Skocz do zawartości

Wycieczka 2015 na "Plejady" do Japonii, ojczyzny Subaraków


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

Leon ma racje poza tym.

 

Za nim to zorganizujemy minie ok 5-6 miesięcy 

Bilety Lotnicze i jeżeli weźmiemy Hotele to rezerwacje pasowało by zrobić 2-3 miesiące wcześniej żeby były w dobrych pieniądzach.

Sezon Czerwiec - Wrzesień - to u nas okres urlopowy więc dużo osób może odpaść z wyprawy.

Więc mamy sporo czasu na to żeby konkretnie przygotować wyprawę i proponuje 

Październik 2015r - pierwsza połowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puscilem maila do

Kazuki, tubylec by nam pomogl. 2 tygodnie to optimum. Pazdziernik najlepszy bo malo turystow. Ew wrzesien.

Japonczycy sa bardzo zyczliwi I sa w stanie zrobic wszystko by pomovc. Mam dobry adres do ryokana w Tokio. Cena byla przystepna. Musze dsprawdzic ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec wrzesnia jest jeszcze vcieplo, slonevxnie I bez opadow. Do jesieni to duzo czasu. Zaczneodnawiac kontakty. I podam mailowe adresy. Uwaga. Wryokanavh spi siena podlodze na cienkich materacach. Nie ma mebli. Dobre jest to ze kazdy ma duza kuchnie do wykorzystania. Ceny w sklepavh spozywczych nizej jak u nas.

Jeszcze przypomne ze jest to jedyny kraj do ktorego bym wrocil. To inna planeta. Daje takiego czadu jak jazda estiajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Październik 2015r - pierwsza połowa ?

 

Jestem za.

 

 

OK, mi się podoba, ewentualnie koniec września / początek października - zależy jeszcze, jak by wyszło z terminami na przeloty. Ogólnie też mi się wydaje, że można rok odczekać, będzie czas wszystko przygotować no i dodatkowo czym się jarać przez najbliższe 11 miesięcy :biglol:  (Chopin :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma mebli.

 

To prawie jak u mnie.

 

Persona non grata. :biglol:

 

 

Chopin

 

Może trzeba by go w końcu posłuchać, żeby przed Japonkami na lamusa nie wyjść ? ;):biglol:

 

Dobra bajera oraz higiena i nie musisz znać specjalnie dorobku Chopina :P 

 

 

ustalamy Termin !!

 

Koniec Września - Pierwsza połowa Października 

 

Póki co jest nas Trzech 

-Zakładamy wątek czy tłuczemy tutaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza bedzie zabrac walizke CD z muzykaChopina, gadzety, itp. Waluta wymienna z cycatymi. Ponadto Japonczycy aszczegolnie Japonki przepadaja za Polakami. Ten kraj to jak inna planeta ale ma soje slabe strony. Praca, praca i praca. Urlop 10 dni.

Watek bo na pewno bedzie to hit forum. Subaru moze miec kazdy, impreze co drugi. Ale wyjazd do Japonii to cos innego. Tym bardziej ze mozna to zrealizowac. Pomoge, dam linki. Przelot przez

Moskwe. Najtaniej i najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musimy ustalić coś więcej niż tylko Termin 
 

Czy jedziemy typowo turystycznie - Hostele i jazda na pełny zegar ze zwiedzaniem wszystkiego do o koła?

Czy jedziemy do Tokio -Hotel - wycieczka w 5-6 miejsc które nas interesują + fabryka i reszta to poznawanie Tokio ?
Czy jedziemy Tokio - Fabryka -Chopin,Chopin,Chopin,Chopin,Chopin,Chopin,Chopin,Chopin,Chopin,Chopin,Chopin

Ja jestem za opcją nr 2 

https://reservations.airtickets.com/airtickets/pl/price.do?v=0&scurrency=PLN&sid=4&xid=1415734647287
Bilety przez Ruskich 2072.22 zł za .os

 

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja jest najlepsza bo nawet do Osaki te 500 km sinkansen jedzie 2 godz. A sa co 20 min. W Tokio jest centrala subaru - wielki biirowiec z jakimis atrakcjami - niestety nie bylem. trza namierzyc gdzie jest ta fabryka.

Bilety potanialy bo ja placilem 2300 i kupilem je 10 dni przed wylotem.


Samo Tokio ma milion atrakcji


czy admin moze zmienic tytul watku na np. Lecimy do Japonii i przypiac go ??

Zawsze sie tak zaczyna ze zaczyna sie od zartow.

Ja decyzje o wylocie do Japonii podjalem w 2 godziny, 10 dni organizacji. I polecielismy. A nie bylo jej w planach. Bo 'droga i daleko".

Kwestia organizacji.

Jakby mi ktos w lipcu powiedzial zebym polecial do Japonii to bym sie postukal w glowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tickets.pl/avia/m/search/booking?session_id=9369a23c6cef102dda7cd6270830e4e3&recommendation_id=476bda67c8267eee95affa024342a324_16^^0

 

 

Da Się :P

5 Godzin w katarze też można jakoś ciekawie zorganizować :) 

jest coś takiego jak architekci podróży - tam mogą nam wszystko przygotować - na papierku na gotowo co gdzie za ile w jakich warunkach itp ...

tylko będzie to kosztować koło 4 stów ..

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jedziemy do Tokio -Hotel - wycieczka w 5-6 miejsc które nas interesują + fabryka i reszta to poznawanie Tokio ?

 

 

 

Ta opcja mi też się wydaje najlepsza, zwłaszcza że jak pchelek pisze, można szybko dojechać z Tokio w różne miejsca. W sumie przejechać się pare razy shinkasenem to sama w sobie atrakcja :)
 

 

 

Póki co jest nas Trzech 

 

 

 

Ja, ty, Leon, wcześniej MForbi pisał że chętny, parę kolejnych osób na pewno się znajdzie. Pytanie ile osób byłoby optymalnie? (nie za dużo, nie za mało). Wydaje mi się też, że dobrze byłoby mniej więcej określić budżet, ogólne nie jest to tania wycieczka więc nie wszystkich po prostu stać i to na starcie trzeba wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Już jakieś dane.

Termin: pierwsza połowa października czyli najlepiej od 1.10.2015 - Czwartek [+/-] 3 Dni

Lecimy z Warszawy najlepiej bo najtaniej przez Ruskich ale póki co nie ma możliwości rezerwacji czy nawet sprawdzenia lotów na taki odległy termin jedynie został nam Lot przez Katar - ale cenowo wychodzi różnica 600zł a transfery [ok 5-8 h] w Katarze można fajniej zorganizować niż w Moskwie :P
Koszt z jakim należało by się liczyć to ok 7tyś zł za Osobę za 2 tyg z przelotami z czego przelot kosztuje ok 2628 PLN - Jeśli chodzi o lot to najmniejszy problem możemy je zarezerwować nawet 2 miesiące przed planowanym wyjazdem.

Program jaki zamierzamy zrealizować to : jedziemy do Tokio -Hotel - wycieczka w 5-6 miejsc które nas interesują + fabryka i reszta to poznawanie Tokio 

Przejazd/y -shinkansen'em obowiązkowo każdy chce zaliczyć więc tutaj czekam na propozycje co chcemy zobaczyć aby w miarę ustawić jakiś program. [google wam pomoże :P]

jak go doszlifujemy będziemy mogli zbierać osoby chętne na wyjazd.

Jeżeli chodzi o opcję Chopin - to ja prawdopodobnie pojadę z małżonką więc jak komuś GIFTY się nie zmieszczą to można do mnie dopakować :P

Jeżeli chodzi o Fabrykę Subaru to wyczytałem że są w sumie 3 -ale nie wiadomo o co chodzi i tak jak napisał pchelek w samym Tokio jest tylko jakaś cząstka .. 

ale dojazd do nich nie jest logistycznie trudny.

post-17934-0-88306000-1415744956_thumb.jpg

 

 

post-17934-0-14242000-1415744958_thumb.jpg

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programu - trzeba poczytać i posłuchać porad pchelka i kto tam jeszcze był i widział

 

Fabryka - z tym bym poczekał, aż inicjatywa dojrzeje i spróbujemy zagadać z Dyrekcją - jeżeli Dyrekcja coś pomoże to wtedy program sam się ułoży, a jak nie, to jesteśmy skazani tylko na to, co jest dostępne publicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@GREGG,Musimy coś ustalić. Fabrykę po prostu wciśniemy między wycieczki lub którąś przesuniemy. 
Więc może każdy kto jest chętny na wyjazd niech zaproponuje Gdzie i dlaczego chce jechać NP.

1. Dzień Kioto i stara dzielnica Gion, stara, tradycyjna zabudowa, można spotkać gejszę oraz zjeść typowy kiotowski posiłek. 
Miasto słynie z wielu liczących sobie setki lat drewnianych świątyń i pagód buddyjskich, oraz shintoistycznych chramów.
 
2.Będąc w Kioto dobrze jest zrobić sobie całodniową wycieczkę do oddalonej około 1,5 godziny jazdy pociągiem Nary – dawnej stolicy Japonii, gdzie można podziwiać jeden z najstarszych świątyń w kraju, umieszczone w pięknym parku rekonstrukcję pierwszego stałego pałacu cesarskiego. W Narze jest też świetne muzeum sztuki japońskiej.
 
I w Ten sposób będziemy w stanie coś konkretnego wybrać aby każdy był zadowolony :) 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 tyg

 

OK, ja rozumiem że jak daleko to warto zobaczyć dużo i być może nawet jest co. Ale z drugiej, 14 dni to od cholery czasu i się obawiam, że zgodnie z zasadą że kota można zagłaskać nas śmierć, po tym czasie się porzygamy Japonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jedzie na miesiac lub dwa, lecz zdaje sobie sprawe ze to maniacy mangi itp itd chociaz jak tak poszperalem to ciezko sie tam nudzić.

Ale dla mnie opcja 10dni jest równie dobra co 14.

Wiec mozna skrócić.

Ci co jadą sami pewnie beda marudzić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...