Skocz do zawartości

diesel po przejechaniu ok 500 - 600 km bez przerwy traci moc


No name

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W trakcie powrotu z gór po przejechaniu ok 600 km silnik zaczął wyraźnie tracić moc i szarpać. Po zjechaniu na parking i chwilowej przerwie " na siku" forek nie chciał odpalić. Po kilku próbach dałem sobie spokój i zadzwoniłem po lawetę. Gdy po godzinie ta przyjechała spróbowałem jeszcze raz i silnik odpalił i spokojnie, choć w lekkim stresie dojechałem do domu. Umówiłem się już na diagnostykę w ASO lecz wpierw chciałbym uzyskać opinię zaprawionych w boju użytkowników subaru. Dodam,że mam przejechane blisko 170 tys km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się jak mistrzowie na stacji sami nalewają lecz rzecz miała miejsce już na końcówce baku jeszcze przed rezerwą. 

Edytowane przez No name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się jak mistrzowie na stacji sami nalewają lecz rzecz miała miejsce już na końcówce baku jeszcze przed rezerwą. 

Dokładnie jeszcze przed zapaleniem rezerwy silnik zaczął przerywać i w końcu zgasł a wcześniej nalałeś do pełna i pokonałeś ciągiem długą trasę?

Jeśli odpowiedź brzmi tak.............. to nie powiem ci co to jest  :)

Ale u mnie pomogło po prostu otwarcie wlewu paliwa.

Jest chyba jakiś problem z odpowietrzaniem zbiornika jak się leje pod sam korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdarza się jak mistrzowie na stacji sami nalewają lecz rzecz miała miejsce już na końcówce baku jeszcze przed rezerwą. 

Dokładnie jeszcze przed zapaleniem rezerwy silnik zaczął przerywać i w końcu zgasł a wcześniej nalałeś do pełna i pokonałeś ciągiem długą trasę?

Jeśli odpowiedź brzmi tak.............. to nie powiem ci co to jest  :)

Ale u mnie pomogło po prostu otwarcie wlewu paliwa.

Jest chyba jakiś problem z odpowietrzaniem zbiornika jak się leje pod sam korek.

 

Było tak jak piszesz  ;)

Przypominam sobie podobną sytuacje ale już po zapaleniu rezerwy. Podjechałem wtedy na stację i zatankowałem (więc teoria się tak jakby potwierdzała)

 

Zastanawiam się tylko czemu musiałem godzinę czekać aż odpalił

Przy okazji jeszcze jedno pytanie

Zdarza się (coraz częściej) że po dojęciu gazu na 1 lub 2 forek zaczyna szarpać.

Znacie zacni koledzy może ten problem?

Edytowane przez No name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel podobno robił dwumasę

Ja jeszcze nie. 

Póki co świerszczy nie słyszę.

Kiedy zatem powinienem zacząć się martwić?

 

Jutro jadę na diagnozę. Zalecę również sprawdzenie sprzęgła

Edytowane przez No name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest też jakaś pompka co przepompowuje paliwo z jednej części baku do drugiej.Jej niedomaganie też mogłoby powodować takie objawy.

To moja druga teoria ale mniej prawdopodobna, ponieważ problem nie powrócił odkąd tankuję do pierwszego odbicia pistoletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się (coraz częściej) że po dojęciu gazu na 1 lub 2 forek zaczyna szarpać.

Znacie zacni koledzy może ten problem?

Ale jak szarpać? Coś (napęd) wpada w wibracje czy cały samochód robi 'kangurka'?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdarza się (coraz częściej) że po dojęciu gazu na 1 lub 2 forek zaczyna szarpać.

Znacie zacni koledzy może ten problem?

Ale jak szarpać? Coś (napęd) wpada w wibracje czy cały samochód robi 'kangurka'?

 

Pozdr.

 

Zdarzają się kangurki jak odejmę nogę z gazu

Już jestem po diagnostyce i czego się można było spodziewać niczego nie znaleziono.

Jedyna dobra wiadomość to taka że nie skasowali ani grosza :P

Edytowane przez No name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...