Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj dostałam jedno i jestem w trakcie zdobywania wiedzy, czy mam płacić czy nie... jak to jest z mandatami od SM

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Z tego co się orientuję to SM chodzi tylko o kasę toteż nie będą się silnie upierali o wskazanie kierującego (punkty) a raczej wyciągną mandat od właściela auta. Chociaż ostatnio były zakieś zawirowania z fotoradarami, tak że niech się wypowiedzą Ci bardziej na czasie.

U Janka mogli mieć niezłą zagwozdkę, tak szybko :shock: i to bez kierowcy :shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Myślę, że widząc angielskie blachy - odpuszczą, bo gdzie to meliby wysłac i kto im napisze pismo :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ostatnio były zakieś zawirowania z fotoradarami, tak że niech się wypowiedzą Ci bardziej na czasie.

 

Jutro będę ustalać co i jak :wink:

 

 

A twarze widoczne? Można chociaż o brak punktów powwalczyć...

 

U mnie kompletnie nic nie widać, kierowca bez twarzy... chyba byłam bez makijażu :mrgreen: ... a impreza na pokładzie już trwała w najlepsze :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he... ja ostatnio też dwie fotki zaliczyłem... mi się nie udało wywinąć.

A twarze widoczne? Można chociaż o brak punktów powwalczyć...

Mistral

Niestety twarze widać ale i tak najprawdopodobniej kierował kolega brata, który jest Nowozelandczykiem a obecnie przebywa safari i nie wadomo jak się z mim skontaktować żeby to powierdzić bo jechał ze swoją dziewczyną, z którą już nie jest i tak naprawdę to nie widomo kto faktycznie kierował :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały nieteges, a nawet dwa, mianowicie dostałem dziś dwa hello photo z naszego konwoju na plejady (środa 22ego). Żeby było śmiesznie jedno zdjątko z 19:51 a drugie z 19:53, normalnie stereo :evil: Czyżbym był jedynym wybrańcem, czy może macie jakieś polecone w swoich skrzynkach :?: :twisted:

Ale jak 2 razy z tego samego czy były dwa jeden za drugim :shock:

19:50 gdzie to było, z jakiej wsi te strażniki :?

 

-- 20 lip 2011, o 08:54 --

 

SM z Rumunii, kiedyś taką opcję dołączali do zdjątka :wink:

82544412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek, to jeśli:

- są od straży wiejskiej czy innej tego typu organizacji bandyckiej

- są z przenośnego radara

- są sprzed 28 czerwca br.

to możecie im napisać, żeby się poszli &%%!*@^! :evil:

Bo dopiero 28 czerwca weszło w życie rozporządzenie (Dz.U.11.133.770), które zdaniem naszej %$@%#& władzy ustawodawczej definiuje 'sposób oznakowania miejsc przeprowadzania kontroli z użyciem przenośnych urządzeń rejestrujących'. Cytuję odpowiedni punkt:

 

odcinek lub miejsce wykonywania czynności jest oznakowane znakiem drogowym, zgodnie z przepisami o znakach i sygnałach drogowych oraz warunkach technicznych dla znaków, sygnałów drogowych, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

 

Ktoś zakumał, jakiż to znak/znaki informują nas, że za 300m w krzakach czai się jakiś &^@%, który "w celach prewencyjnych" chce zasilić budżet gminny? Chyba wystarczy dowolny znak np. szpital...

 

Wracając do meritum, w ustawie 'Prawo o ruchu drogowym' art. 129h ust. 5 pkt. 4 jest info, że wykonywanie przez strażników gminnych/miejskich czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego, w tym użycia przenośnych urządzeń rejestrujących, powinno być wykonywane w miejscach oznakowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra właściwego do spraw transportu. A to rozporządzenie weszło w życie dopiero 28 czerwca, więc kontrole przeprowadzone wcześniej były nielegalne. Ja się do swojej fotki przyznałem, odmawiając jednocześnie przyjęcia mandatu na w/w podstawie. Za niewskazanie sprawcy może być chyba do 500zł mandatu, szkoda kasy IMHO.

 

Sory za "bluzgi", ale krew mnie po prostu zalewa za każdym razem jak jest jakaś sprawa z drogówką/strażami/radarami itp. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19:50 gdzie to było, z jakiej wsi te strażniki :?

 

http://maps.google.pl/maps?saddr=53.574 ... 1&t=h&z=11

 

Miejscowość Cierznie... gm. Debrzno. Miałam 72/50 o 19.53 :roll:

Jechałam już wtedy ostatnia... chyba :wink:

 

Do zdjęcia dołączają 3 opcje:

1. przyznajesz się i dostajesz 4pkt i 200 zł

2. wskazujesz kierowcę

3. nie przyznajesz się i dostajesz 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałam już wtedy ostatnia... chyba :wink:

Ciekawe ile lider wtedy miał :roll:

Aga, z jakiego radaru to zdjęcie, jest coś napisane? Widać, że bardziej z dołu (przenośny) czy z masztu nas złapało :|

Musieli się dobrze schować, że nikt z nas tego nie zauważył, no i dlaczego adamus dostał dwa :?

 

-- 20 lip 2011, o 09:28 --

 

Ja się do swojej fotki przyznałem, odmawiając jednocześnie przyjęcia mandatu na w/w podstawie.

mzy, kiedy to było i jakie były konsekwencje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mzy, kiedy to było i jakie były konsekwencje :?:

Jakoś w kwietniu chyba. Nieważne w zasadzie. Ważne, że przed 28. czerwca. Za pierwszym razem odesłałem im "swoje stanowisko" w dołączonej kopercie opłaconej przez nich (a niech oni płacą), ale przysłali mi drugie pismo, że "wobec braku mojej odpowiedzi tralalala itp. pogróżki". Zatem wysłałem im jeszcze raz uprzejmą prośbę o odpier&&@^@ się. Wtedy już poleconym z potwierdzeniem odbioru (tym razem o dziwo list dotarł...). Od tego czasu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam, aż przyjdą do mnie mandaty, bo rozumiem, że zostałem jedynie wskazany do ukarania i dopiero teraz przyjdzie mandat, prawda?

Cały czas zastanawiam się nad opcją Mzy, ale jak ostatnio sprawdzałem te zapisy, to paragraf, który cytuje Mzy wszedł w życie z dniem 1 lipca, a więc wcześniej te miejsca nie musiały być chyba specjalnie oznakowane. Tak przynajmniej mi się wydaje, ale może niech ktoś jeszcze to zweryfikuje i da znać na forum.

Może ja też zaoszczędze kilka stówek...

 

Mistral

 

-- 20 lip 2011, o 08:47 --

 

A Adamus dostał dwa, bo diesel mniej pali, więc go stać :mrgreen:

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paragraf, który cytuje Mzy wszedł w życie z dniem 1 lipca

Trochę niedokładnie sprawdziłeś, 1. lipca weszły w życie ustępy 1-4 (dotyczące ITD) art. 129h, a ust. 5. wszedł 31 grudnia 2010.

 

Stan prawny na 22. czerwca br:

 

Art. 129h

(...)

ust. 5. Minister właściwy do spraw transportu, mając na względzie przyczyny i lokalizację wypadków drogowych, przeciwdziałanie tym wypadkom oraz wdrażanie kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, określi, w drodze rozporządzenia:

(...)

pkt. 4) szczegółowe warunki wykonywania przez strażników gminnych (miejskich) czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego, o których mowa w art. 129b ust. 4, w tym obowiązku oznakowania miejsc prowadzenia kontroli.

 

Art. 129b

(...)

ust 4. Strażnicy gminni (miejscy) mogą dokonywać na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz drogach krajowych w obszarze zabudowanym, z wyłączeniem autostrad i dróg ekspresowych, czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego z użyciem przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe urządzeń rejestrujących w oznakowanym miejscu i określonym czasie, uzgodnionymi z właściwym miejscowo komendantem powiatowym (miejskim) lub Komendantem Stołecznym Policji.

 

 

Cytowane wcześniej rozporządzenie z 17. czerwca br. weszło w życie 28. czerwca (publikacja Dz.U.). Wcześniej nie było więc obowiązującego rozporządzenia -> kontrole były nielegalne, bo nie było wiadomo, jak mają być oznakowane miejsca ich przeprowadzania (a teraz to kuźwa już niby wiadomo...) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, z jakiego radaru to zdjęcie, jest coś napisane? Widać, że bardziej z dołu (przenośny) czy z masztu nas złapało :|

 

Jak wrócę do domu to zeskanuję... ale z fotki wnioskuję, że to z masztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

 

Widze, ze kasa na pol sti-r plus by sie zebrala :D

 

T.

Jeżeli dostanę fotkę za 200 plnów to będzie to mój pierwszy od kilku lat mandat :wink:

W sumie w ciągu ostatnich 10 lat wydałem na mandaty nie więcej niż 1000 zł, a za te pieniądze sti-r się nie kupi, o zmianach technologicznych nie wspominam bo jak sądzę AR z 2000 roku mógłby już sobie obecnie nie poradzić :wink:

Jak ktoś lubi takie zabawki to oczywiście ma to sens, ja np. nie lubię korzystać z cb i idea AR bardziej do mnie przemawia, ale na szczęście nie mam zbyt częstych wpadek z prędkością dlatego jeżdżę bez AR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paragraf, który cytuje Mzy wszedł w życie z dniem 1 lipca

Trochę niedokładnie sprawdziłeś, 1. lipca weszły w życie ustępy 1-4 (dotyczące ITD) art. 129h, a ust. 5. wszedł 31 grudnia 2010.

 

Stan prawny na 22. czerwca br:

 

Art. 129h

(...)

ust. 5. Minister właściwy do spraw transportu, mając na względzie przyczyny i lokalizację wypadków drogowych, przeciwdziałanie tym wypadkom oraz wdrażanie kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, określi, w drodze rozporządzenia:

(...)

pkt. 4) szczegółowe warunki wykonywania przez strażników gminnych (miejskich) czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego, o których mowa w art. 129b ust. 4, w tym obowiązku oznakowania miejsc prowadzenia kontroli.

 

Art. 129b

(...)

ust 4. Strażnicy gminni (miejscy) mogą dokonywać na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz drogach krajowych w obszarze zabudowanym, z wyłączeniem autostrad i dróg ekspresowych, czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego z użyciem przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe urządzeń rejestrujących w oznakowanym miejscu i określonym czasie, uzgodnionymi z właściwym miejscowo komendantem powiatowym (miejskim) lub Komendantem Stołecznym Policji.

 

 

Cytowane wcześniej rozporządzenie z 17. czerwca br. weszło w życie 28. czerwca (publikacja Dz.U.). Wcześniej nie było więc obowiązującego rozporządzenia -> kontrole były nielegalne, bo nie było wiadomo, jak mają być oznakowane miejsca ich przeprowadzania (a teraz to kuźwa już niby wiadomo...) :evil:

 

 

No to będę musiał to przeanalizowaćraz jeszcze. Może mi też si upiecze!

 

 

Mistral

 

-- 20 lip 2011, o 12:43 --

 

paragraf, który cytuje Mzy wszedł w życie z dniem 1 lipca

Trochę niedokładnie sprawdziłeś, 1. lipca weszły w życie ustępy 1-4 (dotyczące ITD) art. 129h, a ust. 5. wszedł 31 grudnia 2010.

 

Stan prawny na 22. czerwca br:

 

Art. 129h

(...)

ust. 5. Minister właściwy do spraw transportu, mając na względzie przyczyny i lokalizację wypadków drogowych, przeciwdziałanie tym wypadkom oraz wdrażanie kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, określi, w drodze rozporządzenia:

(...)

pkt. 4) szczegółowe warunki wykonywania przez strażników gminnych (miejskich) czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego, o których mowa w art. 129b ust. 4, w tym obowiązku oznakowania miejsc prowadzenia kontroli.

 

Art. 129b

(...)

ust 4. Strażnicy gminni (miejscy) mogą dokonywać na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz drogach krajowych w obszarze zabudowanym, z wyłączeniem autostrad i dróg ekspresowych, czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego z użyciem przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe urządzeń rejestrujących w oznakowanym miejscu i określonym czasie, uzgodnionymi z właściwym miejscowo komendantem powiatowym (miejskim) lub Komendantem Stołecznym Policji.

 

 

Cytowane wcześniej rozporządzenie z 17. czerwca br. weszło w życie 28. czerwca (publikacja Dz.U.). Wcześniej nie było więc obowiązującego rozporządzenia -> kontrole były nielegalne, bo nie było wiadomo, jak mają być oznakowane miejsca ich przeprowadzania (a teraz to kuźwa już niby wiadomo...) :evil:

 

 

No to będę musiał to przeanalizowaćraz jeszcze. Może mi też si upiecze!

 

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Janka mogli mieć niezłą zagwozdkę, tak szybko i to bez kierowcy Myślę, że widząc angielskie blachy - odpuszczą, bo gdzie to meliby wysłac i kto im napisze pismo

 

Jezeli padalo to szybko nie bylo :lol: Auto widmo :mrgreen: Do tego zolte lampy :lol: Ciekawe jak by wygladalo pismo od nich......yyyyyyy Aj yyyyyyy sin ju yyyyyyyyyy on de dej yyyyyyyyy spid 80 :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...