Skocz do zawartości

GT pilne pytanie - tarcie opony 225/45


karloszka

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyżej mnie zlinczujecie ale to pilne i nie mam czasu szukać czy ktoś pytał :D

Mam w tym momencie założone 15" felgi dokładnie 15/6/JJ55

Czy wejdą mi po pierwsze 17" felgi o ET 50 bez problemu?

i po drugie czy jestem w stanie jeździć na tych 17" z oponą 225/45???

Dodam że to będą chwilowe opony ale różnie to bywa są chwile dłuższe i krótsze a jednak poruszać się na nich coś będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wejdą. Kiedyś dałem (nie pamiętam komu) takie opony i poszły dalej bo chyba nie mieściły się do GTeka. To jest rozmiar lanosa wolnego ssaka może ktoś ma do przymiarki.

 

Może wystarczy przystrzyc ranty błotników bo to raczej chyba tylko tył ociera.


to zalezy jeszcze od profilu opony. Slicki powinny wejść ale cywilne balony nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam w tym momencie założone 15" felgi dokładnie 15/6/JJ55 Czy wejdą mi po pierwsze 17" felgi o ET 50 bez problemu?
 

 

Popatrz TUTAJ

 

Konfigurator fajny i daje jakiś pogląd,ale rzeczywistość ma się trochę inaczej. ;)

Miałem już przypadek gdzie opona 225/45/17 wchodziła na feldze z ET 53 i wszystko było ok.Na tej samej feldze opona 215/45/17 ocierała z tyłu o amorek. :huh:

A konfigurator pokaże coś zupełnie odmiennego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@subydu, cybel ma racje. profile opon sa bardzo rozne. Opona z rwardym barkiem jest kwadratowa a kapec będzie z boków okrąglutki jak balonik a szerokość opony w opisie  to tylko jej ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi jego wejdą, to już mi wszystko wejdzie.

- hahahahhahhahahha

Dobre dobre!

 

Cybel to było do Karloszki taki żarcik! Zgadzam się z Tobą w zupełności.

Karloszka uważaj z tym wsadzaniem :-)))))

 

Możesz przyjechać do mnie też mam takie koła i możemy"włożyć"....

Edytowane przez subydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w trendzie ostatnich postów. ;) 

Mam kilka kompletów felg,tak gdzieś ok.6-7,do tego ok.10-12 kompletów opon w różnych rozmiarach. :P

Na dodatek dysponuję felgami z różnym ET.Od 48 po 55. ;)  :biglol:

Pomiary byłyby bardzo miarodajne. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam w tym momencie założone 15" felgi dokładnie 15/6/JJ55 Czy wejdą mi po pierwsze 17" felgi o ET 50 bez problemu?
 

 

Popatrz TUTAJ

 

Konfigurator fajny i daje jakiś pogląd,ale rzeczywistość ma się trochę inaczej. ;)

Miałem już przypadek gdzie opona 225/45/17 wchodziła na feldze z ET 53 i wszystko było ok.Na tej samej feldze opona 215/45/17 ocierała z tyłu o amorek. :huh:

A konfigurator pokaże coś zupełnie odmiennego. ;)

 

 

Kolega kupil samochod z 215x40 R17 i wygladaly jak "wciagniete na sile" na felge 7J. Jak sie skonczyly kupil jak pamietam conti sporty w dokladnie tym samym rozmiarze i zapodal na ta sama felge - wygladaly jakby byl to zupelnie inny rozmiar - co najmniej .5" wiecej. Wiec nigdy nie wiadomo.

 

Pzw,

MCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rozmiar felg, rozmiar opon, zawieszenie, geometria, sedan/kombi ... jest tyle kombinacji, że każdy setup wygląda inaczej. To że u kolegi nic nie obciera - to jeszcze nic nie znaczy .... tylko seria pasuje na 100% ... resztę trzeba po prostu przymierzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę odkopię ale temat u mnie aktualny ;) Oryginalne felgi z Holzer edition 17'x7,5' na to opony michelin pilot primacy 225/45 i obciera tak, że dwie osoby w aucie to już max... zmieniłem sprężyny na nowe kayaby ale nic to nie dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...