Skocz do zawartości

OBK 2004 H6 i tarcze 316 ?


sebek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

a wieksze tarcze to chyba tylko Spec B maja.

 

 

316stki mają LEGACY/OBK H6 oraz SpecB i GT wersje EU.

Mowisz, ze w moim ktos podmienil na mniejsze :) ?, serwis tez twierdzi, ze OBK maja mniejsze, wieksże ma Tribeca, spec B oraz chyba jeszcze jakas wersja legacy.

już zgłupiałem do reszty jakie mam tarcze, najlepsze że wczoraj ściągałem koła żeby obejrzeć stan klocków i nie wpadłem na pomysł aby pomierzyć...

kół 17/18 nie założę bo nie chce, własnie się pozbyłem oryginalnych 17 (PS mam felgi na sprzedaż) i jeżdżę mięciutko na 16' z profilem 60 :D

Imho 294, w serwisowce co prawda od my08 jest tabelka w dziale hamulcow wszystkie Obk maja wpisane taki rozmiar, kolejna kolumna to GT oraz 3.0r i dotyczy Lgc tam jest wpisane 316. Uwazam, ze wersje przed fl mialy tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością Legacy H6 3,0R i 3,0R spec.B + Legacy GT 2,5T mają hamulce 316mm (przód) / 290mm (tył). Na obydwu osiach wentylowane.

Ktoś w FHI chyba zdurniał i do cięższego Outbacka H6 montowali 294mm (przód) wentylowane i 274mm (tył) pełne.

 

Z drugiej jednak strony przepaść w prowadzeniu się Legacy i Outbacka (charakterystyka zamieszenia, przełożenie przekładni kierowniczej, profil opon) być może zmniejsza obciążenie hamulców w Outbacku, bo szybciej włącza się zdrowy rozsądek kierownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie wersje były tylko na stany

 

Niestety, rzeczywistość (sprawdzone na może 20 egzemplarzach OBK H6), subaru fast i wszystkie inne znane mi katalogi przewidują taki "zmniejszony" zestaw również w wersji EU.

Nie oszukujmy się.

Edytowane przez house_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

takie wersje były tylko na stany

 

Niestety, rzeczywistość (sprawdzone na może 20 egzemplarzach OBK), subaru fast i wszystkie inne znane mi katalogi przewidują taki "zmniejszony" zestaw również w wersji EU.

Nie oszukujmy się.

 

 

zgadza się ale w SBD i 2.5N/A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Adam12 ma rację, na oko mam z przodu 316mm (na aucie ciężko zmierzyć dokładnie, ale mniej niż 30cm na pewno nie mają, wychodzi koło 32 cm). W każdym razie sprawują się dobrze ;)

Moje też na oko miały ponad 30cm

Dopiero jak kolega pojechał tym co ma te 316mm to zobaczyłem jak me oko się myli... ;)

Ale też nie narzekam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

takie wersje były tylko na stany

 

Niestety, rzeczywistość (sprawdzone na może 20 egzemplarzach OBK), subaru fast i wszystkie inne znane mi katalogi przewidują taki "zmniejszony" zestaw również w wersji EU.

Nie oszukujmy się.

 

zgadza się ale w SBD i 2.5N/A.

Nie, nie zgadza sie Eudm h6 maja to samo co 2.5 sprawdz sobie w dokumentacji serwisowej albo poytaj w serwisie. Duzo ludzi kombinowalo z hamulcami stad moga byc rozbieznosci w przypadku aut uzywanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ie, nie zgadza sie Eudm h6 maja to samo co 2.5 sprawdz sobie w dokumentacji serwisowej albo poytaj w serwisie.

 

Tak się składa, że przymierzałem się do zmiany hamulców w swoim SBD i sprawdzałem w serwisie czy wejdą ori zaciski i tarcze 316mm ( komplet od H6 i GT według SIP parts list ) pod seryjną felgę

Ale skoro tak twierdzisz to niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ie, nie zgadza sie Eudm h6 maja to samo co 2.5 sprawdz sobie w dokumentacji serwisowej albo poytaj w serwisie.

 

 

Tak się składa, że przymierzałem się do zmiany hamulców w swoim SBD i sprawdzałem w serwisie czy wejdą ori zaciski i tarcze 316mm ( komplet od H6 i GT według SIP parts list ) pod seryjną felgę

Ale skoro tak twierdzisz to niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

To jaki hamulec jest seryjny w H6, a jaki wejdzie pod seryjną felgę - to nie jest tożsame pojęcie.

Przyjmij do wiadomości, że Outbacki H6 BP opuszczały fabrykę z mniejszym hamulcem niż Legacy H6 i GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję.

 

Pomożecie  z doborem klocków do tarcz 315 z Legacy GT ?

 

Wg serwisowki Gt przy tarczach 316 ma klocki o wymiarach: 130.0 ×53.5 ×11.0

 

Wg katalogu części:

http://opposedforces.com/parts/info/26296AG050/

jest to część 26296AG050, która w przypadku np Jurid'a ma wymiar:

  • Grubość [mm]:  17,7
  • Długość [mm]:  156,9
  • Wysokość [mm]:  63,5

http://www.nowe-hamulce.pl/klocki,hamulcowe,komplet-jurid-572638j-subaru-legacy,iv,kombi,bl,bp,b13_,od,2003,09-2,0,awd,165km/p,107,5061,20884,100030,0,48,572638j/#opis-produktu

 

Czy ten wymiar się zgadza tylko serwisówka podaje wymiar okładziny a sklep całości klocka ?

 

Jakie klocki warto kupić do OEM tarcz, jeżdzę normalnie a wolę żeby cena nie zabijała ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć faktury, ale mam z przodu klocki textar (do tarcz brembo). Pamiętam, że z doborem klocków na przód nie było kłopotu. Natomiast z tylnym zestawem był problem - klocki do zacisku ze spec B 290 mm wg. katalogu nie pasowały. Weszły dopiero od forestera;)

Ogólnie sprawuje się bez zastrzeżeń.

Edytowane przez MikeZorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...