bowiem zasymulowanie nowego środowiska a nie uzyskanie pełnej prędkości, która dopiero była przewidywana.

 

Ta informacja z przed trzech miesięcy o problemach z wydajnością jest znana, wiadomo też, ze mają być do tego jakieś rozwiązania, pożyjemy zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Zazwyczaj się udaje, widzę to po różnicach jakie są w procesorach w wersjach przedprodukcyjnych pożenionych z przedprodukcyjnymi płytami i tych już produkcyjnych zestawów.

 

Widzę też, ze zapodałeś tutaj swoją konfigurację PC :) Oczywiście nie chcę kopać leżącego... więc może już nic nie będę pisał o tym jakie w labie mamy komputery teraz, o czym dowiesz się za dwa albo trzy miesiące z prasy komputerowej :)

 

Dawide-GP, nie dotarło do Ciebie jedno przesłanie odnosnie mocy grafiki w PC. Konsolę kupujesz raz na 6 lat. PC musisz w tym czasie zmodernizować 3 razy za naprawdę spore pieniądze. To coś jak porównanie STI i Mercedesa SL65AMG, Mercedes jest szybszy od STI, ale to STI daje więcej radości i jest tańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak już podadzą cenę PS3, PSP jak wyszło to 1.5 tys zł kosztowało, więc PS3 powinna jeszcze więcej "zaważyć" :razz:

Mój PC ma już prawie rok więc twoje stwierdzenia że w labie macie nowinki jest tu zbędne. Jakoś wolę zmodernizować PC 2razy w ciągu tych 6lat i cieszyć się WYDAJNOŚCIĄ i wspaniałymi modelami uszkodzeń niż wywalać kasę na jakąś tam konsolę, która jest 2krotnie wolniejsza i o połowę droższa od X-Boxa360! No i nie ma to jak FPSy na konsoli :lol: Zanim się konsolowiec na padzie obruci to PCtowiec go zfraguje! :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie na to jak FPSy na konsoli :lol: Zanim się konsolowiec na padzie obruci to PCtowiec go zfraguje! :razz: :mrgreen:

 

To, że ty nie umiesz, nie znaczy, że nie da się tego zrobić. Z resztą jak ktoś ma problemy z padem, można dokupić klawiaturę i mysz.

 

 

Jakoś wolę zmodernizować PC 2razy w ciągu tych 6lat i cieszyć się WYDAJNOŚCIĄ i wspaniałymi modelami uszkodzeń niż wywalać kasę na jakąś tam konsolę, która jest 2krotnie wolniejsza

 

Rozumiem, że już grałeś na PS3, że tak mówisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak już podadzą cenę PS3

Cena została już podana :)

Mój PC ma już prawie rok więc twoje stwierdzenia że w labie macie nowinki jest tu zbędne.

Ja nie mówię o nowinkach względem Twojego PC tylko względem tego co opisuje jako nowość prasa komputerowa :)

 

Jakoś wolę zmodernizować PC 2razy w ciągu tych 6lat i cieszyć się WYDAJNOŚCIĄ i wspaniałymi modelami uszkodzeń niż wywalać kasę na jakąś tam konsolę

Twoje pieniądze, Twoja sprawa :) Ja tylko nie rozumiem jednego, skoro już raz wydałeś kasę na to by cieszyć się wydajnością, to czemu za dwa lata znowu musisz ponownie ją wykładać by cieszyć się ... wydajnością? Na konsoli kupujesz grę włączasz i cieszysz się grą a nie wydajnością. Po kolejnych dwóch latach kupujesz kolejną część gry albo co innego i cieszysz się z jeszcze lepszej grafiki itp. Nie trzeba inwestować w sprzęt. Odnośnie modeli uszkodzeń, jak już pisałem jest wiele gier na konsole, które je mają, więc nie wiem czemu utrzymujesz, że jest inaczej.

 

, która jest 2krotnie wolniejsza i o połowę droższa od X-Boxa360!

Grałeś już na niej? Jak wcześniej pisałem Devkit (szczególnie te pierwsze) nie są najlepszym narzędziem do określania wydajności urządzenia, którego nie wyprodukowano.

 

No i nie ma to jak FPSy na konsoli :lol: Zanim się konsolowiec na padzie obruci to PCtowiec go zfraguje! :razz: :mrgreen:

Zapewne nie używałeś nigdy myszy i klawiatury w konsoli, a warto wiedzieć, że są, już do pierwszego szaraka był odpowiedni zestaw logitecha. Więc skoro pad Tobie nie odpowiada, wystarczy podpiąć co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Dawide-GP jest jedną z tych osób które czego by im nie powiedzieć i jakich argumentów by nie użyć i tak będą twierdziły że PC jest bardziej wydajny (lol) i ma lepszą grafikę (no comment). Kiedyś zapewne sypnął bym garścią argumentów począwszy od samych gier, przez cenę sprzętu, jego bezproblemowość, optymalizację kodu, podejście firm developerskich itd itp... Ale teraz mi się poprostu nie chce. Jeżeli ktoś nadal uważa że PC w kwestii gier jest lepszy niż konsole, czyli co by nie mówić, jednostki stworzone właśnie z myślą o tym jednym zadaniu... no cóż. Krzyżyk na drogę. Niech dalej żyje w tym przekonaniu wydając kupę kasy na update sprzętu. Nie zamierzam nikogo przekonywać bo i po co? Dopóki sam nie zrozumie, nikt go nie przekona.

 

A co fpsów na konsolach. Klawiatura+mysz to, jak pisze aflinta żadne nowum w światku konsolowym, a od siebie dodam że na padzie równierz gra się bardzo dobrze (vide Halo na xboxie - WRC fan zapewne wie o czym mówię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym. Mimo, że moja kasa moja decyzja to nie jest koniecznością modernizacja sprzętu! Wystarczy nie włączać nowych technologii upiększających grafikę i też można ciągnąć kilka lat. Powiadasz aflinta, że PS ciągnie następną część gry "x" z niby lepszą grafiką ale w tym przypadku rewolucji nie ma i poprawy są nieznaczne. W przypadku PC kolejne części "x" gry są znacznie bogatsze w grafikę! I aby nie kupować nowych bębechow nie dajesz wszystkiego ON i FULL! W konsolach jest to zoptymalizowane, w przypadku zmian graficznych tak daleko idących jak w grach PC, "konzola" by nie "pociągła" :razz: Tzn. trzeba by w niej też coś zmodernizować żeby płynie śmigała, albo trzeba by wprowadzić opcje wyboru jakości grafiki :wink:

WRC fan, nie grałem (i całe szczęście, bo pewnie jeszcze większym stałbym się jej przeciwnikiem :twisted: ) jednak parametry świadczą same za siebie - X-Box360 jest "rychlejszy". A piec tym bardziej. I to że nie plejałem na PS3 (na 1 i 2 tak) nie zmieni faktu, iż np. do FPSów pad sie nie nadaje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iż np. do FPSów pad sie nie nadaje!

 

Bo ? Podaj jakiś sensowny argument.

 

No nie powiedziałbym. Mimo, że moja kasa moja decyzja to nie jest koniecznością modernizacja sprzętu! Wystarczy nie włączać nowych technologii upiększających grafikę i też można ciągnąć kilka lat.

 

I gra wtedy pięęęęknie wygląda i napewno ma grafikę lepszą niż na konsoli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojin Widocznie jesteś jedną z tych osób, które czego by im nie powiedzieć i jakich argumentów by nie użyć i tak będą twierdziły że PS jest bardziej wydajny (lol) i ma lepszą grafikę (no comment). COś co mam mniej polygonów w grafie nie może mieć lepszej grafiki! (z samej logiki to wynika!!!!). A my tu rozprawiamy (przybajmniej ja) o wyższości graficznej PC, bez żadnej otoczki w postacji ilości wydanych gier, kopaktowości, ceny, w której PS jest lepszy!

WRC fan, jak wspominałem - znim sięobrócisz na padzie ja cie zgfraguję! A że mysz i klawiatura na konsole to nie nowość, to jakoś w standardzie tego nie dają do pleja! I żebyś wiedział że gra pięknie wygląda (piękniej niż na konsoli w której nieznacznie podnoszona jest jakość graficzna - co bardziej kosmetykę przypomina).

Witek, Taa i gdyby nie ten bajer z "auto aim" to byś w przeciwnika nie trafił :razz: A tak to ładny prostokącik/kwadracik o powierzchni 2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, jak wspominałem - znim sięobrócisz na padzie ja cie zgfraguję!

 

To nie jest argument. To, że ty nie potrafisz się szybko obrócić to już twój problem. Na tej samej zasadzie ja mogę powiedzieć, że klawiatura i myszka się kompletnie nie nadają do FPS.

 

W domu od kilku lat mam tylko kompa, więc grałem w FPS tylko za pośrednictwem myszy i klawiatury i do tego bylem przyzwyczajony. Uczestniczyłem kiedyś w Halo-Party na XBoxie - był to mój pierwszy kontakt z FPS na konsoli - po 5minutach przyzwyczajania się nie czułem żadnego dyskomfortu spowodowanego graniem na padzie, a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, jak wspominałem - zanim się obrócisz na padzie ja cię zgfraguję!

 

To nie jest argument.(...)quote]

AUTO AIM! :wink: A w grze sieciowej go nie ma! :twisted:

 

(nie pisałem nigdzie, że ja sieobracać nie potrafię! Taki problem będzie na padzie. A mysz "plejowska".. no cóż.. jakoś nie dają w paczce z PS :razz:

 

(...)Uczestniczyłem kiedyś w Halo-Party na XBoxie - był to mój pierwszy kontakt z FPS na konsoli - po 5minutach przyzwyczajania się nie czułem żadnego dyskomfortu spowodowanego graniem na padzie, a wręcz przeciwnie.

Tracisz cenne sekundy żeby przeżyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem nigdzie, że ja sieobracać nie potrafię! Taki problem będzie na padzie.

 

Powtarzam po raz N-ty. Może ty masz taki problem, bo ja nie. I nie widzę żadnych racjonalnych powodów dlaczego szybki obrót na padzie jest niemożliwy.

 

 

A mysz "plejowska".. no cóż.. jakoś nie dają w paczce z PS

 

Po co jak pad wygodniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gry "strzelaniowe" łatwiej, jak dla mnie przyjemniej gra się na PC, jednak przechodząc Medal of Honor na PS2 miałem nieporównywalnie więcej satysfakcji z ukończenia etapu.

 

W gry sportowe gra się dużo lepie i pełniej na padzie, niż na klawiaturze. W ogóle gra na klawiaturze w gry z samochodami w roli głównej mija się z celem. Pada do PC nie dodają, a do PS o dziwo tak. :mrgreen:

 

Dawide-GP, PoP jest bardzo marną konwersją... :roll: Zresztą mowa o grafice. Na razie obecna generacja konsol, której jak na razie jedynym przedstawicielem jest X360, króluje nad PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rany... no nie moge :D

Jeżeli grasz na konsoli w fpsy to wszyscy grają na padach, więc wszyscy mają te same szanse. No chyba że ktoś sobie podepnie klawiaturę i mychę do konsoli, ale to akurat może zrobić każdy, więc argument to żaden.

A co do grafiki.... gdzie Ty masz oczy Dawide-GP?

Gears of War - x360

Resident Evil - PS3

Asassins Creed - PS3/x360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ge-Force FX6600

taka karta nie istnieje ale pomińmy ;

Podanie parametrów mojem PC jest niezbędne do udowodnienia iż PS3 wymiękka i nie jest aktem wychwalania się!

ehh, porownanie twojej konfiguracji pc z konsolą jest bezcelowe, dam przykład. Zobacz jak wygląda Half-Life2 na Xboxie....i sprobuj odpalic H-L2 na pc z P3 733mhz Gf3 i 64MB Ram a bedziesz wiedzial o czym mowie ;)aflinta, screeny ktore podales....pierwszy jest z GranTurismo 1 lub 2, nie wiem dokladnie, a drugi rzeczywiście z GT4 ;)

 

Powiadasz aflinta, że PS ciągnie następną część gry "x" z niby lepszą grafiką ale w tym przypadku rewolucji nie ma i poprawy są nieznaczne

zobacz jak wygląda Project Gotham Racing 1 a 2....i odpowiedz sobie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma to jak FPSy na konsoli

zebys wiedzial, nie ma to jak HALO2 albo Gears Of War....na ktore bedziesz musial jeszcze dluuugo poczekac na PC, bo HALO2 stary juz hit wyląduje na PC dopiero w 2007 roku :lol: i to tylko na Windows Vista :lol:

 

Dawide-GP napisał/a:

WRC fan, jak wspominałem - zanim się obrócisz na padzie ja cię zgfraguję!

no nie wiem, kiedys gralem po sieci z kumplem w Quake2 - on na PC a ja na Xboxie (padem) i nie mialem jakiś wiekszych problemów aby z nim godnie rywalizować ;) oczywiscie na myszce i klawie gra sie lepiej jednak jest to przyklad pokazujący ze wyolbrzymiasz problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screeny ktore podales....pierwszy jest z GranTurismo 1 lub 2, nie wiem dokladnie, a drugi rzeczywiście z GT4 ;)

Wedle GameSpy było to GT 3 A-Spec, i o ile pamiętam nie różniło się ona praktycznie niczym od GT 2 za wyjątkiem nieco podciągniętej grafiki.

 

Powiadasz aflinta, że PS ciągnie następną część gry "x" z niby lepszą grafiką ale w tym przypadku rewolucji nie ma i poprawy są nieznaczne

Źle cytujesz, bo to Dawide-GP napisał a nie ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...