Skocz do zawartości

LEGACY 2,0D BŁAD P0107


ZBYCHU-ST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Subaru Legacy 2,0D ( 2008 r ) od nowości

 

 pojawił mi się BŁĄD P0107 ( BŁĄD Czujnika Ciśnienia doładowania ) dzieje się tak gdy jest wilgotno , błąd po czasie  znika , auto jeździ normalnie . Proszę Szanownych Kolegów o informację czy wystarczy wymienić tylko MAP Sensor czy jeszcze coś więcej ? Ile taki sensor kosztuje jeśli ktoś już miał taki problem

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Subaru Legacy 2,0D ( 2008 r ) od nowości

 

 pojawił mi się BŁĄD P0107 ( BŁĄD Czujnika Ciśnienia doładowania ) dzieje się tak gdy jest wilgotno , błąd po czasie  znika , auto jeździ normalnie . Proszę Szanownych Kolegów o informację czy wystarczy wymienić tylko MAP Sensor czy jeszcze coś więcej ? Ile taki sensor kosztuje jeśli ktoś już miał taki problem

 

Pozdrawiam

 

Tak jak kolega wyżej napisał, nie koniecznie to awaria, tan czujnik lubi się zasyfić bo znajduje się w korektorze dolotowym gdzie cały gnój podawany przez EGR osiada...

 

Mój wyglądał tak:

 

DSC_0117.jpg

 

po 18tyś km :]

 

sprawdź też wężyki podciśnienia które idą od prawej strony silnika górą do lewej strony i w dół do turbiny, trzeba też sprawdzić odcinek przy samej turbinie (od dołu).

 

P.S. w twoim przypadku wykręcenie tego czujnika to dwie śrubeczki - 5 minut pracy.

 

manifoldandfueltempsensors.jpg?w=770

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Szanownych Kolegów ponownie , dzisiaj czyściłem czujnik . Mój czujnik w porównaniu z tym który widać na zdjęciun Kolegi wygklądał poprostu jak koerk , totalny syf ( ja mam przejechane 130 tys. - jak do tej pory bezawaryjnie !!! ) , kanał w którym był czujnik był cały zapchany , dziwiłem się , że on działał do tej pory , będę zagladał do niego częsciej a na razie będe jeździł i obserwował co sie dizeje . Serdecznie dziekuje Wszystkim którzy odpowiedzieli na mój problem .

Podzielę sie z Wami jeszcze kilkoma moimi spostrzezeniami :

wczesniej pisałem o Błedzie nr P0638 ( Błąd połozenia potencjometru przepustnicy ) , otóz ten bład pojawiał mi się zawsze po dokładnym ( napewno za dokładnym ) myciu samochodu KARCHEREM  , nadkola przednie . Gdy auto wyschło to było potem OK . Przestałem myć nadkola tak nadgorliwie i tego błedu juz nie mam , moim zdaniem któraś wiązka lub czujnik jest słabo zabezpieczona przed wilgocią.

Jesli chodiz o diagnostyke samochodową to kupiłem na allegro płytke instalacyjna , dedykowaną do wszystkich modeli SUBARU po 2000r i innterfejs  OBD II ( podłaczenie do laptopa przez USB - Windows XP wystarczy ) . działa to w miarę przyzwoicie , jest w języku polskim , mozna odczytac i kasowac kody błędów , sa licznik , wykresy itd..

Dla serwisów na pewno jest tio zbyt prymitywne ale dla amatorów i miłosników ktorzy nie chcą wydac za duzo pieniedzy  ( zapłaciłem za to ok 350 zł )

moim zdaniem wystarczy .

Jeszcze raz Wszystkich Serdecznie Pozdrawiam i DZIĘKUJĘ za Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ale. W silnikach spełniających euro5 czyli tych nowszych sbd juz takim kablem z allegro nic nie podzialamy :(

A możesz wyjaśnić dlaczego?

Protokół OBDII ma kilka standardów i nie spotkałem się jeszcze, zeby któryś był nieobsługiwany przez Freessm. Aż mam ochote to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ale. W silnikach spełniających euro5 czyli tych nowszych sbd juz takim kablem z allegro nic nie podzialamy :(

 

Dokładnie po 2010 nie ma komunikacji , trzeba mieć SSM IV  lub Ecutek :) , być moze sa jeszcze jakies inne , ale niesłyszałem o darmowych . Mam również G-scan typowo do japonskich i koreanskich , ale tez nie działa po 2010 :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, tactrix open port 2.0 tez się komunikuje, ale to i tak trza 500zl wyciągnąć zakładając prywatny import z usa.

 

Mam tatrixa , ale przyznam ze nawet nie próbowałem , bo bardzo rzadko korzystam , ale z ciekawosci spróbuje w poniedziałek . Rozumiem że mówsz o ecuexplorer ? bo tactrix to naprawde producent kabla , a chodzi pod tym , romraider , ecuexp. itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem na myśli RomRaidera, musisz sobie tylko poszukać definicji ecu do "nowego" sbd ;) ja gdzieś to mam ale dopiero po urlopie będę miał dostęp do lapka w domu.

Dzieki z ciekawosci porównam jak to działa vs Ecutek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...