Skocz do zawartości

KĄCIK KIBOLA


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

No nic... Jak [z przyczyn obiektywnych] nie darze Lecha zbyt wielka miloscia :P , to w PUEFA (czy jak to sie teraz zwie :wink: ) bede wam kibicowal. Moze chociaz tym razem pilkarze skupia sie na kazdym meczu zamiast obliczaniu szans, zaleznosci i gdybologii ogolnej dotyczacej pytania jak wyjsc z grupy. Przy 6 meczach jest do zgarniecia 18 pkt. Duzo moze sie zdarzyc. Zwlaszcza, ze forma z kazdym dniem powinna byc lepsza. No przeciez to kiedys musi sie skonczyc!

 

A na LM to chyba w tym roku skocze na OAKA Spyros Louis bo moja ukochana druzyna znowu gra. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nerwowo ale udało się 8) Lech w fazie grupowej 8)

 

udało się to dobre określenie 8)

 

może jednak się rozkręcą i dobrze zagrają w fazie grupowej :P

 

-- 27 sie 2010, o 12:32 --

 

Losowanie po dwóch koszykach:

Grupa A: Juventus Turyn, Manchester City

Grupa B: Atletico Madryt, Bayer Leverkusen

Grupa C: Sporting Lizbona, OSC Lille

Grupa D: Villarreal CF, Club Brugge

Grupa E: AZ Alkmaar, Dynamo Kijów

Grupa F: CSKA Moskwa, US Palermo

Grupa G: Zenit St. Petersburg, Anderlecht Bruksela

Grupa H: VfB Stuttgart, Getafe CF

Grupa I: PSV Eindhoven, Sampdoria Genua

Grupa J: FC Sevilla, Paris St. Germain

Grupa K: FC Liverpool, Steaua Bukareszt

Grupa L: FC Porto, Besiktas Stambuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie mam ochotę pójść na mecz np. z Man City albo pojechać na wyjazd do Londynu mimo łomotu który z nimi dostaniemy (liczę że będziemy z nimi w grupie),

 

Żadnego łomotu nie będzie. Wielkie kluby traktują Ligę Europejską niezbyt poważnie. W sumie niestety. Także wcale bym się nie zdziwił, gdyby Lech wyszedł z grupy.

 

Dla Man City na pewno priorytetowa będzie liga, a nie jakiś tam puchar pocieszenia (z całym szacunkiem). Chcą wygrać ligę, a jeśli nie, to być na pewno zająć takie miejsce, żeby grać w przyszłym sezonie w LM. I to jest ich cel.

 

Pewnie podobnie Juve.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet traktując LE niezbyt poważnie i Juve i Man City odprawią Lecha bez żadnych problemów.

 

Wbrew pozorom szanse Lecha są duże. City ma zupełnie inne cele i mikro motywację do gry w LE. Podejrzewam, że podobnie jest w Juve.

Myślisz, że w City zrobi na kimkolwiek wrażenie, że ich drużyna zagra dobrze w LE? Pytanie retoryczne. :wink: Wiadomo na czym im najbardziej zależy.

 

Moim zdaniem o wiele groźniejszymi przeciwnikami w LE będą średniaki europejskie lub drużyny ze wschodu.

 

Wczoraj dostalismy od Balchatowa :evil: 0-2

i tak oto wczoraj emeryt Żewłakow upokorzyl nowe gwiazdy ekstraklasy.

Zagral jak profesor...

Generalnie mecz do dupy :evil:

 

Ale stadion jest ładny. 8) :mrgreen:

 

-- 28 sie 2010, o 20:51 --

 

IMO Zlatan w FCB to bardzo dobry pomysł. Same plusy:

- skład trzeba nawet po takim sezonie przewietrzyć, a z E2 już w zeszłej przerwie było gorąco

- jeśli mamy cokolwiek uzyskać za E2 to ostatni moment, za rok odejdzie z kartą w ręku także włączenie go w transfer Ibry to idealne rozwiązanie

- sam E2 też chyba skorzysta z nowych wyzwań, z Barcą wygrał już wszystko, więc nie ujmując nic jego profesjonalizmowi, vide obecny sezon, z motywacją może być już tylko gorzej

- Ibra pasuje do układanki Pepa chyba najlepiej ze względu na:

- bajeczną technikę przy imponującym wzroście, ewenement w skali świata, czyli idealny do gry kombinacyjnej z Messim, Iniestą itd.

- wzrost i naprawdę świetna gra głową

- siła i moim zdaniem jest jednym z najlepiej grających tyłem do bramki napastników, co spowoduje wykorzystanie poprzez odgrywanie piłek strzałów zawodników z drugiej linii i skrzydeł

- sam potrafi wykreować sytuację do zdobycia gola

- głód sukcesów - i nie wiem czy nie to jest najważniejszym czynnikiem takiej wymiany

 

To tak na szybko :twisted:

 

Wszystko wskazuje na to, że zakończył się krótki epizod Ibry w Barcelonie. Mamy transfer do Milanu. Dziękujemy Zlatanowi za dobre momenty. Ale nie był to jednak dobry transfer i wbrew opiniom oraz oczekiwaniom takim jak powyższe, nie był to jednak dobry pomysł. :(

 

IMO należało się dogadać z Eto i nie robić wogóle ruchu ze Zlatanem. Straciliśmy tylko czas i pieniądze.

 

Swoją drogą Ibra też nieźle daje. Wyszedł z Interu, a po roku wróci do Milanu. Wiem wiem, to tylko praca i idzie się tam gdzie lepiej płacą. A jednak mam jakieś takie dziwne uczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet traktując LE niezbyt poważnie i Juve i Man City odprawią Lecha bez żadnych problemów.

 

Wbrew pozorom szanse Lecha są duże. City ma zupełnie inne cele i mikro motywację do gry w LE. Podejrzewam, że podobnie jest w Juve.

Myślisz, że w City zrobi na kimkolwiek wrażenie, że ich drużyna zagra dobrze w LE? Pytanie retoryczne. :wink: Wiadomo na czym im najbardziej zależy.

 

Moim zdaniem o wiele groźniejszymi przeciwnikami w LE będą średniaki europejskie lub drużyny ze wschodu.

 

Wczoraj dostalismy od Balchatowa :evil: 0-2

i tak oto wczoraj emeryt Żewłakow upokorzyl nowe gwiazdy ekstraklasy.

Zagral jak profesor...

Generalnie mecz do dupy :evil:

 

Ale stadion jest ładny. 8) :mrgreen:

 

-- 28 sie 2010, o 20:51 --

 

IMO Zlatan w FCB to bardzo dobry pomysł. Same plusy:

- skład trzeba nawet po takim sezonie przewietrzyć, a z E2 już w zeszłej przerwie było gorąco

- jeśli mamy cokolwiek uzyskać za E2 to ostatni moment, za rok odejdzie z kartą w ręku także włączenie go w transfer Ibry to idealne rozwiązanie

- sam E2 też chyba skorzysta z nowych wyzwań, z Barcą wygrał już wszystko, więc nie ujmując nic jego profesjonalizmowi, vide obecny sezon, z motywacją może być już tylko gorzej

- Ibra pasuje do układanki Pepa chyba najlepiej ze względu na:

- bajeczną technikę przy imponującym wzroście, ewenement w skali świata, czyli idealny do gry kombinacyjnej z Messim, Iniestą itd.

- wzrost i naprawdę świetna gra głową

- siła i moim zdaniem jest jednym z najlepiej grających tyłem do bramki napastników, co spowoduje wykorzystanie poprzez odgrywanie piłek strzałów zawodników z drugiej linii i skrzydeł

- sam potrafi wykreować sytuację do zdobycia gola

- głód sukcesów - i nie wiem czy nie to jest najważniejszym czynnikiem takiej wymiany

 

To tak na szybko :twisted:

 

Wszystko wskazuje na to, że zakończył się krótki epizod Ibry w Barcelonie. Mamy transfer do Milanu. Dziękujemy Zlatanowi za dobre momenty. Ale nie był to jednak dobry transfer i wbrew opiniom oraz oczekiwaniom takim jak powyższe, nie był to jednak dobry pomysł. :(

 

IMO należało się dogadać z Eto i nie robić wogóle ruchu ze Zlatanem. Straciliśmy tylko czas i pieniądze.

 

Swoją drogą Ibra też nieźle daje. Wyszedł z Interu, a po roku wróci do Milanu. Wiem wiem, to tylko praca i idzie się tam gdzie lepiej płacą. A jednak mam jakieś takie dziwne uczucie.

 

Moim zdaniem to jakieś chore rozgrywki po zmianie prezydenta, Sandrusco zaraz zechce z Barcy zrobić brazylijską kolonię. Pamiętajmy, że:

- Ibra mimo nie przepracowania w zeszłym roku okresu przygotowawzego miał 21 bramek i 10 asyst

- zawsze po zmianie klubu miał słaby sezon i dopiero w drugim pokazywał na co stać, a teraz był przez cały presezon

- rzekoma nowa 9-ka to Villa, a narazie zawsze wchodził jako skrzydłowy

- zostaliśmy z jednym wartościowym środkowym napastnikiem bo Bojan to miał sezon gorszy od Ibry

- przy jakiejkolwiek kontuzji kogoś z trójki Messi, Villa, Pedro zostajemy tylko z jednym w miarę wartościowym zmiennikiem czyli Bojanem bo Jeffrena to możemy traktować w kategori "jeźdzca bez głowy" jak to określił mój przyjaciel

Reasumując, katastrofalne posunięcie, wymuszone przez Raiole ( zaczyna działać a`la Seluk ) zostawiając nas za pięć dwunasta z wielką dziurą w ataku, prawie taką samą jak w defensywie po dziwnym wylocie Czygry. Wygląda mi to na chęć zdyskredytowania ostatnich transferów Laporty. Jeśli Barcy nie uda się pozyskać teraz w 3 dni wartościowego napastnika to czarno widzę walkę na więcej niż jednym froncie w tym sezonie. A podejrzewam, że znająć Sandro będzie teraz próba zatrudnienia na szybko Robinho/Fabiano, a tego jakoś specjalnie nie widzę.

Jedna rzecz mnie tylko zraziła do Zlatana to to, że nie walnął pięścią w stół i nie powiedział że ma coś tutaj do udowodnienia, a za rok jak go nie będą chcieli to odejdzie. Myślałem że ma jaja, myliłem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jakieś chore rozgrywki po zmianie prezydenta, Sandrusco zaraz zechce z Barcy zrobić brazylijską kolonię. Pamiętajmy, że:

- Ibra mimo nie przepracowania w zeszłym roku okresu przygotowawzego miał 21 bramek i 10 asyst

- zawsze po zmianie klubu miał słaby sezon i dopiero w drugim pokazywał na co stać, a teraz był przez cały presezon

- rzekoma nowa 9-ka to Villa, a narazie zawsze wchodził jako skrzydłowy

- zostaliśmy z jednym wartościowym środkowym napastnikiem bo Bojan to miał sezon gorszy od Ibry

- przy jakiejkolwiek kontuzji kogoś z trójki Messi, Villa, Pedro zostajemy tylko z jednym w miarę wartościowym zmiennikiem czyli Bojanem bo Jeffrena to możemy traktować w kategori "jeźdzca bez głowy" jak to określił mój przyjaciel

Reasumując, katastrofalne posunięcie, wymuszone przez Raiole ( zaczyna działać a`la Seluk ) zostawiając nas za pięć dwunasta z wielką dziurą w ataku, prawie taką samą jak w defensywie po dziwnym wylocie Czygry. Wygląda mi to na chęć zdyskredytowania ostatnich transferów Laporty. Jeśli Barcy nie uda się pozyskać teraz w 3 dni wartościowego napastnika to czarno widzę walkę na więcej niż jednym froncie w tym sezonie. A podejrzewam, że znająć Sandro będzie teraz próba zatrudnienia na szybko Robinho/Fabiano, a tego jakoś specjalnie nie widzę.

Jedna rzecz mnie tylko zraziła do Zlatana to to, że nie walnął pięścią w stół i nie powiedział że ma coś tutaj do udowodnienia, a za rok jak go nie będą chcieli to odejdzie. Myślałem że ma jaja, myliłem się...

 

Durbos, podzielam Twoją opinię o działaniach nowego Zarządu. Podobnie jak Ty, pachnie mi to rozgrywkami wewnętrznymi i personalnymi, a nie merytoryką. Przykra sprawa i na dłuższą metę nie będzie działać korzystnie.

 

Jest jednak kilka "ale":

 

- po pierwsze, zakładam, że to jednak Pep, a nie Zarząd rządzi transferami. Pep to zresztą bardzo wyraźnie podkreślił na ostatniej konferencji prasowej ("Oczywiście popełniłem błąd w kwestii Ibry, ale każdy robi błędy. Taka była decyzja. Jednak nie mogę powiedzieć dużo o opiniach osób trzecich i czwartych, ponieważ ja jestem trenerem Barçy, ja podejmuję decyzję i będę robił, to tak długo dopóki będę trenerem tego zespołu"). I jasno trzeba powiedzieć - to był głównie błąd trenera i jego sztabu! Należało się dogadać z Eto lub kupić kogoś innego. A tak, to wydaliśmy 40 mln + jednego bardzo dobrego gracza, a dostaniemy w zamian 25 mln. Tak mała kasa, za gracza takiego formatu! Czyste frajerstwo!

 

- Ibra miał niezły pierwszy sezon i zgadzam się z Tobą, że należało dać mu conajmniej jeszcze jeden sezon szansy. Jakkolwiek moim zdaniem nie pasował dobrze do stylu gry Barcelony. Był takim trybem, który średnio rozumiał filozofię gry tego zespołu. W przeciwieństwie do Eto. 8)

 

- dla Robinho mówimy stanowcze nie - jest to gracz na pewno o wielkim potencjale ale niezwykle kapryśny i nieprzewidywalny. Gdyby chcieć stworzyć stereotypowy obraz brazylijskiego gracza, to on pasowałby jak ulał. :wink: Nie potrzebujemy takich gwiazdek.

 

- z tymi brakami w ataku nieco przesadzasz. Pamiętaj, że nie możemy mieć po 5 wartościowych zmienników na każdą pozycję. Żadna drużyna nie może. Nie da się przez dłuższy czas utrzymać naprawdę dobrych graczy w rezerwie. Patrz sytuacja z Toure. Jeszcze kilka dobrych meczy i pojawi się presja od graczy typu Bojan. Oni też chcą grać częściej niż 5 minut w meczu.

 

Osobiście wolałbym jeszcze więcej filozofii Arsenalu w FCB. Nie kupujmy gwiazd typu Ibra za kupę kasy, a raczej inwestujmy w młodych graczy. To jest zresztą bardzo ładnie robione od dłuższego czasu. Ja bym to tylko dodatkowo podkreślił, tak żeby nowy zarząd o tym nie zapominał. I nie zepsuł.

 

Dzisiaj o 19:00 gramy z Racingiem Santander. Real rusza o 21:00. Zapowiada się ciekawy sezon. :mrgreen:

 

Visca el Barça! :mrgreen:

 

Edit:

 

Ps. I jeszcze słowo końcowe od Zlatana:

"Guardiola jest filozofem, który zniszczył moje marzenie o grze dla Barcelony. Kiedy wchodziłem do pokoju, Guardiola wychodził. Nie wiem czy się mnie bał. Rozmawiając z nim, to on był tym, który miał zawsze jakiś problem. Nie wiem o co chodziło. Teraz jestem szczęśliwy, ponieważ przechodzę do Milanu. W piłce wszystko może się odmienić w ciągu 24 godzin. To koniec, którego chciał Guardiola" - bardzo ostro Szwed wypowiedział się na temat swojego byłego szkoleniowca już po finalizacji transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra wiadomość - zmarł Laurent Fignon legendarny kolarz. Miał tylko 50 lat. :evil::(

 

Jedną z niesamowitych rzeczy w sporcie, była jego przegrana w 1989 w TdF o 8 sekund, z Gregiem LeMondem. Na takiej trasie wygrać lub przegrać o kilka sekund, to jest rzecz absolutnie unikalna i nie do opisania.

 

:(

 

http://sport.wp.pl/kat,1848,title,Laure ... omosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne Mercato Milanu:

 

Amelia - roczne wypożyczenie z opcją wykupienia za grosze.

Yepes - doświadeczony i solidny - free

Papa - bardzo solidny obrońca, młody i ogarnięty - będą z niego ludzie - połowa kart paru słabszych młodzików i kilka baniek.

Boateng - połowa karty za chyba 3-4 mln

Ibrahimovic - roczne wypożyczenie za darmo, później 3 x 8mln przez trzy lata

Robinho - 18 mln (Man City kupił go za 45).

Allegri - świetny trener. Jestem zachwycony tym, że go mamy. Zobaczymy co będzie dalej.

 

Huntelaar out - 14 mln od Shalke - był bezużyteczny imo

Borriello wypożyczenie do Romy z obowiązkiem wykupu za 10 - jego lubię i trochę szkoda, ale chyba nie był graczem na miarę Milanu. Trochę się tylko dziwię, że Huntera udało się sprzedać za więcej niż Marco.

Kaładze - udało się go pozbyć do Genoi - sporo kasy na wypłaty pobierał.

 

Galliani pokazał jak się robi transfery za dobre pieniądze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyło się okienko w Anglii i chyba warto podsumować te transfery.

 

Oczywiście zacznę od Arsenalu :P

Papcio Wenger nareszcie sypnął troszkę groszem i w końcu ktoś do nas zawitał:

 

Kościelny - bardzo na plus, nie odpuszczał Torresowi (1 jego mecz), szybki i myślący. Musi trochę popracować nad swoją pewnością, bo wydaje mi się że przez to ma trochę głupich błędów. Jak np. podczas ostatniego meczu z blackburn.

 

Squillaci - jeszcze nie grał ale coś czuję że będzie tworzył świetną parę z Verminatorem

 

Chamakh - za free więc dobre posunięcie, zremisował nam mecz z liverp. i mam nadzieję że się wstrzeli w tę ligę.

 

Odszedł Campbell, Silvestre, Gallas, i Eduardo. Ten ostatni świetny gracz, ale po kontuzji nie mógł się odnaleźć. Mam nadzieję że odbuduje formę w Shakhtarze.

 

Do pełni szczęścia brakuje porządnego bramkarza.

Niestety Arsen nie zdążył ? nie sypnął groszem wtedy kiedy trzeba było ? Mamy Almunie i Fabiana na kolejny sezon - a to kiepsko wygląda.

Choć po cichu liczę, że Almunia się w końcu przełamie i pokarze to co 2008/2009

 

 

Z obozów wroga, chyba najlepiej wygląda Man. City:

Boateng, Yaya Toure, Silva, Balotelli, Milner i kilku innych. Na kartce powinni wygrać ligę ale co z tego jak nie mogą pokonać Sunderlanda :D

 

Man UTD i Chelsea zbytnio się nie udzielali przez co jestem w szoku bo chyba Wenger więcej ściągnął zawodników od nich.

 

Do PL przybyło wielu wartościowych zawodników, i to cieszy będzie co oglądać.

 

 

Ps. Barcie udało się ściągnąć Mascherano - i to chyba będzie ich jeden z lepszych transferów ostatnich, niestety Liverpool walcząc o mistrzostwo tylko się osłabia.

Mógł Hodgson uczyć się od Wengera jak zagrać na nosie Barcy i nie sprzedać zawodnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...