Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jeśli jest opętanym szaleńcem,zakompleksionym "szczurkiem" z lat dzieciństwa i młodości,jednocześnie byłym KGBistą

 

A gdyby tak było nie wydaje Ci się, że wyleciałby po pierwszym dniu swojej pracy? Jakiś przypadkowy pozaostrzał w plecy przy czyszczeniu bronie...
Stachu to jest polityka, to że my jako szeregowi obywatele jej nie rozumiemy, nie znaczy, że ona nie jest konkretna i efektywna. Ale jaka.... Kto wie ;) 
Nie patrz na wszystko przez pryzmat gospodarki, tam to rządzi sie innymi prawami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pieniądze nie są celem - musimy uczyć się od naszych "braci starszych w wierze" - są mistrzami świata. No i tradycje oraz doświadczenie niejako największe. :)

Wracając do Ukrainy.

Żaden trybunał nie udowodni Putinowi, że anektował Krym (kraj federacyjny podjął taką decyzję głosami demokratycznego parlamentu).

W Ukrainie nie ma przecież wojsk rosyjskich, tylko separatyści i co go to obchodzi, że na Ukrainie są sklepy z czołgami :)

Janukowych był legalnie wybranym prezydentem w wyborach, których świat zachodni nie kwestionował.

Zachód wysłał negocjatorów? Wysłał. Putin ingerował w wewnętrzne sprawy sąsiada. No przecież nie ingerował. To zachodni negocjatorzy się nie sprawdzili i doprowadzili do upadku demokratycznie wybranej władzy.

Na marginesie - dlaczego wysłano negocjatorów w randze nie przystającej wadze sytuacji.

 

Teraz zabawia się w kotka i myszkę, żeby odzyskać rezon. A to nasze samoloty mogą, jak będą chciały dolecieć do Londynu, okręty mogą wpłynąć do waszych portów. I co mi zrobicie? No to pogadajmy, jak znajdę chwilę. Naród kocha silnego przywódcę.

Edytowane przez Riplej
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chcę w żaden sposób usprawiedliwiać Ukraińców,ale jednak mimo wszystko oni walczyli o wolną ojczyznę ,której pragnęli a której nie mieli.

 

No ja mógłbym napisać, że mimo wszystko Rusy postępowali z Polakami bardziej humanitarnie, bo zastrzelili i po temacie.  


 

 

O ile o to Putinowi chodziło, gdyby chciał zająć cała Ukrainę to pewnie by zajął, wtedy mielibyśmy grube powody do zmartwień, on sobie zabrał część i jakby cały impet natarcia wygasł....

 

Raczej. Pisanie o jakimkolwiek oporze stawianym przez ukraińców jest conajmniej śmieszne. Po prostu rus się tam "bawi" z nimi i nie myśli iść dalej na zachód, bo... tam nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy psioczą na Ruskich, Ukraińców innych, a my Polacy to co bez skazy?

Jak dobrze zagłębimy się w historii to okazuje się, że Polacy też nie jedno mają na sumieniu.

Wiem, wiem, my za wszystko w odwecie, ale już taka nasza mentalność, że na siłę próbujemy się usprawiedliwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, my za wszystko w odwecie, ale już taka nasza mentalność, że na siłę próbujemy się usprawiedliwiać.

 

jest już w Polsce takie zbiorowisko ludzi (gazetka i pan Michnik) które doprowadziło do tego, że o Oświęcimiu się mówi na świecie "polskie obozy zagłady"

za 30 lat wejdziemy w okres gdzie to My w Gliwicach rozpętaliśmy II wojnę światową a niemcy tylko nam pomagali w mordowaniu żydów

ps:

wolę to nasze usprawiedliwianie od samobiczowania się na siłę i szukania wszędzie naszej winy (NSZ, AK - mordercy, swołocz itp. tego się już nasłuchałem w latach PRL-u, Podpalenie stodoły itp itd.)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jest już w Polsce takie zbiorowisko ludzi (gazetka i pan Michnik) które doprowadziło do tego, że o Oświęcimiu się mówi na świecie "polskie obozy zagłady" za 30 lat wejdziemy w okres gdzie to My w Gliwicach rozpętaliśmy II wojnę światową a niemcy tylko nam pomagali w mordowaniu żydów ps: wolę to nasze usprawiedliwianie od samobiczowania się na siłę i szukania wszędzie naszej winy (NSZ, AK - mordercy, swołocz itp. tego się już nasłuchałem w latach PRL-u, Podpalenie stodoły itp itd.)

 

Sami zachęcamy, by Twoja wizja się sprawdziła. Oczywiście, następnym razem też polski konsul zaprotestuje, by gawiedź myślała, że rząd dba o wizerunek Polski.

 

Ktoś jeszcze wierzy w niezależność i odpolitycznienie prokuratury? 

 

"Zwrot "polskie obozy koncentracyjne" nie łamie prawa ani nie znieważa narodu polskiego. Nie wskazuje on bowiem na to, by zakładali je Polacy, a tylko na ich położenie geograficzne - takie orzeczenie wydała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów, odmawiając wszczęcia śledztwa po doniesieniu Związku Polaków w Niemczech "Rodło" na dziennik "Rheinische Post" z Duesseldorfu.

 

http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,133290,15153722,Polska_prokuratura_odmowila_scigania_za__polskie_obozy_.html

 


Tych "polskich" prokuratorów bym do podstawówki wysłał. Tam by dowiedzieli się, że w tamtych czasach Polska jako państwo nie istniała. Nie można więc mówić o polskich obozach, a co najwyżej o obozach Generalnej Guberni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTTM To że prokuratura jest polityczna to najmniejszy problem. Cały nasz system sprawiedliwości jest chory i zastanawiam się co jest powodem :angry: To co wyprawia prokuratura i sądy to jest jakaś masakra. Słyszałem ostatnio o nowej metodzie oszustwa w "majestacie prawa". Cwaniaki biorą podstawowe dane człowieka, wystarczy prawidłowy PESEL i wystawiają fikcyjną fakturę na tą osobę. Jedyne co zmieniają to adres, dają jakiś lipny pustostan lub inny badziew. W zupełności legalnie idą do sądu i dostają wyrok w trybie nakazowym, bo oczywiście korespondencja wraca do sądu nie odebrana. Wyrok jest prawomocny i idą do komornika i ten zaczyna egzekucję. Haczyk jest w tym, że sądy nie mają obowiązku lub po prostu nie weryfikują danych adresowych :facepalm: Składając zażalenie do sądu nic nie wskóramy, gdyż w takiej sytuacji SĄD JEST STRONĄ POSZKODOWANĄ, gdyż został wprowadzony w błąd i zgłasza sprawę do prokuratury, która zaczyna swoje śledztwo. My mamy w pełni legalną egzekucję komorniczą i dopiero jak nasza "super" prokuratura odnajdzie oszusta i dostanie wyrok my musimy założyć mu sprawę cywilną i próbować odzyskać swoją kasę. To jest chore i oczywiście sądownictwo nie jest temu winne :toobad: :toobad: :toobad:

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że o tej metodzie na fakturę nie słyszałem. Chory system. Nieważne kto wygra wybory, zanim to zmienią, mafia znajdzie coś nowego.

 

Mój znajomy wrócił z USA i chciał sobie kupić dom. Zachęcony bardzo atrakcyjnymi cenami napalił się na licytacje domów. Bankowe czy komornicze - nie wiem. Na pierwszej licytacji podeszło dwóch karków ze złotymi łańcuchami i oznajmili, że to oni kupią ten dom, a on niech sobie odpuści. Gdyby jednak kupił ten dom, to w nim długo nie pomieszka. Na innych licytacjach było podobnie, tylko karki się zmieniały. Znajomy do tchórzliwych nie należy i długo się wahał czy kupić czy nie. Doszedł jednak do wniosku, że ma swoje lata, i potrzebuje spokoju. Stwierdził, że gdyby był młodszy, to by powalczył. Dom kupił na wtórnym rynku dużo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

 

Sprawa Grabarczyka.Co tu komentować?Moim zdaniem pójdzie na dno i pociągnie za sobą Pana Naczelnika i kogoś z prokuratury kto zamieszał się w próbę zatuszowania sprawy.Mało tego,myślę,że będzie to pokazówka.I dobrze

.Warto też zauważyć,że sprawę rozpoznali i wyłożyli na światło dzienne redaktorzy TVN24 ;)

 

Stachu sprawdziłem - miesiąc temu napisała o tym gazeta polska,  tydzień temu podłapała wyborcza i wsi24 ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie rząd ostatnio za małe przelewy puszczał do Michnika i TVN24 więc musieli ich przycisnąć czymś :D

Rzekłbym: bój to ostatni o "przywództwo".

 

TTTM. "Amerykańska przygoda" znajomego posiadała jednoznaczne przesłanie i mógł dokonać wyboru. Niedawno czytałem o przygodzie zwykłego Polaka, który kupił nieruchomość na licytacji, wpłacił pieniądze i złożył wniosek do sądu rejestrowego i ku swojemu zaskoczeniu dowiedział się, że niczego nie kupił, bo licytowany w międzyczasie sprzedał nieruchomość synowi i ten był pierwszy w sądzie rejestrowym. Sąd mówi człowiekowi, że nie ma jego 3 mln i może pójść z tym do sądu. No to chodzi sobie tak do tego sądu trzeci rok. 

 

Inny przykład. Składam wniosek do sądu, wpłacam im pieniądze na konto. Po kilku tygodniach dostaje decyzję, że mój wniosek nie został rozpatrzony, bo nie dopełniłem wpłaty. Spokojnie pieniądze nie zginęły. W tym samym piśmie sąd mnie uspakaja, że pieniądze skierowane na niewłaściwe konta sąd zatrzymuje, jako opłatę za nierozpatrzenie wniosku. Głupi nie jestem przy następnej potrzebie kontaktu z sądownictwem już nie ryzykuje i korzystam z kancelarii. Sprawne załatwienie sprawy przerasta tę renomowaną kancelarię, bo ma problemy z zaznaczeniem prawidłowego okienka na druku sądowym. Biorę sprawy w swoje ręce, wypełniam wniosek na korytarzu. Jestem w lepszej sytuacji, bo wiem, że okienka c i d są niewłaściwe. Pytam miłą panią na biurze podawczym, jaki numerek lubi. Pani nie udziela informacji, ale E. Koszt porady prawnej? Uśmiech.

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie rząd ostatnio za małe przelewy puszczał do Michnika i TVN24 więc musieli ich przycisnąć czymś :D

Rzekłbym: bój to ostatni o "przywództwo".

 

 

stawiam na Schetynesku ;)  przejęcie władzy start

 

Po tym, jak Sikorski został Marszałkiem, chyba nie trzeba mieć wątpliwości. Z lidera salonów na posadę woźnego ;) Absolutna precyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

TTTM. "Amerykańska przygoda" znajomego posiadała jednoznaczne przesłanie i mógł dokonać wyboru. Niedawno czytałem o przygodzie zwykłego Polaka, który kupił nieruchomość na licytacji, wpłacił pieniądze i złożył wniosek do sądu rejestrowego i ku swojemu zaskoczeniu dowiedział się, że niczego nie kupił, bo licytowany w międzyczasie sprzedał nieruchomość synowi i ten był pierwszy w sądzie rejestrowym. Sąd mówi człowiekowi, że nie ma jego 3 mln i może pójść z tym do sądu. No to chodzi sobie tak do tego sądu trzeci rok.    Inny przykład. Składam wniosek do sądu, wpłacam im pieniądze na konto. Po kilku tygodniach dostaje decyzję, że mój wniosek nie został rozpatrzony, bo nie dopełniłem wpłaty. Spokojnie pieniądze nie zginęły. W tym samym piśmie sąd mnie uspakaja, że pieniądze skierowane na niewłaściwe konta sąd zatrzymuje, jako opłatę za nierozpatrzenie wniosku. Głupi nie jestem przy następnej potrzebie kontaktu z sądownictwem już nie ryzykuje i korzystam z kancelarii. Sprawne załatwienie sprawy przerasta tę renomowaną kancelarię, bo ma problemy z zaznaczeniem prawidłowego okienka na druku sądowym. Biorę sprawy w swoje ręce, wypełniam wniosek na korytarzu. Jestem w lepszej sytuacji, bo wiem, że okienka c i d są niewłaściwe. Pytam miłą panią na biurze podawczym, jaki numerek lubi. Pani nie udziela informacji, ale E. Koszt porady prawnej? Uśmiech.

 

Zaczynam się trochę bać, tym bardziej, że od takich numerów trochę odwykłem.

 

Ripley :excl: Co ja Ci zrobiłem, że chcesz mnie z Polski wygonić na stare lata :question:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Z ciekawością sobie popaczyłem. Na pewno Janusz Palikot powinien rozejrzeć się za jakimś innym zajęciem. Spodobał mi się Wilk - z całego towarzystwa stworzył najbardziej pozytywny wizerunek. Kukiz zdobywając podpisy już osiągnął zamierzony cel. Pani Magdalena całkiem profesjonalnie i bez negatywnego przekazu (nieco odpłynęła z tą kwotą wolną od podatku), jak na zemstę Millera. Korwin nie stracił rezonu pomimo upływu lat :) Duda i Jarubas - sztuczni i bezbarwni. Szkoda, że zabrakło głównego kandydata. Ale w tym wyrazistym towarzystwie mógłby zaprzepaścić kilka procent :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś debatę?

Słuchać się tego nie da...

 

 

w tym samym czasie Komorowski był pod gradem pytań na polsacie :biglol:  biedaczek a takie głupoty gadał, że szkoda powtarzać

choć jednego sie dziś dowiedziałem- Komorowski jest tak czesto w tvn, tvn24,  tvp1 i tvp2 oraz w polsacie bo mamy dużo rocznic i on zawsze wtedy musi zabrać głos - ubawiłem się tym usprawiedliwianiem we wchodzeniu w odbyt prezydentowi wszelkich mediów które dbają o rząd i godne pokazywanie swojego prezydenta- oni są ślepi czy głupi ?  :biglol:

ps:

Komorowski dał dziś do pieca- Polacy emigrowali (nawet w latach 2008-15) bo pis był u władzy :biglol:

Kukiz ma plusa za krzesło które przytargał dla Komorowskiego- dziś cały dzień TVP1 walczyło o to, aby tego pustego krzesła nie było - przypadek ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...