Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

3.    Niedopuszczalne jest umieszczanie na Forum treści oraz łączy do treści:
m.    związanych z prowadzeniem działalności komercyjnej w zakresie motoryzacji,
 
:rolleyes:

Zrozumiałem, w ramach pokuty nie jeżdżę Subaru tylko Skodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, faza20 napisał:

Zrozumiałem, w ramach pokuty nie jeżdżę Subaru tylko Skodą. emoji24.png

 

Co to za pokuta, jak Skoda jest lepsza od Subaru  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
27 minut temu, Platon napisał:

w niedzielę ma się odbyć Rusocin Cup - ktoś może się wybiera pokręcić trochę kierownicą? :)

kamsola jedziesz rozruszac ?

kopsnij sie na Bednary do Mateusza, jakis termin mu sie zwolnil na najblizsze dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś może "wolne" felgi stalowe do Subaru Outback 2.5L 2006r. w rozmiarze 17"? Znajomy, który nabył swoje pierwsze Subaru, chce odmalować felgi aluminiowe, poprosił mnie abym popytał na forum, może ktoś mógłby użyczyć felg na około 1tydz. za przysłowiową "porządną flaszkę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Mam całe koła 215/55 R17 :)

 

Jestem zainteresowany.

Szczegóły ewentualnie możemy dogadać na "priv" (mam obecnie jakiś problem z wysłaniem wiadomości...będę próbował).

...koła potrzebne w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.06.2018 o 13:47, yaro napisał:

jak nie dogadasz z krisem mogę wypożyczyć felgi z outbacka h6 z opnami 215 55 R17 

leciwe bo z 2008 roku ale tydzień dadza radę :D

 

 

Dzięki Panowie za odzew i chęci...

Dzisiaj dowiedziałem się, że "zainteresowany" zainwestował w tzw. kobyłki i postawił na nich auto...

Chciałem pomóc, wyszło jak zawsze...:facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info dla @rydzada

Pytałeś się o szarpanie podczas przyspieszania...

przy okazji zakupu graciarni z forka sti my07 kupiłem regulator ciśnienia doładowania - o dziwo po wymianie inne auto. Ewidentnie lepiej wstaje turbo, co by oznaczało, że ecu względem mapy robi mniejsze korekty i najwidoczniej silnik nie jest tak zalewany i nie ma szarpania.

Ot ciekawostkae bo bym się tego nie spodziewał a tu proszę - taki myk

 

Co do mojej przekładki to Wojtek będzie się tym zajmował ale nie spodziewam się specjalnych różnic, może nieco mniej nurkowania bo amortyzatory OEM FX StI są inne niż te seryjne więc może będzie jeszcze sztywniej...

 

info dla zakochanych...

 

Po wlaniu 95 do diesla :facepalm: przez komory itp nie da się tego łatwo wyciągnąć. Trzeba wypompowywać przez otwór pompy paliwa...

jak się dowiedziałem ASO ma w tym mega doświadczenie...

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdaSch napisał:

info dla @rydzada

Pytałeś się o szarpanie podczas przyspieszania...

przy okazji zakupu graciarni z forka sti my07 kupiłem regulator ciśnienia doładowania - o dziwo po wymianie inne auto. Ewidentnie lepiej wstaje turbo, co by oznaczało, że ecu względem mapy robi mniejsze korekty i najwidoczniej silnik nie jest tak zalewany i nie ma szarpania.

Ot ciekawostkae bo bym się tego nie spodziewał a tu proszę - taki myk

Dzięki. Dobre info zawsze w cenie.

1 godzinę temu, AdaSch napisał:

 

Po wlaniu 95 do diesla :facepalm: przez komory itp nie da się tego łatwo wyciągnąć. Trzeba wypompowywać przez otwór pompy paliwa...

jak się dowiedziałem ASO ma w tym mega doświadczenie...

I pewnie mega interes  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AdaSch napisał:

przy okazji zakupu graciarni z forka sti my07 kupiłem regulator ciśnienia doładowania - o dziwo po wymianie inne auto. Ewidentnie lepiej wstaje turbo, co by oznaczało, że ecu względem mapy robi mniejsze korekty i najwidoczniej silnik nie jest tak zalewany i nie ma szarpania. 

 

coś kupił?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pisałem kiedyś,

 

Kupiłem dolną graciarnie od Forestera sti 2007 w tym solenoid or sterowania turbiną.

Wojtek zajmie się przekładka 10 sierpnia (wstępnie)

miedzy innymi dokupiłem tylny spoiler ze światłem stopu i jeszcze trochę mniej lub bardziej ważnych gratów.

Silnik był dłubany na 360KM więc ecu silnik i skrzynie sobie podarowałem - są takei same jak ze zwyklego STI. W moim przypadku już wiadomo, że jak bym chciał silnik sti to potrzebuje tylko głowic i wtysków plus ukąłd z turbo a na koniec kopia parametrow z ECU.

Wadą tego silnika jest jeszcze niższy stopień kompresji a zatem jeszcze mniejsza efektywność silnika i wyższe spalanie przy normalnym użytkowaniu, plusem większy potencjał dla dmuchania powietrza

 

pod względem wyglądu gratów z FSTI  to półośki są znacznie grubsze i nie sądzę aby pasowały do mojego dyfra ale zobaczymy, wahacze alu tył znacznie grubsze ale bardzo lekkie, zwrotnice są 5x100. Oczywiście wahacze są kompatybilne z ksenonami na czym mi bardzo zależało.

Generalnie nie mam żadnego ciśnienia, obecnie mam zero czasu na auto niestety ale mam nadzieję na szybką poprawę, Na jesień już ma być z Ic od STI i zawieszeniem od sti. Jak się uda, to poduszki silnika i skrzyni też zostaną wymienione na te z sti. Wydaje mi się ,ze moja wiskoza mówi papa albo przegub bo czasami na ostrym podczas manewrów parkingowych coś jakby strzela lub się napręża - no chyba, że opony ale wątpię - podczas normalnej jazdy jest ok. (wiskozę drugą mam w garage wiec nie ma problemu)

 

Z innych? mam cały czas do założenia płyty wzmacniające skrzynie ale przy pierwszej próbie nie udało się ich założyć przez obwód chłodnicy oleju. Mam rurki i zostanie to przerobione (przeszkadza blaszka wzmacniająca).

Pomimo upływu lat nadal uważam to auto za bardzo faje ale daleko mu do nowszych jeździdełek jak np nowa impreza. Nowe subaru to zupełnie inna charakterystyka. O dziwo nowe imprezy też dziadowsko hamują chociaż i tak lepiej niż seryjny forek. Obecna konfiguracja w forku czyli komplet RC5+ i Brembo jednak robi tak dobrą robotę, że mało co tak dobrze hamuje .

 

ot tyle u mnie.

 

Aha, impreza to bardzo fajne jeździdło do pracy. Mega bezawaryjny sprzęt.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...