Skocz do zawartości

Jaki kolor chlapaczy?


Wojtek K

Rekomendowane odpowiedzi

nie no wiem ale o co chodzi z tym e-mail request?

na paypal.com musisz zalozyc konto podajac swoje dane i numer karty kredytowej/debetowej

rallyarmor przysla ci pewnie jakis specjalny link paypal'owy, ktory zaprowadzi cie na strone gdzie beda szczegoly transakcji, kto, komu placi, za co i ile. wtedy potwierdzasz i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 682
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kumam:) Musisz miec karte kredytowa lub Vise Electron Inteligo ( i kas na koncie) i placisz w 100% elektronicznie,klik klik:)

 

nie no wiem ale o co chodzi z tym e-mail request?

 

Wydaje mi się, że nie musisz mieć konta w PayPal, żeby zapłacić - myk polega na tym, że gościu wysyła Ci link do strony internetowej PayPal, w którym zakodowany jest numer transakcji - odpalasz, startuje szyfrowana sesja SSL, wpisujesz dane swojej karty kredytowej i po zabawie.

 

Jak trzeba, ja to mogę zrobić, ale z góry zaznaczam - najpierw $$$ na moje konto, potem płatność. Nie chce mi się bawić w ściganie Forumowiczów, którzy "nie mieli czasu zrobić przelewu", albo "zapomnieli" :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba, ja to mogę zrobić, ale z góry zaznaczam - najpierw $$$ na moje konto, potem płatność. Nie chce mi się bawić w ściganie Forumowiczów, którzy "nie mieli czasu zrobić przelewu", albo "zapomnieli" :twisted:.

 

O jezu Przemeq zycie mi ratujesz chlopie :-) Ja mam teraz we wrzesniu urwanie glowy w robocie. Znizka jest wynegocjowana, trzeba teraz wyslac im maile czego ile i po sprawie :-)

 

Moze ktos jeszcze jest chetny na te mudflaps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prześlij mi w takim razie jakiś mail podsumowujący to, co ustaliłeś na adres mailowy podany w moim profilu.

 

Ponieważ nie wiadomo, ile Urząd Celny dowali cła i VAT-u (z tym trzeba się liczyć - cena może wzrosnąć nawet o 50% po cle i VAT), zrobię to tak, że przyjmę zaliczkę od każdego chętnego w postaci ceny z cennika minus rabat plus koszty przesyłki, a przed samą wysyłką przedstawię rozliczenie i powiem, czy coś trzeba dopłacić za cło i VAT i jeśli tak, to ile.

 

Teraz wyjeżdżam na wknd - odezwę się we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prześlij mi w takim razie jakiś mail podsumowujący to, co ustaliłeś na adres mailowy podany w moim profilu.

 

Ponieważ nie wiadomo, ile Urząd Celny dowali cła i VAT-u (z tym trzeba się liczyć - cena może wzrosnąć nawet o 50% po cle i VAT), zrobię to tak, że przyjmę zaliczkę od każdego chętnego w postaci ceny z cennika minus rabat plus koszty przesyłki, a przed samą wysyłką przedstawię rozliczenie i powiem, czy coś trzeba dopłacić za cło i VAT i jeśli tak, to ile.

 

Teraz wyjeżdżam na wknd - odezwę się we wtorek.

 

OK, to w takim razie ja przez weekend potwierdze na forum zamowienia i bede w kontakcie z RallyArmor, potwierdze cene, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec podsumowujac nasze zamowienie calosc wyglada tak:

 

Blue Logo - 8 orders

STI 06

WRX 04

WRX 06

WRX 05

WRX 06

STI 03

WRX 01 Wagon

WRX 05

 

Black Logo - 4 orders

WRX 01

GT

WRX 05

GT

 

Red Logo - 1 order

GT

 

Total = 13 orders

 

Wysylam to do Przemeq'a. Wychodzi $83,7 / komplet po 10% znizce. Ciekawe ile wyjdzie przesylka. No i mam nadzieje ze nie ocla tego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej byloby zrealizowac wysylke polamerem,

lub inna firma specjalizujaca sie w spedycji do polski.

to gwarantuje dosc paszteciarskie koszty i przewaznie brak oplat.

jeszcze lepiej usmiechnac sie do kogos wracajacego z usa

lub importujacego z tego rynku towar.

dowiedz sie przy okazji ile bedzie wazyla nasza przesylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do VATu to na pewno bedzie 22% o do cla - jutro sprawdze w wielkiej, magicznej, zeilonej ksiedze

 

skad jest wysylka? bo jezeli z NY to mysle ze moge cus ogarnac - mmy tam biuro i dobre stawki w LOT - co do odprawy to moglo by ja zorganizowac moje biura na Okeciu ;)

 

ale radze sie zapytac RallyArmor jaka maja umowe z FederalExpress albo inna amerykanska firma kurierska - moze byc korzystnie cenowo - co do cla w kurierskiej przesylce nie musi byc faktury i moze mozna sie dogadac z nadawca zeby zadeklarowal wartosc powiedzmy USD 50,-- to przejdzie bez odprawy - ale to juz kombinowanie,ktore nie za specialnie lubie i wiem ze tez nei wszyscy takei rzeczy akceptuja

 

jezeli daloby rade zorganizowac wymiary paczek i wagi to moze na 1 listopada kumpel bedzie lecial do kraju z NY to moze bym go namowil na to zeby to nam przewiozl - wtedy RA musieliby to wyslac tylko do NY a wewnatrz stanow przesylka to pare dolkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kumpel wysyła różne rzeczy ze stanów i pakuje je tak żeby nie było widać ceny, albo rozpakowuje je i pakuje ponownie :P , można też dopisać "used auto (bike) parts" i wpisać dowolnie niską wartość, a jednocześnie ubezpieczyć paczkę na dużo wyższą kwotę.

Nie zdarzyło mi się jeszcze ponosić żadnych dodatkowych kosztów poza ceną kupna i transportu.

 

A chlapacze...

...tylko różowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamówień pojedynczych - jeszcze do niedawna było mniejsze ryzyko, że dopadną je celnicy. Było tak: widzieli jeden komplet/sztukę "czegośtam", machali ręką. Ale od czasu wejścia do Unii dużo uważniej przyglądają się deklaracjom celnym na paczce (te są ZAWSZE - czasem tylko, towar zostaje dopuszczony do obrotu bez oclenia, np. przy niskiej wartości/"nieuwadze" celnika), sprawdzają wartość i dużo częściej zdarza mi się na przykład, że po rzeczy, które nigdy nie były clone, muszę ganiać na pocztę i becalować. Tak więc czy będzie jeden komplet chlapaczy za 87 USD, czy ich dziesięć i tak jest DUŻE "ryzyko", że zostaną oclone. A więć zamówienie grupowe nadal według mnie ma sens... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia odpowiedz z RallyArmor:

 

Hi Wojtek,

 

With a 10% discount off of 13 flaps plus the cost of shipping via USPS

Airmail Parcel Post (estimated delivery time 4-10 days), your total is

$1281.

 

Assuming you will be ordering 13 WRX/STi flaps, we would require a breakdown

of logo colors. Also, we are happy to include Rally Armor decals for each of

your forum members. Thanks so much for your interest in Rally Armor mud

flaps.

 

Best regards,

 

The Rally Armor Team

 

Tak wiec mamy cene z przesylka od kompletu: $98.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg danych od wojtka calosc przesylki z clem i VATem powinna wyjsc ca. USD 1602,--

 

clo od kwoty USD 1281,-- (koszt towaru powiekszony o koszty transportu) to USD 32,03--

VAT od kwoty 1313,03 (koszt towaru, transportu i cla) - USD 288,87--

 

czyli calosc na szt powinna wyjsc USD 123,-- czyli jakies PLN 400,--

 

a ile prodrive'u kosztuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

 

Proszę więc chętnych o wysyłanie mi maila z zamówieniem (adres - w stopce) i potwierdzeniem, że jesteście gotowi wpłacić kasę.

 

*****

 

I. W mailu mają się znaleźć:

 

1. Zdanie: "Potwierdzam zamówienie chlapaczy i deklaruję wpłatę równowartości w złotych polskich 123 USD + 15 PLN za przesyłkę na podany przeze mnie adres. Jestem świadomy(a), że kwota ta może się zmienić w zależności od:

- wysokości opłat za przysłkę, cło, VAT i inne opłaty publiczno-prawne

- liczby chętnych, co wpyłnie na podział kosztów przesyłki".

 

2 Określenie koloru chlapaczy i logo oraz modelu samochodu (dokładnie tak, jak na liście na forum).

 

3. Nick forumowy.

 

Będzie to dla mnie podstawą poproszenia RallyArmor o link do pay pal i wpłacenia kasy.

 

*****

 

II. Proponuję to zrobić tak:

 

1. Czekam na maile do do 6.10. Jak przyjdą wcześniej od tych, którzy się zapisali na forum w tym wątku, to zamkniemy zgłoszenia wcześniej.

 

2. Po tej dacie rozsyłam swój numer konta z podaniem kwoty zależnej od liczby osób, które potwierdziły zamówienie.

 

3. Czekam na wpłaty - dopiero, gdy wszystkie znajdą się na koncie, płacę RA. Potwierdzenie płatności z pay pal umieszczam na Forum.

 

4. Po przyjściu paczki umieszczam na forum potwierdzenie wysokości wpłaconego cła i VAT i przedstawiam ostateczne rozliczenie, uwzględniające koszty wysyłki do Was do domów - jak będzie brakło, przed wysyłką do zamawiających podaję kwotę dopłaty, jak będzie za dużo (10-20 PLN), wpłacam różnicę na WRC Fana (potwierdzenie - na forum), a jak będzie więcej niż 20 PLN różnicy in plus, odsyłam różnicę zamawiającym.

 

*****

 

Co Wy na to?

 

Jeśli ok, to wysyłajcie maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja wiem, ze trochę za dużo w tym formalizmu, ale wolę piętnastu kręcących nosem na formalizm, niż jednego, który nie doczyta, a potem mi będzie na forum wypisywał, że jestem oszust i że miało być X, a wyszło Y, albo jeszcze gorsze rzeczy...

:twisted:

 

Jasność i klarowność w rozliczeniach to rzecz nadrzędna - szczególnie w sytuacji, gdy ktoś mi powierza pieniądze nie widząc mnie nigdy na oczy i będąć paręset kilometrów od miejsca, gdzie jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja wiem, ze trochę za dużo w tym formalizmu...

Jasność i klarowność w rozliczeniach to rzecz nadrzędna - szczególnie w sytuacji, gdy ktoś mi powierza pieniądze nie widząc mnie nigdy na oczy i będąć paręset kilometrów od miejsca, gdzie jestem...

 

Przemqu no offence :) Tak mi sie skojarzylo jak przeczytalem ;) Wierzymy naszemu EvilModowi jak wlasnej mamie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...