Skocz do zawartości

CHEMIK POTRZEBNY DO OBLIICZENIA MOCY WODY


arno

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bedzie nam jakis pseudoamerykaniec plul nam w twarz. 63.82 jest 63.82 . wypilim litra.

Zwykly JANKIES NAWET JAKBY POWACHLA TO BY UMARL.

 

Kupil jakies wytanione STI i sie madrzy. KUP SE TU!

I wtedy pluj nam w twarz.

Wtedy zrozumiemy. A nie jakies midwestowe wynurzenia. Kowboj sie znalas.

My tez mamy bron i tez mamy chlopakow w Iraku. Nie damy sie wam skolonizowac, ani zakrzyczec. a zwlaszcza na tym szlachetnym forumie!

Rece przecz od forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie nam jakis pseudoamerykaniec plul nam w twarz. 63.82 jest 63.82 . wypilim litra.

Zwykly JANKIES NAWET JAKBY POWACHLA TO BY UMARL.

Piłem tutejsze wynalazki o podobnej mocy. :twisted:

Kupil jakies wytanione STI i sie madrzy. KUP SE TU!

I wtedy pluj nam w twarz.

Ja nie pluję a się ślinię na wasze STi. :twisted:

Wtedy zrozumiemy. A nie jakies midwestowe wynurzenia. Kowboj sie znalas.

W MidWest nie widziałem ani jednago chłopca od krów. :)

My tez mamy bron

A my nie. :(

Rece przecz od forum.

OOps! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dir Rafal,

Midwest roi sie od komboi. Kansas, Oklahoma, Nebraska, i tepe. Wyzej patrzac tez sie znajdzie. Nawet w Potatoe state by sie trafili.

Nie ma w USA Moonshineu o tej mocy, no chyba ze na poludniu w Alabamie.

Ale czy warto sie spierac o drobiazgi, skoro pan zaprzeczasz, ze wy amerykance bron zaposiadacie. A colty Johna Wayne'a, A Winnetou, A Old Wabble???

A Apanaczka, a Geronimo? A Sto karabinow? A Willie Boy? A Bruce Willis? To co wy broni nie macie? Mata i mielista.

Ale nieszkodzi, widocznie slabosc Buttwipera i Micheloba oraz Coorsa ( Olympii nie pamietasz zapewne) ma pewien wplyw na pamiec nierdzennych meiszkancow kontynentu PN Amerykanskiego.

Ale ja mysle, ze my jestesmy narod nad wyraz zgodny, i jesli pan Waldek powie wreszcie jaki sztraff dostanie poslanka Foglier to sie wszystkie pogodzim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyga jestes pewien ?? chemikiem nie jestem ale z tego co pamietam to stezenie procentowe jest okreslane liczba jednostek WAGOWYCH substancji rozpuszczonej zawartych w 100 jednostkach wagowych roztworu i nie ma nic wspolnego z objetoscia, natomiast mamy jeszcze stezenie molowe ktore wyraza sie liczba moli substancji rozpuszczonej w 1 decymetrze szesciennym roztworu i to faktycznie jest zalezne od temperatury a wiec objetosci. Mogl bys bardziej rozwinac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyga jestes pewien ?? chemikiem nie jestem ale z tego co pamietam to stezenie procentowe jest okreslane liczba jednostek WAGOWYCH substancji rozpuszczonej zawartych w 100 jednostkach wagowych roztworu i nie ma nic wspolnego z objetoscia, natomiast mamy jeszcze stezenie molowe ktore wyraza sie liczba moli substancji rozpuszczonej w 1 decymetrze szesciennym roztworu i to faktycznie jest zalezne od temperatury a wiec objetosci. Mogl bys bardziej rozwinac ??

 

a zobacz co pisze na etykiecie

40% vol. prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zyga jestes pewien ?? chemikiem nie jestem ale z tego co pamietam to stezenie procentowe jest okreslane liczba jednostek WAGOWYCH substancji rozpuszczonej zawartych w 100 jednostkach wagowych roztworu i nie ma nic wspolnego z objetoscia, natomiast mamy jeszcze stezenie molowe ktore wyraza sie liczba moli substancji rozpuszczonej w 1 decymetrze szesciennym roztworu i to faktycznie jest zalezne od temperatury a wiec objetosci. Mogl bys bardziej rozwinac ??

 

a zobacz co pisze na etykiecie

40% vol. prawda?

 

Ech. Rzymianie się w grobach przewracają.

Procent, znaczy "na sto" ("pro cent", czy coś koło tego w oryginale). Zazwyczaj wagowy w odniesieniu do ciał stałych, prawie zawsze objętościowy w przypadku cieczy ("vol"="volume", "vv" to chyba "versus volume" - znaczy, względem/ w stosunku/ w odniesieniu do objętości).

 

Moli lepiej do tego nie mieszać, i tak nie przeżyją (słabowite coś są, ot co).

40% gorzała to tak pi razy oko (bo tablic nie mam co by gęstość etanolu dokładnie sprawdzić) jakieś 7.83 mola na literek mieszanki.

 

Poza tym gęstość płynów podaje się w odniesieniu do warunków "normalnych": - jak ja chodziłem do szkoły to było ogólnie przyjęte 20 st. C, choć niektóre kandydaty do Nobla twierdziły że powinno to być zero C.

 

I jeszcze jedna taka mała ciekawostka dotycząca ukochanego przez wszystkich roztworu: ma mieszanina ta taką ciekawą właściwość (nie pamiętam jak się to nazywa), że jak się zmiesza 0.5 litra wody i 0.5 litra etanolu to uzyska się.... około 0.98 litra roztworu (i wcale nie dlatego że "mieszalnik" też musi ryj umoczyć... ;))

 

 

A jak się tyle wie, to od razu można się mądrzej uchlać, no nie?! ;)))

 

3M ta sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mężczyźni..koguty..w sam raz ma..a właściwie miała..znów mnie omineło...a chciałam z odsieczą iść..eeeee.. :? niedola...

 

Moniqa, mi no anderstend... pliz eksplejn... :)

Dwa dni myślałem, i dalej nie wiem co poeta miał w tym wierszu na myśli ;)

Nie bądź taka, powiedz... :))

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...