Jump to content

Maska z wlotem z turbo do ssaka

arnoldpe
 Share

Recommended Posts

Witam, 

chciałbym, a raczej się zastanawiam nad zamontowaniem kurnika z turbo o wolnossaka.

Rocznik 2006 2.0 158KM

Czy maski od Turbo z 06-07 będzie pasowała do ssaka ? 

Może łatwiej jest ciąć maskę i wstawić sam kurnik ? Być może znacie kogoś z Wrocławia lub okolic kto robi takie rzeczy ?

Dzięki za odpowiedź.

Nie przesadzajmy. Dobrze to po prostu wygląda to jedyne co chciałbym zmienić. Nie jestem w ogóle fanem jakiegokolwiek tuningu. 

Dzięki za ocenę :D

Come on... Maska z wlotem w subaru bez turbo to troche zenada... Zlituj sie...

To fakt, jeśli bym montował FMIC(co by oznaczało, że jest sporo mocy :twisted:) i wlot nie byłby już potrzebny, to bym włożył maskę od ssaka. Lubię wszelkie silent killery, w tym między innymi Twojego Forka ;).

Nie przesadzajmy. Dobrze to po prostu wygląda to jedyne co chciałbym zmienić. Nie jestem w ogóle fanem jakiegokolwiek tuningu.

Dzięki za ocenę :D

Fakt. Wyglada bardzo dobrze :). Tylko troche w uszy bedzie klulo bo bulgotu tym wlotem sie nie zrobi... I jeszcze bedzie prowokowac na swiatlach ten wlot a pozniej trzeba bedzie odpuscic... Ja bym chyba postawil na subtelny tuning felgami ladnymi itp bo ta maska z turbo troche bedzie razic jak sie ktos zna...

Co do sposobu to chyba kupowalbym maske a nie cial ta co masz.... Nie wiem tylko czy rozmiary te same ale pewnie tak.

Come on... Maska z wlotem w subaru bez turbo to troche zenada... Zlituj sie...

To fakt, jeśli bym montował FMIC(co by oznaczało, że jest sporo mocy :twisted:) i wlot nie byłby już potrzebny, to bym włożył maskę od ssaka. Lubię wszelkie silent killery, w tym między innymi Twojego Forka ;).
A dziekuje dziekuje :). Tez uwielbiam takie cuda, po ktorych nikt sie nie spodziewa mocy :). To sto razy lepsze niz prowokowanie moca, ktorej de facto nie ma...

Wlot na masce bedzie mowil postronnym, ze pod maska 230KM... A potem do setki ponad 10s... :)

Edited by Forekfan

Zabijacie dziecięce marzenia :)

Bez jaj, ze marzyles o wolnymssaku z wlotem od turbo :)

Marzyles o jedynym sluszonym forku z turbina, bulgotem i rzecz jasna wlotem (jak sie ladnie zrymowalo przy okazji :) ).

Jesli tak to wlasnie w tym kierunku trzeba bedzie isc bo ten wlot w wersji n/a bedzie tylko namiastka marzen. Uwierz mi.

Ale po co Ci ten kurnik? Toż to będzie imitacja subaru z turbo coś jak bemwe z em pakietem taka wypolerowana kupa.Zamiast wydawać kasę na kurniki zainwestuj w siebie jakieś szkolenie np SJS, wbrew pozorom subaru bez wiatraka też jest szybkie. ;)

Oj tam, oj tam spójrz na to z drugiej strony - z tym kurnikiem w wolnym ssaku byłbyś bohaterem każdego forum aut grupy vag, którzy swoim 1,9 tdi z czipem z allegro i sportowym stożkiem za każdym razem na swoich forach by się chwalili jak to nie objechali z palcem w nosie "turboforka". Chcesz nadać szyku ssakowi to masz lepsze opcje:

- ładna felga

- chlapacze

- obniżyć

- zrobić wydech

- przyciemnić szyby

- zmienić grill

Rób cokolwiek z powyższej listy i nawet jak auto będzie brudne a w środku wstawisz rower z kierownica wychodzącą przez szyber to będzie mieć więcej sensu niż ssak z kurnikiem.

DSC00523.jpg

Oj tam, oj tam spójrz na to z drugiej strony - z tym kurnikiem w wolnym ssaku byłbyś bohaterem każdego forum aut grupy vag, którzy swoim 1,9 tdi z czipem z allegro i sportowym stożkiem za każdym razem na swoich forach by się chwalili jak to nie objechali z palcem w nosie "turboforka".

Buahahaha.... Dobre :D. Dawno sie tak nie usmialem. Jakze celny komentarz :)

P.s bardzo ladny forek z tego zdjecia co zalaczyles! Przyklad gustownego tuningu.

Edited by Forekfan

Widziałem, na forum temat zmiany kurnika ze zwykłego turbo na STI, który jest dwa razy większy i nikt nie miał problemu, że to nie STI :D ale rozumiem, przyjmuję pogardę :)

Widziałem, na forum temat zmiany kurnika ze zwykłego turbo na STI, który jest dwa razy większy i nikt nie miał problemu, że to nie STI :D ale rozumiem, przyjmuję pogardę :)

To akurat troche co innego... Wlot od STI do WRX to rowniez wiecej powietrza dla IC wiec spelnia to swoje zadanie... W Twoim przypadku to extra powietrze lecialo by totalnie bez sensu pod maske bo IC nie masz... I pamietaj, ze silnik od WRX mozesz krecic z moca tak jak z STI bo to tem motor....

:facepalm: --> na tym forum nie spotkasz się z inną reakcją.

Co kto lubi ale wlot od turbo do wolnossaka to naprawde dziecinada i prezenie muskulow jak ich nie ma... To moze jeszcze cztery rury wydechowe z tylu?

ze silnik od WRX mozesz krecic z moca tak jak z STI bo to tem motor....

Raczej nie ten sam   :rolleyes:

mowie o motorze o pojemnosci 2457cm3...

:facepalm: --> na tym forum nie spotkasz się z inną reakcją.

Co kto lubi ale wlot od turbo do wolnossaka to naprawde dziecinada i prezenie muskulow jak ich nie ma... To moze jeszcze cztery rury wydechowe z tylu?

ze silnik od WRX mozesz krecic z moca tak jak z STI bo to tem motor....

Raczej nie ten sam :rolleyes:
mowie o motorze o pojemnosci 2457cm3...
To bylo do autora watku ;)

Mi tam to też obojętne, widziałem już imprezy wolnessaki z parapetem z tyłu, więc kurnik na masce mnie nie rusza. A jeździ się z tym fajnie, widok ze środka jedyny w swoim rodzaju :) 

Ważne, żeby kierownik miał radochę.

No wlasnie.... Pozniej wolnyssak z kurnikiem jest mapowany na rozne fora jako obiekt drwin... Ale co kto lubi... Ja w taki "tuning" na pewno bym sie nie bawil ale "de gustibus non est disputandum".... Po prostu to troche smiesznie wyglada....

Mam sasiada, ktory ma impreze hawka wolnegossaka... Piekny czarny hawk... I co? Sprawil mu bardzo ladne zlote felgi, zamontowal xenony i zmienil hamulce choc nie musial bo i seryjne by go zatrzymaly... Auto wyglada naprawde bardzo atrakcyjnie i cale szczescie nie zmasakrowal go kurnikiem, ktory by tloczyl powietrze...hmmm.... po prostu pod maske i nie montowal parapetu na bagazniku... Tak jak pisalem o gustach sie nie dyskutuje ale sa jakies granice... Trzeba miec wyczucie i dobry smak... Czy wlasciciel powyzszego "jeep'a" go mial? Chyba nie....

E-tam, chędożenie. Moduj auto jak chcesz, jest Twoje - nie daj sobie wmawiać jak masz żyć! ;)

Pozdr.

Zgadzam sie w pelni. Wlasciciel niech robi to co mu sie podoba... Ogolnie warto isc przez zycie i nie ogladac sie na innych....