Jump to content

Legacy RWD

ChudyB
 Share

Recommended Posts

Witam Panie i Panowie!

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym jak mądrze popsuć Subaru, czyli zrobić rwd. Jak myślicie, będzie to dobry pomysł czy totalny niewypał? Zastanawiam się nad wytrzymałością tylnego mostu i innych podzespołów. Robił ktoś coś takiego i mógłby wypowiedzieć się na ten temat? 

Czekam na wasze odpowiedzi :) 

Pozdrawiam 

Też mi to przeszło przez myśl ,zwłaszcza że mam wolnossaka z zabójczą mocą 125hp ;-)

Gdzieś czytałe, że w Gtekach i mocniejszych to most po takiej operacji padnie w tydzień,ciekawe jak w słabowitym ssaku.osobiście widziałem e30 2.5 170hp  4x4 które kilka lat jeżdziło z ''odpiętym''przodem,po czym kolejny właściciel zmontował wszystko z powrotem i jeżdzi bez problemu.

Nie  chce kupować bmw. Oczekiwałem konkretnej odpowiedzi na moje pytania 

EDIT: Piter, dziekuję za link. Przydał się 

Edited by ChudyB

Też mi to przeszło przez myśl ,zwłaszcza że mam wolnossaka z zabójczą mocą 125hp ;-)

Gdzieś czytałe, że w Gtekach i mocniejszych to most po takiej operacji padnie w tydzień,ciekawe jak w słabowitym ssaku.osobiście widziałem e30 2.5 170hp  4x4 które kilka lat jeżdziło z ''odpiętym''przodem,po czym kolejny właściciel zmontował wszystko z powrotem i jeżdzi bez problemu.

Bo_Lo - Jak widać twój wolnossak da rade i to całkiem dobrze :)

Legacy 2.2 125HP seria.

Edited by ChudyB

Żeby zrobić RWD, trzeba zdemontować przednie półosie i  zaspawać centralny dyfer lub prościej włożyć zaspawane na sztywno visko co da ten sam efekt.

Edited by jeżu

Ja myślę o RWD nawet ni po to żeby driftować.Bardziej interesuje mnie jaki byłby efekt ''osiągi/spalanie'' .Czy zmniejszenie oporów w napędzie poprawiłoby odczuwalnie w/w parametry?Idealnie byłoby na zimę 4x4 ,lato RWD ;)

Czy tylny dyfer jest taki sam w n/a i Gt?jesli tak to chyba powinien wytrzymać wzrost obciążenia.

Edited by Bo_Lo