Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście wolałbym odebrać bezrobotnym zasiłki i promil odzyskanej kwoty przeznaczyć na instytucjonalne otoczenie dla związków partnerskich. Czy my się rozumiemy?

I czym będzie się zajmowało to instytucjonalne otoczenie? Przetargami? Parytetami? Pierdzeniem? 

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład jakby to miało wyglądać.

Rejestrujesz w internecie swój związek. Podajesz dane osobowe partnera swoje i już. Tadam działa.... Ale nie sorry, nie ma obecnie takiej platformy, żeby się zarejestrować, zmienić swój adres zamieszkania, rozliczyć pit. Takie DZALAJACE wszystko w jednym.

 

Dzięki temu możesz ubezpieczyć partnera w pracy, iść do lekarza itd. Bez wychodzenia z domu i bez zbędnej biurokracji.

Prawdopodobnie fajniejsze będzie wyrejestrowanie :) Bez wychodzenia z domu. Następna w kolejce adopcja dzieci z możliwością reklamacji. Przez internet oczywiście.

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przykład jakby to miało wyglądać.

Rejestrujesz w internecie swój związek. Podajesz dane osobowe partnera swoje i już. Tadam działa.... Ale nie sorry, nie ma obecnie takiej platformy, żeby się zarejestrować, zmienić swój adres zamieszkania, rozliczyć pit. Takie DZALAJACE wszystko w jednym.

 

Dzięki temu możesz ubezpieczyć partnera w pracy, iść do lekarza itd. Bez wychodzenia z domu i bez zbędnej biurokracji.

Prawdopodobnie fajniejsze będzie wyrejestrowanie :) Bez wychodzenia z domu. Następna w kolejce adopcja dzieci z możliwością reklamacji. Przez internet oczywiście.

 

 

No ok, a nie wystarczy import z Facebooka ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie krytykanctwo, ani znfffstwo. Każdy ma swój odbiór. Czy ja się Ciebie czepiam za Twój? Nie. To może się zrewanżuj?

 

Jeżeli to nie było krytykanctwo tylko Twój odbiór, to zapamiętaj sobie raz na zawsze, by w przyszłości dodać dwa słowa - MOIM ZDANIEM.

 

Nie mam zamiaru się rewanżować. Po prostu, w przeciwieństwie do Ciebie, nie chcę nikomu zabierać zasiłków, by za nie opłacić jakieś fagockie fanaberie homusiów.

 

 

 

Dzięki temu możesz ubezpieczyć partnera w pracy, iść do lekarza itd. Bez wychodzenia z domu i bez zbędnej biurokracji.

 

Jeżeli to byłoby zbyt łatwe, przez internet, wielu chlorów i ćpunów by to wykorzystało, by za "drobną opłatą" ubezpieczyć nielegalnych emigrantów, zalegalizować pobyt.

Edytowane przez ten_Typ_tak_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co wy powiecie :biglol: co ciekawsze są kraje gdzie takie systemy działają, ale wam pozostaje się z nich śmiać i ustawiać w kolejce do jakże uprzejmych i wesołych urzędów

Jeżeli ktoś nie jest na tyle dojrzały emocjonalnie, żeby dostrzec, że związek to nie jest rejestracja, ale poszukiwanie kompromisu i rezygnacja z własnego egoizmu, jako najwyższa forma oddania, nie powinien zawracać dupy innej osobie. Napięcie seksualne można sobie rozładować w kiblu. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nikogo przekonywać, ale warto pomyśleć o innych, nie tylko o sobie i swoim czubku nosa.

Zdecydowanie wolę myśleć o sobie, bo mogę na sobie polegać. Państwo wzięło na siebie mój altruizm i nie koniecznie mam ochotę jeszcze akceptować parytety dl a ślepego zaułka ewolucji. Jeżeli jest inaczej, to niech Jaś z Jankiem zrobi coś we własnym zakresie, żeby zasłużyć na urlop macierzyński.

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego Spostrzegawczość napisał tak:

 

 

 

eżeli to nie było krytykanctwo tylko Twój odbiór, to zapamiętaj sobie raz na zawsze, by w przyszłości dodać dwa słowa - MOIM ZDANIEM. Nie mam zamiaru się rewanżować. Po prostu, w przeciwieństwie do Ciebie, nie chcę nikomu zabierać zasiłków, by za nie opłacić jakieś fagockie fanaberie homusiów.

 

Otóż używam formuły "moim zdaniem" i nawet mnie z tym zwrotem na poprzedniej stronie cytowałeś. Nie będę podsumowywał sam siebie bo byłoby trochę głupio, ale to Twoje wypowiedzi (w przeciwieństwie do moich) brzmią autorytatywnie, niczym prawdy światu objawione. W faktach TVN, mówili wczoraj o co chodzi w życiu i akurat oglądałeś, czy co?

 

Poza tym precyzji Ci brak bo nie pisałem, że wszystko, co chętnie zabrałbym bezrobotnym, przeznaczyłbym na związki partnerskie, lecz założyłem, że wystarczyłby promil tej ogromnej i marnotrawionej dzisiaj kwoty.

 

I na koniec, swoje "nauki" i nawoływania do "zapamiętania raz na zawsze", zostaw dla siebie i od siebie zacznij.

 

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zamierzam nikogo przekonywać

 

Bogu Dzięki. 

 

 

 

 

ale warto pomyśleć o innych, nie tylko o sobie i swoim czubku nosa.

 

W Polsce jest sporo spraw, o których trzeba pomyśleć i bynajmniej sprawy zboczonych ludzi nie są priorytetem póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związek partnerski to nie tylko związek dwóch osób tej samej płci.

 

Znam przypadek,kiedy para żyje ze sobą,ale jedno z nich pobiera zasiłek jako osoba samotnie wychowująca dziecko.Czy w takim przypadku koneczność zalegalizowania takiego związku partnerskiego nie byłoby korzystne dla państwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy w takim przypadku koneczność zalegalizowania takiego związku partnerskiego nie byłoby korzystne dla państwa?

A jak tę parę zmusić do zalegalizowania związku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy w takim przypadku koneczność zalegalizowania takiego związku partnerskiego nie byłoby korzystne dla państwa?

A jak tę parę zmusić do zalegalizowania związku?

 

 

Raczej zachęcić.Jakoś ukrócić taki trochę nieuczciwy proceder.Od ścigania tego typu wykroczeń jest zdaje się US,z tym ,że sprawa jest dość trudna do wykrycia :P

To jest problem,bo żyją wspólnie biorąc dodatek za samotne wychowanie dziecka.

 

Czytałem,że w Irlandii gdzie 22.05. zalegalizowano przez referendum ZP za jeden z celów uważano właśnie nie tylko pozwolenie ale wręcz zachętę,być może właśnie żeby zlikwidować taką szarą strefę.

 

Jeśli chodzi o związki jednopłciowe to jak dla mnie niech sobie ludzie żyją jak chcą i niech to będzie zgodnie z prawem a nie w ukryciu,bez prawa wychowywania dzieci.Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związek partnerski to nie tylko związek dwóch osób tej samej płci.

 

Znam przypadek,kiedy para żyje ze sobą,ale jedno z nich pobiera zasiłek jako osoba samotnie wychowująca dziecko.Czy w takim przypadku koneczność zalegalizowania takiego związku partnerskiego nie byłoby korzystne dla państwa?

Staszku no toś strzelił pięknie. Prawo przewiduje coś takiego jak ślub cywilny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej zachęcić.Jakoś ukrócić taki trochę nieuczciwy proceder.Od ścigania tego typu wykroczeń jest zdaje się US,z tym ,że sprawa jest dość trudna do wykrycia :P To jest problem,bo żyją wspólnie biorąc dodatek za samotne wychowanie dziecka.

Obawiam się, że to dość naiwne podejście do rzeczywistości.

 

Wiele par celowo nie legalizuje związku właśnie ze względu na wszystkie ulgi i dodatki, o pierwszeństwie w przedszkolach nie wspomnę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Związek partnerski to nie tylko związek dwóch osób tej samej płci.

 

Znam przypadek,kiedy para żyje ze sobą,ale jedno z nich pobiera zasiłek jako osoba samotnie wychowująca dziecko.Czy w takim przypadku koneczność zalegalizowania takiego związku partnerskiego nie byłoby korzystne dla państwa?

Staszku no toś strzelił pięknie. Prawo przewiduje coś takiego jak ślub cywilny. 

 

 

Małżeństwo legalizuje wspólne wychowanie dzieci,więc w Polsce będzie zabronione dla par homo jak dla mnie słusznie.Należy więc stworzyć inną platformę legalizującą związek dwojga ludzi dającą przywileje małżeństwa-jak dziedziczenie,wspólny adres lecz ograniczającą pewne przywileje jak np.wychowanie dzieci przez pary homo.

Poza tym,nazwa związek partnerski byłaby w Polsce bardziej akceptowalna niż małżeństwo w stos. do par jednopłciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Należy więc stworzyć inną platformę legalizującą związek dwojga ludzi dającą przywileje małżeństwa-jak dziedziczenie,wspólny adres

Należy? ;)

 

Dziedziczenia nie można zalegalizować testamentem?

Wspólny adres to chyba żaden problem? Może o czymś nie wiem ... nie wystarczy się zameldować?

 

 

 

 

A wręcz się rozwodzi tylko po to.... ;)

Desperaci :biglol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Należy więc stworzyć inną platformę legalizującą związek dwojga ludzi dającą przywileje małżeństwa-jak dziedziczenie,wspólny adres

Należy? ;)

 

Dziedziczenia nie można zalegalizować testamentem?

Wspólny adres to chyba żaden problem? Może o czymś nie wiem ... nie wystarczy się zameldować?

 

 

 

Słuchaj,ja problemów tego typu nie mam,bo tu nie chodzi o mnie.Mają go ci,którzy proszą o tą legalizację,więc problem jest realny.Pytanie tylko czy nasza większość zechce tej mniejszości wysłuchać i pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otóż używam formuły "moim zdaniem" i nawet mnie z tym zwrotem na poprzedniej stronie cytowałeś. Nie będę podsumowywał sam siebie bo byłoby trochę głupio, ale to Twoje wypowiedzi (w przeciwieństwie do moich) brzmią autorytatywnie, niczym prawdy światu objawione. W faktach TVN, mówili wczoraj o co chodzi w życiu i akurat oglądałeś, czy co?   Poza tym precyzji Ci brak bo nie pisałem, że wszystko, co chętnie zabrałbym bezrobotnym, przeznaczyłbym na związki partnerskie, lecz założyłem, że wystarczyłby promil tej ogromnej i marnotrawionej dzisiaj kwoty.   I na koniec, swoje "nauki" i nawoływania do "zapamiętania raz na zawsze", zostaw dla siebie i od siebie zacznij.   Bez odbioru.

 

Lekcja druga. Co Twój post wnosi do dyskusji  :question: 

 

ZAPAMIĘTAJ SOBIE RAZ NA ZAWSZE, że jeżeli nie masz nic MERYTORYCZNEGO do powiedzenia NA TEMAT dyskusji, to nie marnuj prądu i czasu uczestników THE FORUM na żałosne, goovno warte ATAKI PERSONALNE.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...