Skocz do zawartości

diagnozowanie Subaru


czeslawhornet

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

 

byłbym wdzięczny za informacje odnośnie diagnozowania samochodu za pomocą komputera (legacy 2.0 '97).

 

- jaki kabel kupić (w rozsądnej cenie oczywiście) - 

- mam interfejs obd2 do VW, czy po zastosowaniu przejściówki na 9 pinowe złącze w Subaru (dostępne na allegro) da się tego używać?

- jakie oprogramowanie konieczne jest do diagnozowania autka?

 

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.alcyone.org.uk/ssm/ports.html

 

Warto poczytać :) Generalnie obawiam się, że temat dość trudny - ja obecnie w ramach pracy inżynierskiej tworzę apkę na Androida w tym celu. Z kablem musisz spróbować - jest szansa, że takie połączenie zadziała - warto sprawdzić. Wtedy możesz jeden z programów opisanych na stronie przeze mnie podanej wykorzystać.

 

Druga opcja to wykorzystanie konwertera USB-RS232, koniecznie na chipie FTDI - wtedy jednak trzeba jakoś się wpiąć - ja to obecnie robię na konektorach, ale średnio się trzyma, zaś wtyczkę trzeba ciągnąć z UK (albo może z tej przejściówki przerobić)?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subaru ma tez sprytny patent z pokazywaniem błędów przez kontrolke check engine. jeżeli potrzebujesz sobie sprawdzić to jest to całkiem sprawny sposób. chyba, że zależy ci koniecznie na podpiecie pod kompa, to sorry za zamieszanie

  • Lajk 2
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do diagnozowania subaru po 2000 roku powiedzmy do 2010.

Do tych roczników polecam elm 327 bluetooth, znajdziesz na Aledrogo do 50zł. Ja używam z apką na androida Torque Pro. Działa spoko, błędy skanuje poprawnie, chociaż zbyt wiele ich nie miałem (dokładnie to trafił się jeden). Przy okazji pokazuje parę parametrów na żywo i można sobie zmierzyć przyspieszenie 0-100 km/h lub czas na 1/4 mili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy elm 327 do rocznika 1997 (Legacy) się nada? no pewnie trzebaby zastosować przejściówkę na złącze do tego auta.

ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?

 

Swoim elm'em i torque o ile udało mi się poczytać check'i itp w różnych autach tak np. w domowym legacy niestety nie idzie. Jeszcze z vectrą C dti miałem problem.

A tak passaty i inne VAGi, mazdy, fordy itd bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz przejście z obd II na obd to ściągnij program do subaru jakie polecają na forum  i sprawdź czy działa :P:) 

btw. chyba są na aledrogo gotowe przejściówki do subaru  

 

http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-obd-2-na-obd-1-9-pin-subaru-i4633785322.html ??????

Edytowane przez pit87
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...