Skocz do zawartości

Forester MY05 FL 2.0X MT


Karol83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem z hałasującym mostem, najbardziej daje znać o sobie przy prędkości 70-90 km/h.

 

Odgłos przypominający dźwięk zużytego łożyska piasty.

 

Mechanik przejechał się samochodem, robiąc slalomy, hałas był cały czas ten sam, więc wyeliminował piastę.

 

Następnie podniósł samochód na podnośnik załączył bieg i zdiagnozował to jako problem z dyferm.

Powiedział, że nie warto go naprawiać, że korzystniej będzie kupić używaną część.

 

Co Wy o tym mylicie? Czy ktoś z Was zakładał już używany dyfer, czy mieliście w związku z tym jakieś problemy?

Znalazłem taką cześć:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4371482006

 

Na starym moście nie znalazłem, żadnych numerów i mam wątpliwości czy ten dyfer pasować będzie do mojego auta:

 

Rok produkcji 2005, model z roku 2006.

Silnik 2.0 (1994) moc 116 kW.

Skrzynia biegów manualna.

 

 

Może ktoś z Was będzie mógł mi coś więcej powiedzieć.

Drugie pytanie to jaki olej powinienem walć?

 

Czy przy okazji powonieniem też wymienić olej w przedniej przekładni i skrzyni biegów, sprawdziłem historię wpisów do książki i nie zauważyłem, żeby był zmieniany.

 

Czy w ogóle zmienia się olej w skrzyni i przekładni…?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej : jakiś GL5 75w90

Do skrzyni 4 .0 Litra, dyfer 0.8L.

NIe kupuj dyfra  bez pewności co do przełozenia -musi grać ze skrzynią. Zapytaj sprzedawcy o to . Jesli nie wie -nie kupuj,. Musisz znać przełożenie skrzyni. najlepiej  sprawdź oznaczenie skrzyni, albo mechanik może wie oco chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forkach (SG) masz tylko 2 możliwości, albo 4.111, albo 4.444. 4.444 Było głównie w automatach i "chyba" w manualu 2.5 XT. Większość sprzedawców na allegro nie ma niestety pojęcia co sprzedaje, a jak do tego dochodzi jeszcze kwestia czy w dyfrze jest LSD czy może jest otwarty to niczego się nie dowiesz. 

Przełożenie dyfra można odczytać po zdjęciu dupki mostu, na głównym przełożeniu jest to wybite, więc jeśli tylko sprzedawcy się "chce" to masz 100% pewności, przynajmniej w kwestii przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...