Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czyli jest szansa, że zmieści się w limit paczki za rozsądną cenę :D

no jak zapakujesz to w wymiary 40x40x150 (waga ~9 kg) to cena DPD to 15,24 PLN na drugi koniec Polski.

 

Tragedii nie ma :-)

nie raz wysylalem i nie raz odbieralem ;)

to ile ty masz tych parapetów.

 

do mnie właśnie naleśnik jedzie... choroba jakaś cy cuś?

A no wlasnie, kto pyta nie bladzi po Morenie;-)

Choc u mnie musialem dokladniej sprawdzic, bo będzie szlo z nad wielkiej wody i musze sie zmiescic w 3m, liczone jako najwieksza dlugosc + obwod na pozostalej plaszczyznie. Ale to akurat wyjdzie paczka 150x37.5x37.5.

Tylko jeszcze nie wiem czy beda chcieli wyslac do Europy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc u mnie musialem dokladniej sprawdzic, bo będzie szlo z nad wielkiej wody i musze sie zmiescic w 3m, liczone jako najwieksza dlugosc + obwod na pozostalej plaszczyznie. Ale to akurat wyjdzie paczka 150x37.5x37.5.

Tylko jeszcze nie wiem czy beda chcieli wyslac do Europy...

 

 

 

W zeszlym tygodniu dostalem taka paczke, moze nawet ciut wieksza ;)  Wysylka ~100$, a potem agencja celna (zrezygnowalem - polamer), urzad celny i VAT ;/  Jesli nie wysylaja do Polski, to plusexpress.pl (niestety jest to odnoga polameru) i do przodu. 

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedzie ktoś na Rallyland za tydzień. Jak na razie to wiem, że widzimy się z lukas.stk:-)

 

jakby sie jakis pilot chetny znalazl to moze i bym pojechal ;) 

No ja tez mam problem z pilotem ale raczej ogarnę zastępstwo.

 

Na rajdowym mozesz rzucić hasło i pilota znajdziesz szybko. Szkoda nie pojechać jak jesteś na miejscu jego forumowatość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam w piatek, wiec na szybko musialbym ogarnac zmiane opon, zmiane hebla na letni i pewnie jeszcze pare innych rzeczy. no i nie wiem czy mnie zona z rodziny nie wypisze jak wroce i od razu wyjade ;)

Opony i hebel da się zrobić bo nie takie rzeczy chlopaki w piętnaście minut na bednarach robią.

 

A nie możesz, że tak powiem, całkiem przypadkiem wrócić dopiero w niedzielę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co Ty zamawiasz za wynalazek ?

wooow, zostalem Jego Forumowatosc :D

 

Spoiler od STI (uzywke). Znalazłem aukcje na ebay'u i na jakimś serwisie Japońskim. W tym drugim przypadku translator googla się przydał ;), ale jeszcze ich odpytuję czy mogą wysłać do Polski.

 

 

W zeszlym tygodniu dostalem taka paczke, moze nawet ciut wieksza ;)  Wysylka ~100$, a potem agencja celna (zrezygnowalem - polamer), urzad celny i VAT ;/  Jesli nie wysylaja do Polski, to plusexpress.pl (niestety jest to odnoga polameru) i do przodu. 

 

T.

 

 

Hmm, dopiero zacząłem czytać o opłatach celnych, myślałem, że jak używka to nie naliczą cła...

Orientujesz się jak to jest w przypadku właśnie używanych części (patrzę na aukcje z USA i Japonii).

Naliczają za wszystko według swojej wyceny czy patrzą na zadeklarowaną cenę?

Tak czytam, że teraz kwota wolna od cła to 150euro, ale z Vatem juz tak fajnie nie jest...

 

Podobno żona to nie rodzina  :P

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naliczają za wszystko według swojej wyceny czy patrzą na zadeklarowaną cenę? Tak czytam, że teraz kwota wolna od cła to 150euro, ale z Vatem juz tak fajnie nie jest...  

 

Ja miałem takie doświadczenia.

Jeśli sprzedawca zadeklaruje ci ze wartość to np 50 USD to nic nie zapłacisz, ale tez ubezpieczenie będziesz miał max na 50 USD. Tak było w poczcie polskiej.

Natomiast jak dostałem paczkę dhlem to oclili paczkę mimo ze wartość była 50 USD i powiedzieli  ze oni clą od 20USD czy 20 EUro - dhl na przywidzkiej.

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dopiero zacząłem czytać o opłatach celnych, myślałem, że jak używka to nie naliczą cła...

Orientujesz się jak to jest w przypadku właśnie używanych części (patrzę na aukcje z USA i Japonii).

Naliczają za wszystko według swojej wyceny czy patrzą na zadeklarowaną cenę?

Tak czytam, że teraz kwota wolna od cła to 150euro, ale z Vatem juz tak fajnie nie jest...

 

 

Przy takim gabarycie nie sadze, zeby paczka sie "przeslizgnela". Chociaz lampy tylne do Legasia jakos przeszly :D Nastawilbym sie na to, ze VAT bedzie do zaplacenia :/ Clo to IMHO mniejszy problem - zalezy, w jaka kategorie wpadniesz. Lotka, to np. moglby byc odlew plastykowy, a nie czesc samochodowa ;)

Odnosnie zwyczajow celnikow sie nie wypowiem - mam za mala probke wejsciowa, zeby wyciagac jakies wnioski :D Czy bedzie im sie chcialo szukac realnej wartosci uzywanej lotki do 11-letniego samochodu - watpie ;) Tylko nadawca musi napisac na paczce/zgloszeniu, ze to lotka do WRXa z 2004. Natomiast jesli wysylka kosztuje 100$, a lotka 50$, to clo i vat zaplacisz od 150$ :/

 

Gdybys sie zdecydowal na polamer i odbieral jako osoba prywatna (nie firma), to nie korzystaj z ich agencji - podesle Ci moja korespondencje z UC i zaoszczedzisz na "obsludze celnej" polameru.

 

Z tego, co wyczytalem - nie polecam zamawiac paczek na firme/dzialalnosc. Osobie prywatnej wystarczy DPDZ (wypelnia UC na prosbe odbiorcy), a firmy musza bawic sie w SAP (znalazlem instrukcje dot. wypelniania tych papierow - 216 stron).

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler od STI (uzywke). Znalazłem aukcje na ebay'u i na jakimś serwisie Japońskim.

 

dałbym sobie spokój na twoim miejscu, żeby używkę przez pół świata ciągnąć. Nie wyjdzie Cię taniej jak w kraju tylko trzeba dobrze poszukać/poczekać.

 

z grafiku na ten tydzień:

 

28.02 Rallyland

01.03 trening Rusocin

 

szykować świnki

Edytowane przez rybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałbym sobie spokój na twoim miejscu, żeby używkę przez pół świata ciągnąć. Nie wyjdzie Cię taniej jak w kraju tylko trzeba dobrze poszukać/poczekać.

wyjdziesz na tym jak ja na naklejkach na kupete ;) same naklejki chyba 600, z wysylka, clem i podatkiem 1300 

no ale, ja nie mialem wyboru, ori tylko z JPN 

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa gdzies jeszcze te czwartkowe spoty?

jak tK TO GDZIE I o ktorej?

 

raz na jakiś czas się trafią :) najczęściej o godz. 20 na końcu JPII lub KFC ale temat śledź na forum :D

 

 

a tak poza tym ... no właśnie :D kiedy spocik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sa gdzies jeszcze te czwartkowe spoty?

jak tK TO GDZIE I o ktorej?

 

raz na jakiś czas się trafią :) najczęściej o godz. 20 na końcu JPII lub KFC ale temat śledź na forum :D

 

 

a tak poza tym ... no właśnie :D kiedy spocik :D

 

ok dzieki Anya.

 

a sledzic na tym forum rozumiem czy cos innego chcialas napisac?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a sledzic na tym forum rozumiem czy cos innego chcialas napisac? :)

 

śledź ten temat a spotu nie przegapisz...

 

 

 

a tak poza tym ... no właśnie :D kiedy spocik

 

może jutro o 20-tej koniec JPII???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

a tak poza tym ... no właśnie :D kiedy spocik

 

może jutro o 20-tej koniec JPII???

 

 

a może w przyszłym tyg w czwartek ... bo antybiotyki i stanie na parkingu nie idą w parze :D i do tego czasu może Ayo wróci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...