Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze z TRÓJMIASTA :scenic:


Udostępniam i zachęcam do kolejnej zbiórki dla UKRAINY

 

Poniżej szczegóły: 

akcja.jpg

 

Do wcześniejszej akcji zachęcałem Was kilka dni temu, a efekty tej akcji opisał portal miasta Gdańska  https://www.gdansk.pl/wiadomosci/niesamowita-reakcja-mieszkancow-trojmiasta-do-granicy-z-ukraina-jedzie-10-aut-z-pomoca,a,214560

 

Zachęcam. 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozdrowienia dla kolegi ze srebrnej oświniaczonej imprezy GH z korka na obwodnicy południowej :)

 

Pomimo ponurych czasów, krótka moja historia na poprawienie humoru...

 

W moim forku ramki tablic pomału zaczęły się rozpadać. Przy okazji wizyty w ASO dostałem nowe ładne ramki Subaru Zdanowcz bez loga mazdy której nie chciałem - jeszcze by mi się forek korozja zaraził od samego logo...

 

13-stego marca postanowiłem wymienić ramki, śmiejąc się pod nosem, że pewnie cos się wykrzaczy... no i wykrakałem. Oryginalny przedni zderzak we forku ma specjalne miejsce montażu ramki tablicy rejestracyjnej. Oczywiście, dawno temu przykręciłem starą ramkę śrubami M8 A2 czyli nierdzewki. Pierwsza śruba, pięknie się odkręciła a druga ani drgnie. Postanowiłem ją rozruszać lewo prawo i jakby ruszyła. Po połowie obrotu nagle się zerwała :( Co tam myślę rozwiercę i tyle ale jak się potem okazało, wiercenie w nierdzewce nie jest łatwe. a po zatym mocowanie jest przyczepione do zderzaka i sie chowa pod uciskiem wiertła. Mam zasadę, że jak nie idzie to trzeba przerwać i rozwiązać sprawę narzędziowo :evil2:

Kupiłem specjalny zestaw do rozwiercania śrub + wykrętaki itp i zabrałam się po paru dniach do pracy. Tym razem udało się nawiercić śrubę, wkręcam wykrętak kręcę uchwytem (jak gwintownik) i śruba za nic nie chce odpuścić. Po użyciu siły, wykrętak się połamał więc w śrubie została część super twardego wykrętaka. Niestety musiałem przejść do ostateczności czyli częściowy demontaż zderzaka. Zdemontowałem zderzak, i jak się potem okazało tueleje mocujące tablice są na jednym kawałku metalu zabezpieczone spinkami. Wyciągnąłem ten element, zerwana śruba wystawała z drugiej strony poza tulejkę z 5-7 mm zero korozji. Śruba odpuściła po użyciu mega siły w imadle. Masakra, wżyciu mym tego wykrętakiem nie ruszył. Zadowolony, zabezpieczyłem przy okazji balchę woskiem, ładnie szystko poskładałem i nadszedł czas na montaż nowych wspomnianych ramek - a siedziałem już w garage 4 godziny. Jakież było moje zdziwienie, jak sie okazało, że nowe ramki z ASO nie pasują całkowicie pod rozstaw oryginalnych punktów mocującyh. Ale spokojnie, nie zrażam się, mam ramki "Jestem z Gdańska" przykąłdam i dalej klops - nie pasują. No masakra! Potem sobie przypomniałem, że mam jeszcze nowe ramki całe czarne które kupiłem w auchan i tutaj bingo! pasują. po zamontowaniu okazało się, że włożenie tablicy w tą ramke jest ekstremalnie trudne bo ma jakieś zabezpieczenia przy nie wiem czy kradzieżą, wibracją itp ale się się udało i nawet fajnie całe czarne ramki wyglądajana czarnym aucie.

 

Jak widać, głupie założenie tablic może się ekstremalnie skomplikować.. po 6 godzinach walki z montażem tablicy o 1:00 nad ranem wróciłem do domu :)

 

pozdrawiam!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdaSch napisał:

Pozdrowienia dla kolegi ze srebrnej oświniaczonej imprezy GH z korka na obwodnicy południowej :)

 

Dzięki, dzięki...spieszyłem się do drugiej siedziby zakładu pracy, ale obaj i tak utknęliśmy, jeden za drugim, w niespotykanym korku na tym odcinku i o tej porze...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2022 o 19:36, Aga napisał:

 

 

W dniu 16.03.2022 o 19:36, Aga napisał:

@yaro, to Ty dzisiaj na AK Forkiem byłeś ok. 18? 

Pozdrawiam ;)

Odpozdrawiam w imieniu żony ... Zasuwa AK codziennie, nawet udało się jej któregoś popołudnia zablokować ja zagotowanym forkiem ( na szczęście to tylko nieszczelność była ) . 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć! Podpowiecie na PW jakiś serwis od klimatyzacji w Gdańsku / Sopocie, który poradzi sobie z klimą w WRX 06’? Około rok temu OES ją nabił, ale już po tygodniu praktycznie nie chłodziła, więc musi być jakiś wyciek (?). Niestety nie miałem wtedy czasu na podjechanie do nich i teraz zaczynam temat od nowa. Dzięki, Kuba. 

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...