Skocz do zawartości

Forumowy Kalendarz 2015 - robimy?


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

1. pegi - 6 szt.

2. PiotrX77 - 1szt

3. Pucu -1szt

4. Czlapus-1 szt

5. Herostrates - 2 sztuki

6. Beavis - 4 szt

7. leon - 1 szt.

8. zawa - 1 szt

9. MichallD - 1 szt

10. Subary - 3 szt

11. Stach-3 szt.

12. Grexik - 1 szt.

13. marhof - 1 szt

14. sredniaq - 2 szt

15. ADK90 - 1 szt

16. przemekka - 3 szt.

17. Grzesiek      - 1 szt.

18. Dirkdiggler - 3 szt.

19. andre82 - 1 szt.

20. chojny - 2 szt.

21. adijocker@o2.pl - 1 szt.

22. BelegUS - 2 szt.

23. dzioba -5 szt. Pewnie będzie więcej

24. Knurek - 2 szt.

25. Slawskip - 1 szt

26. Fortis - 1 szt.

27. AnYA - 1 szt

28. Ayu - 1 szt.

29. evoo - 1 szt.

30. Shadowaty - 2 szt.

31. Bęben 1 szt

 

 

Fotkę w dobrej rozdzielczości wysłałem na maila :twisted: 

Edytowane przez beben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no oby oby, bo ja już z nimi tylko kalendarze i odbitki robię. Niestety Albumy u innych bo tu polegli na całej inni :) ale jak pisałem, mam ich album i jest oki, problemem mogą być zdjęcia jeśli ktoś nie dał w odpowiedniej jakości oni chyba zalecają 300dpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pegi - 6 szt.

2. PiotrX77 - 1szt

3. Pucu -1szt

4. Czlapus-1 szt

5. Herostrates - 2 sztuki

6. Beavis - 4 szt

7. leon - 1 szt.

8. zawa - 1 szt

9. MichallD - 1 szt

10. Subary - 3 szt

11. Stach-3 szt.

12. Grexik - 1 szt.

13. marhof - 1 szt

14. sredniaq - 2 szt

15. ADK90 - 1 szt

16. przemekka - 3 szt.

17. Grzesiek      - 1 szt.

18. Dirkdiggler - 3 szt.

19. andre82 - 1 szt.

20. chojny - 2 szt.

21. adijocker@o2.pl - 1 szt.

22. BelegUS - 2 szt.

23. dzioba -5 szt. Pewnie będzie więcej

24. Knurek - 2 szt.

25. Slawskip - 1 szt

26. Fortis - 1 szt.

27. AnYA - 1 szt

28. Ayu - 1 szt.

29. evoo - 1 szt.

30. Shadowaty - 2 szt.

31. Bęben 1 szt

32. szmajgel 1 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz właśnie do mnie dojechał. Powiem tak - jestem średnio zadowolony. O ile zdjęcia jasne są całkiem fajne, o tyle ciemniejsze fotki o niższej rozdzielczości wyglądają słabo. Moja sugestia jest taka, żeby ich odpuścić i zrobić w innej, tylko niestety tam już nie będzie tak niskiej ceny i nie sprawdzę jakości przed złożeniem zamówienia. Specyfikacja tej lepszej to papier 200 g/m2, druk CMYK i chyba offset z tego co zrozumiałem. 

W drukarni słabszej koszt wszystkiego zamknąłby się w 40 zł, natomiast w lepszej cena będzie 55 zł (może uda się zejść do 50 zł, czekam na szczegółową kalkulację). Co Wy na to? 

Zaraz stworzę temat w K/S z ofertą, bo jak tylko dostanę kalkulację i cena będzie jak na stronie to działamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź jaką masz rozdzielczość fotek w rozmiarze druku. Powinno być 300 dpi. W ostateczności obroni się 220-230, ale poniżej tej granicy będzie słabo. Druk offsetowy jako bardziej dokładny niestety bardziej wyciągnie niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość fotek jakie były w tym moim próbnym kalendarzu były mojego autorstwa. Czyli były robione lustrzanką Nikon i nie były w żadnym stopniu kompresowane. Te jasne wyglądały ok, ale te ciemniejsze są lekko rozmazane w niektórych miejscach, dziwne kolory są. Kalendarz jest A4, a nasz ma być A3, wiec tym bardziej z nich zrezygnujemy. 

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jachu93, musisz operować konkretami a nie ładne/brzydkie. 2 podstawowe sprawy - rozdzielczość, o czym pisałem wcześniej oraz pokrycie farbowe (jeśli ucieka kolor w ciemnych miejscach może być to przyczyną). Generalnie graniczna wartość pokrycia przy gramaturach "środka", czyli do 200g nie powinna przekroczyć ok 230%, przy 300g może wynieść ok 280. Jeśli będzie więcej maszyna będzie miała duże problemy z drukiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jachu93, musisz operować konkretami a nie ładne/brzydkie. 2 podstawowe sprawy - rozdzielczość, o czym pisałem wcześniej oraz pokrycie farbowe (jeśli ucieka kolor w ciemnych miejscach może być to przyczyną). Generalnie graniczna wartość pokrycia przy gramaturach "środka", czyli do 200g nie powinna przekroczyć ok 230%, przy 300g może wynieść ok 280. Jeśli będzie więcej maszyna będzie miała duże problemy z drukiem :)

 

Rozdzielczość moich zdjęć jakie im wysłałem to 4608x3072. Największe zastrzeżenia mam do zgubienia ostrości. Fotki są jakby lekko rozmazane + ciemniejsze miejsca są zlane i kolory są bardzo słabe tam. 

 

Nie rozumiem tego

 

sprawdź jaką masz rozdzielczość fotek w rozmiarze druku.
? Sorry, ale jestem lepszym organizatorem niż znawcą od druku :D (Chociaż się uczę!! :D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powoli zamykamy listę! Drukarnia jest, projekt jest, zamówienia są - więc teraz czas na zbiórkę pieniędzy i druk!  :) 

Co do ceny - robimy tak - za 1 sztukę 55 zł, a przy zamówieniu 2 i więcej każda będzie za 50 zł. Jeżeli ktoś zamówi ekstremalnie dużo (np. 4 czy 5) to wtedy będzie jeszcze ciutkę taniej. W cenie jest zawarta całość łącznie z przesyłką itd. Jeżeli są osoby, które chcą, żeby ich zamówienie było w 1 paczce to proszę o PW.

Do tego - jeżeli ktoś chciałby wpłacić jakiś "grosz" na cel charytatywny, czyli schronisko dla zwierząt w Toruniu po prostu niech wpłaci więcej. Czyli, napiszę do kogoś wiadomość z prośbą o 100 zł (za 2 sztuki), a ktoś wpłaci mi 120 zł, to będę wiedział, że te 20 zł ma iść na pomoc dla zwierzaków. Rok temu udało się wydać 800 zł na cele charytatywne z czego 400 zł poszło na karmę dla psów i kotów. W tym roku chciałbym kupić trochę kocy (w lumpeksach), smycze, obroże no i też karmę. Poza tymi datkami od Was, spora część pójdzie z tej nadwyżki która zostanie za kalendarzy. OCZYWIŚCIE NIE JEST TO WPŁATA OBOWIĄZKOWA! :) Jeżeli ktoś nie chce lub nie może to niech nic więcej nie wpłaca!

 

Aktualna lista:

1. pegi - 6 szt.

2. PiotrX77 - 1szt
3. Pucu -1szt
4. Czlapus-1 szt
5. Herostrates - 2 sztuki
6. Beavis - 4 szt
7. leon - 1 szt.
8. zawa - 1 szt
9. MichallD - 1 szt
10. Subary - 3 szt
11. Stach-3 szt.
12. Grexik - 1 szt.
13. marhof - 1 szt
14. sredniaq - 2 szt
15. ADK90 - 1 szt
16. przemekka - 3 szt.
17. Grzesiek - 1 szt.
18. Dirkdiggler - 3 szt.
19. andre82 - 1 szt.
20. chojny - 2 szt.
21. adijocker@o2.pl - 1 szt.
22. BelegUS - 2 szt.
23. dzioba -5 szt. Pewnie będzie więcej
24. Knurek - 2 szt.
25. Slawskip - 1 szt
26. Fortis - 1 szt.
27. AnYA - 1 szt
28. Ayu - 1 szt.
29. evoo - 1 szt.
30. Shadowaty - 2 szt.
31. Bęben 1 szt
32. szmajgel 1 szt
33. hofffa 1 szt
34. Sen123 - 1 szt.
35. Heiner - 2 szt.
36. demasoni 1 szt.
37. trombololo 1 szt.
38. gryka - 2 szt. 

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przelewy dochodzą :) 

Nie martwcie się, że nie odpisuje na PW, ale po prostu jest tego dużo i nie chcę też pisać wiadomości typu "ok", "fajnie" czy "pasuje" :)


Kolejne wpłaty wpływają na konto! Dzięęęękuję bardzo w imieniu zwierzaków za nadwyżki! Robi się z tego całkiem pokaźna kwota (190 zł), a wpłaciła nawet nie połowa! (16 z 39). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh nawet nie wiecie jak przyjemnie było wyjechać do ciepłych krajów za Wasze pieniądze....  :biglol: 


Poważnie to jutro wysyłam projekt do drukarni, więc pewnie po weekendzie ruszą z drukiem :) Jeszcze czekam na wpłaty od kilku osób, ale kwota potrzebna na pokrycie druku już jest. Działamy!  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...