Skocz do zawartości

Centralny zamek w LEGACY I OBK.


krzysiom

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w XXI wieku nie da się skonstruować centralnego zamka umożliwiającego przez przekręcenie kluczyka w drzwiach kierowcy zamknięcie pozostałych drzwi w samochodzie?

Dziwne, w XXw się dało, w moim działa bez problemu :)

W XXI zapomnieli o stykach przy bębenku.

Pewnie zaoszczędzili z 5 EUR na sztuce?

 

[ Dodano: Pią Sie 04, 2006 11:32 pm ]

Troche wypiłeś więc pora spać ... PA

Stifanku!

Mój faworycie! Musimy kiedyś się napić!

Zaskoczę Cię-trzeźwy jak prosiaczek jestem.

Uważam tylko, że dzisiaj forum sięgnęło dna i należy pomóc mu z tego gó..na się wygrzebać.

Szkoda tylko, że to dno osiągnięto rękami moderatorów których szanowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pią Sie 04, 2006 11:32 pm ]

Troche wypiłeś więc pora spać ... PA

Stifanku!

Mój faworycie! Musimy kiedyś się napić!

Zaskoczę Cię-trzeźwy jak prosiaczek jestem.

Uważam tylko, że dzisiaj forum sięgnęło dna i należy pomóc mu z tego gó..na się wygrzebać.

Szkoda tylko, że to dno osiągnięto rękami moderatorów których szanowałem...

 

 

Krzysiom jezeli to nie alkohol tzn.ze zwariowałes PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, krzysiom, poruszyłeś piekielnie ważny temat. Mówię to całkowicie serio.

 

Legaca (na pewno 2004) nie da się zamknąć kluczykiem. Przynajmniej ja nie potrafię, albo założyli mi jakiś badziew jako alarm.

 

Nie da się zamknąć legaca tak, żeby był zamknięty, a żeby alarm nie działał. Chciałem to zrobić na promie. Wiecie, żeby przy większej fali nie wył mi alarm przez 12 godzin. I co się okazuje? Można zamknąć budę (tj czworo drzwi). Bardzo upierdliwie się to robi, ale można (trzeba najpierw od środka zamknąć 3 sztuki, a następnie kluczykiem zamknąć czwarte). Ale bagażnik pozostaje otwarty. Bagażnik nie ma zamka z zewnątrz!!, można go tylko zamknąć włączając alarm. We wszystkich samochodach, którymi jeździłem, przekręcenie kluczyka w zamku kierowcy automatycznie zamykało resztę. Tu niestety, z jakiegoś powodu jest wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie do końca logiczne działanie zamykania wynika ze źle pomyślanej instalacji alarmowej dokładanej u nas w kraju? Pewnego razu odkryłem w swoim aucie jak bardzo naćpany był elektryk zakładający alarm w aucie podpięty do centralnego zamka - odpiął cały układ fabrycznego zamykania drzwi (ten co reaguje na kluczyk i na blokadę od strony kierowcy). Całość była sterowana za pomocą alarmu - więc zamykanie kluczykiem nie zamykało całego auta.

Po jednym popołudniu z miernikiem i dwóch spalonych bezpiecznikach udało mi się temat rozwiązać podpinając sterowanie zamka centralnego alarmu do dołożonego siłownika do drzwi kierowcy i podpinając z powrotem fabryczne sterowanie resztą zamków. Dzięki temu zamykając auto z pilota, alarm steruje siłownikiem w drzwiach kierowcy (którego fabrycznie nie było), siłownik ten zamyka zamek i zwiera fabryczny stycznik, który aktywuje zamknięcie reszty drzwi (to już działanie typowe tak jakby zamykać auto z kluczyka). Nie wiem czy się będzie chciało Wam cokolwiek majstrować przy elektryce, ale może wasze instalacje też poprawiał podobnej klasy "fachowiec" co u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a następnie trzymając uniesioną klamkę zamykasz drzwi kierowcy.

Strasznie skomplikowane-ale działa.

mój ojciec tak nasze Justy zamykał, bo mu się nie chciało kluczyka przekręcać w dzwiach (!!!) i potem dwa razy na rybach jak był przez bagażnik właził, bo się okazało, że kluczyk w stacyjce zostawił :). w Imprezce taki numer by mu nie przeszedł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z centralnym tyczy się też Imprezy 04. Na szczęście po przez podwójne naciśnięcie przycisku w dodatkowym pilocie (czemu przyciski w pilocie nie działają ?!), który lubi się odczepić od kluczy, wyłącza wewnętrzne czujki dzięki czemu można zostawić np. psa w zamkniętym samochodzie.

 

Jeśli już pilot do alarmu jest osobno to przyciski w kluczyku powinny zamykać i otwierać samochód nie wpływając na działanie alarmu, a tak są tylko ozdobą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zadowolony z tego jak dziala u mnie centralny ... albo bardziej zadwolony jestem z elektryka ktory wyczail ciekawa rzecz.

Elektryk spiol mi alarm z oryg. kluczykiem z samochodu - czyli nic nowego.

Bawiac sie ekranem dotykowym elektryś wyczaił, że jak w menu zamykanie samochodu, ustawi sie "hazard off", to wtedy dezaktywuje sie calkowicie alarm. Mozna wtedy zamykać samochod przyciskiem z kluczyka bez dziwnych kombinacji z zamykaniem drzwi od wewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legaś w tej wersji niestety nie ma ekranu dotykowego. A alarm mam spięty z oryginalnym kluczykiem, a nie z osobnym pilotem. Dlatego w grę wchodzi tylko kombinacja "by krzysiom". Tak czy siak, centralny zamek powinien zamykać auto samym kluczykiem w sytuacji gdy wyczerpie się bateria. A niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kiedyś udało zamknąć z kluczyk...

 

Ale przy otwieraniu z kluczyka, włączył się cichy alarm (same awaryjne) i za cholerę się nie dało dziada wyłączyć. Dopiero po iluś tam kombinacjach (zamykanie kluczykiem, otwieranie, zamykanie/otwieranie pilotem) doszedłem z tym syfem do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu zamyka się bez alarmu u mnie. Bardzo prosta kombinacja- zamykam pilotem z kluczyka (alarm się zazbraja) następnie otwieram i czekam nie otwierajac żadnych drzwi, po ok 10 sekundach auto zamyka samo wszystkie zamki nie włączając alarmu. Tak samo mam w Forysi i w Legasiu - działa. Zamykając z kluczyka tez nie zamyka mi bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu zamyka się bez alarmu u mnie. Bardzo prosta kombinacja- zamykam pilotem z kluczyka (alarm się zazbraja) następnie otwieram i czekam nie otwierajac żadnych drzwi, po ok 10 sekundach auto zamyka samo wszystkie zamki nie włączając alarmu. Tak samo mam w Forysi i w Legasiu - działa. Zamykając z kluczyka tez nie zamyka mi bagażnika.

 

Normalnie zacząłem się głośno śmiać. Gdyby nie to forum, to nigdy bym się nie dowiedział o 3 już metodzie zamykania samochodu bez alarmu, mimo, że centralny zamek nie działa z kluczyka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, krzysiom, poruszyłeś piekielnie ważny temat. Mówię to całkowicie serio.

 

Legaca (na pewno 2004) nie da się zamknąć kluczykiem. Przynajmniej ja nie potrafię, albo założyli mi jakiś badziew jako alarm.

 

Chętnie się z wami zamienie na moje autko które da się zamykać kluczykiem , ja mogę się męczyć z otwartym ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się z wami zamienie na moje autko które da się zamykać kluczykiem , ja mogę się męczyć z otwartym ;-))

 

Idąc tym tropem można pokusić się o stwierdzenie, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał się zamienić na rzecz, która naszym zdaniem ma wady. Tylko to tych wad jakoś nie umniejsza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a następnie trzymając uniesioną klamkę zamykasz drzwi kierowcy.

Strasznie skomplikowane-ale działa.

mój ojciec tak nasze Justy zamykał, bo mu się nie chciało kluczyka przekręcać w dzwiach (!!!) i potem dwa razy na rybach jak był przez bagażnik właził, bo się okazało, że kluczyk w stacyjce zostawił :). w Imprezce taki numer by mu nie przeszedł :).

 

a to dziwnie bo umnie jak się zamknie na otwartych drzwiach od wew to zamek odskakuje i drzwi są otwarte :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...