Skocz do zawartości

(MY'13+) Siatka bagażnika


Woszkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Przymierzam się do zakupu siatek bagażnika jak i innych elementów, które pomagają unieruchomić przewożony w bagażniku ładunek. Siatek dostępnych na rynku jest cała masa, jednak tych dedykowanych do tego konkretnego modelu ( Forester IV ) bardzo mało ( nie licząc oferty Sklepu Subaru - jednak nie do końca uśmiecha mi się płacić 430,00zł brutto za jedna siatkę bagażnika tylnej klapy ).

 

Pytając u kilku znaczących polskich producentów tego typu akcesoriów o dedykowane siatki - zawsze otrzymywałem odpowiedzi zwrotne z prośbą o podanie konkretnych wymiarów bagażnika.

 

Poniżej zamieszczam moje zdjęcia, z naniesionymi przeze mnie wymiarami. Jednostka to [cm]. Te same zaczepy / uchwyty, które pojawiają się na różnych zdjęciach - mają zawsze jedno identyczne oznaczenie literowe ( ten sam uchwyt może pojawić się na więcej niż jednym zdjęciu, jednak zawsze z tym samym oznaczeniem literowym ). Klucz przy oznaczeniu zdjęc był taki: te same uchwyty ( para ) rozmieszczone symetrycznie w bagazniku po lewej i prawej stronie - posiadają kolejne oznaczenie literowe, np. pierwsza para uchwytów ma oznaczenie A i B, druga C i D, itd.

 

Pierwsze zdjęcie - tylna kanapa + zaczepy w płaszczyźnie tylnej kanapy :

 

post-550-0-92261600-1396945924_thumb.jpg

 

Następne - bok bagażnika :

 

post-550-0-68249000-1396945974_thumb.jpg

 

Podłoga bagażnika :

 

post-550-0-71690200-1396946069_thumb.jpg

 

Mam nadzieję, że powyższe zdjęcia pomogą w wyborze odpowiednich zabezpieczeń bagażnika :) .

Jeśli ktoś z Was posiada sprawdzone siatki i namiary - proszę o info, jak również w przypadku znalezienia błędów pomiarowych naniesionych ręcznie na zdjęcia.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie siatkę na podłodze bagażnika z renault koleosa.

Pasuje idealnie i ma regulację naciągu.

Mam tez siatke tzw kopertowa na plecy oparcia kanapy ale nie uzywam. Ta pochodzi z Laguny.

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matros1 - dotyczy Twojego Outbacka MY13 ? :) Czy nowego Forka, którym jeszcze się nie pochwaliłeś ? :P

OBK ;) ale siatka jest taka że można ją regulować.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Garść informacji, o które często dostaję zapytania :) :

Część karabińczyków jest w komplecie, część - dokupiłem ( nie wiedziałem jakie rozmiary karabińczyków mi podejdą i gdzie, dlatego dokupiłem karabińczyki "40" i "50" ).

Siatka na podłogę bagażnika była w komplecie z karabińczykami, 50.

Jeśli będziesz planował / zamawiał torbę mocowaną w miejscach, gdzie zatrzaskuje się tylna kanapa - tam podejdą tylko karabińczyki 50 lub większe. W każdym innym miejscu możesz zastosować mniejsze 40.

W zapinaniu i odpinaniu łatwiejsze w obsłudze są 50, za to 40 są bardziej zgrabne i nie rzucają się tak w oczy.


A takiego organizera jeszcze mi brakuje :) :

post-550-0-24223600-1399108217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...