Skocz do zawartości

Wyciek z pod filtra oleju


pablodc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem opisać dość dziwny przypadek jaki mi się ostatnio przytrafił. Jakiś czas temu wymieniałem olej silnikowy razem z filtrem firmy Bosch. W dniu wczorajszym szykując samochód przed weselem zauważyłem plamę świeżego oleju w miejscu gdzie stał samochód (momentalnie stan przedzawałowy :o ). Na szczęście okazało się że to był tylko wyciek z pod filtra, na tyle obfity że szlag trafił matę na osłonie silnika. Po demontażu filtra okazało się że uszczelka w filtrze nie dolegała (miała przekrój okrągły),uszczelka za cholerę nie chciała się dopasować na swoje miejsce o odłaziła . Nowy filtr również Bosch'a  miał z kolei uszczelkę o przekroju prostokątnym, podobnie jak wszystkie inne poprzednie filtry. Nie wiem czy popełniłem błąd w sztuce wymiany (na pewno zawaliłem że wcześniej plamy nie wyczaiłem) czy trafiła mi się felerna sztuka ale będę zwracał uwagę na rodzaj uszczelki.

Teraz pytanie, w osłonie silnika występują dwie małe klapki inspekcyjne. Jedna mi się niestety wyłamała podczas ww. przygód ale widzę że nie stanowi ona całości z resztą osłony. Czy da się kupić taką klapkę osobno np. w ASO? 

Czym najlepiej zastąpić matę osłony pod silnikiem (w sumie to nie wiem jaką pełniła funkcję)?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A dlaczego nie używasz oryginalnego filtra?....

 

Wiele osób nie kupuje OEM filtra, bo wydaje im się że jest mega drogi. Co akurat przy tym filtrze jest bzdurą.

No wlasnie. Przecież w stosunku do innych kosztów utrzymania Subaru, cena filtra to jakieś grosze. I ma sie spokój...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości:

 

Oczywiście że nie produkują, inna robi niebieskie, inna czarne (o ile można je jeszcze dostać).

 

Jest napisane. Honeywell z Kanady i Roki z Japonii.

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...