Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dla Ciebie przecież mogłaby nie istnieć transplantologia co zdążyłeś wyartykułować,przecież jesteś przeciw przeszczepom,choć już nie odniosłeś się co by było gdyby rzecz dotknęła nie daj Boże Twojego dziecka.

 

O najbliższej rodzinie faktycznie zapomniałem napisać, ale to jest jeden, jedyny wyjątek. 

 

 

 

 

Pokaż mi w Niemczech choćby jednego psa żyjącego w budzie na łańcuchu. Nie uda ci się, bo to zakazane i świadczy o kulturze i rozwoju umysłowym tamtego społeczeństwa.

 

Tam na łańcuchu chodzi pan za psem- to są niewolnicy tych zwierząt i przykładami jak chcesz, to Cię zasypię- Jak na to patrzę, to istotnie życzę tym ludziom jak najgorzej.  

 

 

 

 

Niestety na naszej wsi pies na łańcuchu to norma a chłop to stan umysłu.

 

Z tymi łańcuchami przesadzasz. Są owszem psy przy budach, ale chyba do tego jest ta gadzina stworzona. Oczywiście jak lubisz spać z pieskiem, to masz prawo do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wyjaśnię Ci to kolejny ale zarazem ostatni raz. 90% wyborców Dudy (takie mam wrażenie pytając znajomych) głosowało na niego nie z uwagi na obietnice ale z uwagi że Bul im dał wystarczająco argumentów aby na niego nie głosować. Czy to wystarczy, czy mam pogrubić czcionkę ?
 

 

być może, przykre ale prawdziwe 

 

czy decyzja w której kierujemy się nienawiścią może być dobra ?

 

"Ludzie różnią się tolerancją na odebranie im możliwości i swobody. W skrajnych przypadkach są w stanie rezygnować z wielu osobistych dóbr po to, aby przywrócić sobie możliwość wyboru („na złość babci odmrożę sobie uszy”, „nie będę zażywać przepisanych lekarstw”, „zrobię odwrotnie niż mi każą”)."

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_reaktancji

 

nienawiścią ? Kolego a skąd aż tak kategoryczne opinie ? Wszak wybory to wybory, czemu ludzie mają sobie skakać do gardeł. Polityka to konkurs piękności i obecny Prezydent go przegrał już na starcie. Ale nienawiść ? Wybacz ale zupełnie się z tobą nie zgodzę. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nienawiścią ? Kolego a skąd aż tak kategoryczne opinie ?
 

 

 

 

Dziwne to. A jeszcze najlepsze "Dali się zmanipulować" ale czym ? Tym że chłopa mam dość ?  
 

 

 

"Nienawiść – bardzo silne uczucie niechęci wobec kogoś lub czegoś, często połączone z pragnieniem, by obiekt nienawiści spotkało coś złego.
 
Nienawiść bywa przeciwstawiana miłości i opisywana jako męczące uczucie, następujące w wyniku bólu związanego z uczuciem zranienia, zemsty, wrogości i oszukania.
 
Nienawiść przybiera czasem postać obsesyjną: chęć zemsty jest tak silna, iż osoba nią zawładnięta nie jest w stanie przestać o niej myśleć; wówczas nienawiść jest głównym motywem jej działań i bardzo silnym bodźcem wpływającym na percepcję rzeczywistości."
 
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wyjaśnię Ci to kolejny ale zarazem ostatni raz. 90% wyborców Dudy (takie mam wrażenie pytając znajomych) głosowało na niego nie z uwagi na obietnice ale z uwagi że Bul im dał wystarczająco argumentów aby na niego nie głosować. Czy to wystarczy, czy mam pogrubić czcionkę ?
 

 

być może, przykre ale prawdziwe 

 

czy decyzja w której kierujemy się nienawiścią może być dobra ?

 

"Ludzie różnią się tolerancją na odebranie im możliwości i swobody. W skrajnych przypadkach są w stanie rezygnować z wielu osobistych dóbr po to, aby przywrócić sobie możliwość wyboru („na złość babci odmrożę sobie uszy”, „nie będę zażywać przepisanych lekarstw”, „zrobię odwrotnie niż mi każą”)."

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_reaktancji

 

A co to ma wspólnego z nienawiścią? Mówimy o niechęci, zawodzie, czy też kompromitacji naiwnej i prymitywnej propagandy.

Mam rozumieć, że ten poziom agresji jest nieakceptowalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pisać każdemu z osobna? Jest tu grupa osób, która wybrała Dudę na prezydenta. Ja w te obietnice nie uwierzyłem. I nie wiem co mam kończyć. Rozumiem, że wraz z nowym i jedynym słusznym prezydentem zakazana jest polemika.  :facepalm:

Już sobie coś dopowiedziałeś ? Teraz co będziesz prowadził krucjatę , czy łapał złodzieja ? Widzę że masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem, więc wyjaśnię Ci to kolejny ale zarazem ostatni raz. 90% wyborców Dudy (takie mam wrażenie pytając znajomych) głosowało na niego nie z uwagi na obietnice ale z uwagi że Bul im dał wystarczająco argumentów aby na niego nie głosować. Czy to wystarczy, czy mam pogrubić czcionkę ? 

Ja Cię serdecznie pozdrawiam, polemizuj ile chcesz i z kim chcesz.

 

 

Nie chce mi się polemizować, nie mam zamiaru prowadzić żadnej krucjaty, nie mam też problemów z czytaniem ze zrozumieniem.

 

Zacytowałeś mój wpis dotyczący tego, że szefowa kampanii Andrzeja Dudy apelowała do  Bronisława Komorowskiego, aby nie podejmował ważnych decyzji do końca kadencji. 

 

Spotkało się to tu na forum z krytyką osób, które jak mniemam głosowały na Dudę, więc się odniosłem do kwestii pomysłów zmian w wieku emerytalnym, zwracając się do nich per "wam obiecał". Nie widzę w tym zwrocie żadnych konotacji partyjnych czy komunistycznych - użyłem po prostu liczby mnogiej.

 

Nie interesuje mnie jakie intencje kierowały wyborcami Andrzeja Dudy, jednak, skoro odnoszą się krytycznie do obecnego prezydenta i jego działań, chyba mogę wyrazić swoje zdanie. Nie widzę w tym żadnej krucjaty, nie szukam żadnego złodzieja. Nie staję też fanatycznie w obronie Bronisława Komorowskiego. 

 

Jeśli moje wpisy Ci się nie podobają, to je po prostu zignoruj. 

 

Też cię pozdrawiam.

 

 

Napisany Dzisiaj, 22:08 stach1111 powiedział Dla Ciebie przecież mogłaby nie istnieć transplantologia co zdążyłeś wyartykułować,przecież jesteś przeciw przeszczepom,choć już nie odniosłeś się co by było gdyby rzecz dotknęła nie daj Boże Twojego dziecka.   O najbliższej rodzinie faktycznie zapomniałem napisać, ale to jest jeden, jedyny wyjątek.

 

Marcus, a co z dalszą rodziną. Albo z kolegami ze stadionu. I jak to się ma do Katolickiej Nauki Społecznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku (jeśli dobrze rozumiem nick) nie denerwuj się. Czytam wszystko bo warto i nie wiem dlaczego miałbym ignorować twoje wpisy wszak są treściwe i logiczne. Ale rozumiem że mogłeś inaczej odebrać moją wypowiedz, jeśli Ci uraziłem to przepraszam nie taki był mój zamiar. Sztama 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku (jeśli dobrze rozumiem nick) nie denerwuj się. Czytam wszystko bo warto i nie wiem dlaczego miałbym ignorować twoje wpisy wszak są treściwe i logiczne. Ale rozumiem że mogłeś inaczej odebrać moją wypowiedz, jeśli Ci uraziłem to przepraszam nie taki był mój zamiar. Sztama

 

Oki. :)

I to sie nazywa porozumienie ponad podziałami... Czy jakoś tak

Brawo! :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla Ciebie przecież mogłaby nie istnieć transplantologia co zdążyłeś wyartykułować,przecież jesteś przeciw przeszczepom,choć już nie odniosłeś się co by było gdyby rzecz dotknęła nie daj Boże Twojego dziecka.

 

O najbliższej rodzinie faktycznie zapomniałem napisać, ale to jest jeden, jedyny wyjątek. 

 

 

 

 

Pokaż mi w Niemczech choćby jednego psa żyjącego w budzie na łańcuchu. Nie uda ci się, bo to zakazane i świadczy o kulturze i rozwoju umysłowym tamtego społeczeństwa.

 

Tam na łańcuchu chodzi pan za psem- to są niewolnicy tych zwierząt i przykładami jak chcesz, to Cię zasypię- Jak na to patrzę, to istotnie życzę tym ludziom jak najgorzej.  

 

 

 

 

Niestety na naszej wsi pies na łańcuchu to norma a chłop to stan umysłu.

 

Z tymi łańcuchami przesadzasz. Są owszem psy przy budach, ale chyba do tego jest ta gadzina stworzona. Oczywiście jak lubisz spać z pieskiem, to masz prawo do tego. 

 

 

Nie chodzi mi o to,że przy budach,moje psy też mają budy i nie śpią ze mną w łóżku.Chodzi o to,że na polskiej wsi pies,zwierzę wybitnie inteligentne,stworzone do towarzyszenia człowiekowi spędza całe swoje życie na łańcuchu.To jest zbrodnia!Podobnie jak wiele innych przypadków bestialskiego znęcania się nad innymi zwierzętami. Ale to trzeba zrozumieć,bo to również miara cywilizacji.Szkoda,że nie przyswoiłeś sobie tych cech będąc w rajchu.

 

A to znasz:"Ten kraj szczęśliwy... gdzie - po psie płaczą szczerze i dłużej...

A.Mickiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie porażka Platformy Obywatelskiej, ale Bronisława Komorowskiego. Zarząd Platformy Obywatelskiej przeanalizował wynik wyborów prezydenckich i nie widzi problemu w przegranej - zapewniają członkowie zarządu, który obradował w Warszawie

W jedności siła :) Najważniejsza jest zgoda, a jak jest zgoda, to będzie bezpieczeństwo.
Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie porażka Platformy Obywatelskiej, ale Bronisława Komorowskiego. Zarząd Platformy Obywatelskiej przeanalizował wynik wyborów prezydenckich i nie widzi problemu w przegranej - zapewniają członkowie zarządu, który obradował w Warszawie

W jedności siła :)

 

A co mieli powiedzieć, że są frajerami ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To nie porażka Platformy Obywatelskiej, ale Bronisława Komorowskiego. Zarząd Platformy Obywatelskiej przeanalizował wynik wyborów prezydenckich i nie widzi problemu w przegranej - zapewniają członkowie zarządu, który obradował w Warszawie

W jedności siła :)

 

A co mieli powiedzieć, że są frajerami ?

 

Wychodzi na to, że jednak był kandydatem obywatelskim :)

 No i szkoda mi stacha - na jesieni znowu będzie musiał cierpieć wyborcze katusze :(

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

spędza całe swoje życie na łańcuchu.To jest zbrodnia!

 

No kilka razy spotkałem się z takim czymś. tyle tylko, że na tym łańcuchu było bydle i jak to powiedział gazda, gdyby je spuścił, to by go zagryzł(wilczarz chyba).

 

 

 

Podobnie jak wiele innych przypadków bestialskiego znęcania się nad innymi zwierzętami.

 

Co do tego się zgadzam, bo znęcanie się nad jakąkolwiek formą życia jest zbrodnią.

 

 

 

 

Szkoda,że nie przyswoiłeś sobie tych cech będąc w rajchu.

 

Mnie to zwyczajnie nie interesuje, bo nie mam psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie uprzedzajmy faktów :)

 

Nikt nie uprzedza, ale ze statystyk nie wywróżą. Musieliby poczytać to forum, ale widocznie nie mają Subaru w parku maszynowym  :biglol:

 

To jest fajne:

Politycy PO są przekonani, że są w stanie wygrać na jesieni bitwę parlamentarną z PiS-em i to w obecnym stanie personalnym, z Ewą Kopacz na czele i rządu i PO. Pytani o to jak, na razie mówią, że tylko ciężką pracą.

Jak na ironię  :) Kopacz.  Marszałek Borusewicz z "Copot" będzie ofensywny  :biglol:

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...