Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

11218686_10203090830750186_2457110528375

 

 

Przypomina mi się stary kawał z okresu komuny:

 

-Co robić kiedy wieje wiatr ze wschodu na zachód?

-Wiać razem z nim ;)

 

Ale ja znam liczbę Trójmiejskich uczelni i zapewniam Ciebie, jest nie mniejsza od tych z lublina. :)

Sprawdź a potem pisz.

Dowiedz się czegokolwiek o lubelskich uczelniach a potem pisz :) Sporo juz podałem Ci na tacy :) A potem jeszcze przeliczmy liczbę mieszkańców na ilość uczelni :) Jak myślisz,kto wygra? :)

A mi ze kiedys mlode pokolenie wywozili po brankach w wagonach na wschod.Teraz stworzyli takie warunki ze bez pomocy sily cale mlode pokolenie wywialo na zachod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie próbuję Ci powiedzieć, odsetek ludzi o ilorazie inteligencji pow. 130 to ok. 2%, skoro macie "zagęszczenie" na liczbę mieszkańców znaczy, że musicie głębiej sięgać do krzywej demograficznej.

Z mojej strony EOT -> już Ci to koledzy wyjaśnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dy młody policjant próbował zwracać się do mnie na ty i mu zwróciłem uwagę

Na pewno mieszkałeś wtedy w Stanach? :)

 

 

 

Wcale nie czułem się zagrożony i nikt z moich przyjaciół i znajomych których odwiedziłem nie czuł się zagrożony.

 

Ja myślę, że większość osób piszących, że obawia się rządów PiSu nie boi się, że ich ktoś zamknie, bo wszyscy mają coś na sumieniu, tylko boją się rządów szaleńców, a przynajmniej sprawiających takie wrażenie… I tego, że słowa Smoleńsk, zamach i zdrajcy będą odmieniane przez wszystkie przypadki w każdej dyskusji przez najbliższe 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@premo Podniesienie podatków w krótkiej perspektywie da + , ale juz w minimalnie dłuższej jesteś na - . U nas największym grzechem rządzący i to od 89 jest jak wygrać następne wybory, a nie co zrobić aby za 5-10lat było lepiej. Jak Tacherowa zamknęła Angielskie kopalnie to pluli na nią wszyscy. Politycznie ruch do bani, ale do dzisiaj uważane jest to za najlepsze ekonomiczne posunięcie Angoli.

Edytowane przez bukmacerek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parze wychowującej dwoje dzieci, w której jeden z małżonków zarabia średnią płacę, a drugi 33 proc. tej kwoty – 28,3 proc. Najniższe obciążenia mieliśmy w latach 2008 i 2009. Dla singla np. wynosiły one 35,1 proc., a dla pary 27,2 proc. W 2001 r. obciążenia wynosiły odpowiednio 36,4 proc. i 29,4 proc.

zlikwidował 40-proc. stawkę PIT, obniżył stawkę podstawową – z 19 do 18 proc. Zostawił w portfelach Polaków ok. 40 mld zł rocznie.

 

To jest wlasnie ciekawe, abstrahujac od faktu ze PIS lansuje sie na partie pomagajaca najubozszym a kasuje podatek dla najbogatszych, to wszystko racja, ale jeszcze nie napisales ktora partia wyszla z jakimi propozycjami, bo przeciez Giertych tez cos wrzucal do ustaw, nie?

A i tak najlepiej wszystkim z DG zrobil Miller obnizajac CIT do 19. Cos tam Duda i Ogorek o tym wspominali, wiec co, mozna za 2 tygodnie zawolac 'Sebek, kiedy 15% CIT'?

A prywatnie to w dalszym ciagu nie rozumiem czemu Polska nie idzie sladem zachodnich krajow 'socjalnych', gdzie najbogatsi placa np 50% podatku. W Belgii zaczyna sie od 30% i naprawde baaaardzo szybko mozna wpada sie w 40% czy 50%. Ale panstwo wie jak wydawac te pieniadze. I sluzba zdrowia odplatna... obnizyc w PL vat i bedzie bardziej cacy niz bawic sie PITami. Na tym tle Polska to prawie raj podatkowy, a nie zapominajmy ze te 'raje podatkowe' jak Luksemburg czy Malta to kraje... smieszne, bez infrastruktury, a w Polsce jednak troche sie buduje (miejmy nadzieje ze nie skończy się jak z autostradami w Portugalii)

Pytanie teraz tylko takie: jak polaczyc planowane obnizki z obiecanym rozdawnictwem. Niestety sluchajac obietnic przypomina mi sie piosenka Kazika 'glosuj na mnie, wtedy dostaniesz prawie za darmo kazde sniadanie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie teraz tylko takie: jak polaczyc planowane obnizki z obiecanym rozdawnictwem

 

Jeszcze ciekawsze jest to, że wiele z tych obiecywanych przez kandydatów rzeczy - kompletnie nie jest w kompetencjach Prezydenta :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek CIT dla budzetu nie ma wiekszego znaczenia, a 19 cit to w dalszym ciagu 19+19 nominalnego opodatkowania. Co najwazniejsze tam jest panstwo a nie kupa i jakas kamieni kupa i lapowa na.lapowie. Zabrac im mozliwosc rozdawania i zredukowac role do szkolnictwa i utrzymania 100 tys armii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie teraz tylko takie: jak polaczyc planowane obnizki z obiecanym rozdawnictwem

Jeszcze ciekawsze jest to, że wiele z tych obiecywanych przez kandydatów rzeczy - kompletnie nie jest w kompetencjach Prezydenta :D

.

 

Jak mawial exbultetier Kurski 'ciemny lud wszystko kupi'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@premo Podniesienie podatków w krótkiej perspektywie da + , ale juz w minimalnie dłuższej jesteś na - . U nas największym grzechem rządzący i to od 89 jest jak wygrać następne wybory, a nie co zrobić aby za 5-10lat było lepiej. Jak Tacherowa zamknęła Angielskie kopalnie to pluli na nią wszyscy. Politycznie ruch do bani, ale do dzisiaj uważane jest to za najlepsze ekonomiczne posunięcie Angoli.

A ktory rząd obniżył podatki? A jak był kryzys to to co z podatkami robiło PO? A wytyczne Szczurka o tym że kontrole skarbowe są po to by były wpływy do budżetu a nie dla prewencji... Nie wkurza cię to? Nie czujesz tego w kieszeni? Smolensk będziesz czuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@premo Podniesienie podatków w krótkiej perspektywie da + , ale juz w minimalnie dłuższej jesteś na - . U nas największym grzechem rządzący i to od 89 jest jak wygrać następne wybory, a nie co zrobić aby za 5-10lat było lepiej. Jak Tacherowa zamknęła Angielskie kopalnie to pluli na nią wszyscy. Politycznie ruch do bani, ale do dzisiaj uważane jest to za najlepsze ekonomiczne posunięcie Angoli.

A ktory rząd obniżył podatki? A jak był kryzys to to co z podatkami robiło PO? A wytyczne Szczurka o tym że kontrole skarbowe są po to by były wpływy do budżetu a nie dla prewencji... Nie wkurza cię to? Nie czujesz tego w kieszeni? Smolensk będziesz czuł?

 

 

jak ktoś podniesie podatki wywalę go z rządu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak Kukiz dostanie sie do Sejmu i mu glosowanie nie pójdzie, to tez bedzie wylewal żale na Facebooku :)

 

Takie trzeciorzędne pierdoły to chyba tylko Ciebie ciekawią. Głosowałem na Kukiza, ale na jego FB nie wchodziłem, ale jakoś w te głębokie żale nie wierzę. Nie mogę jednak pojąć po cholerę Ty tam wchodziłeś. A czy Twój "WYBRANIEC NARODU"  którego rzekomo popiera WIĘKSZOŚĆ   :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  :biglol:  ma swoją stronę na FB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@premo Podniesienie podatków w krótkiej perspektywie da + , ale juz w minimalnie dłuższej jesteś na - . U nas największym grzechem rządzący i to od 89 jest jak wygrać następne wybory, a nie co zrobić aby za 5-10lat było lepiej. Jak Tacherowa zamknęła Angielskie kopalnie to pluli na nią wszyscy. Politycznie ruch do bani, ale do dzisiaj uważane jest to za najlepsze ekonomiczne posunięcie Angoli.

A ktory rząd obniżył podatki? A jak był kryzys to to co z podatkami robiło PO? A wytyczne Szczurka o tym że kontrole skarbowe są po to by były wpływy do budżetu a nie dla prewencji... Nie wkurza cię to? Nie czujesz tego w kieszeni? Smolensk będziesz czuł?

 

Widzisz oczywiście, ze mnie to wkurza. Tylko umiem liczyć i te chore ekonomiczne propozycje Pisu, na pewno nie spowodują obniżenia podatków. Będę jeszcze bardziej okradany tylko częściej będę słyszał, Smoleńsk, zamach, najlepszy Prezydent itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe czy jak Kukiz dostanie sie do Sejmu i mu glosowanie nie pójdzie, to tez bedzie wylewal żale na Facebooku :)

Takie trzeciorzędne pierdoły to chyba tylko Ciebie ciekawią. Głosowałem na Kukiza, ale na jego FB nie wchodziłem, ale jakoś w te głębokie żale nie wierzę. Nie mogę jednak pojąć po cholerę Ty tam wchodziłeś. A czy Twój "WYBRANIEC NARODU" którego rzekomo popiera WIĘKSZOŚĆ :biglol::biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: :biglol: ma swoją stronę na FB?

Wytrzezwiej.

Primo: nie wchodzilem, jego reakcja i cytaty byly czescia komentarzy w kilku gazetach.

Secundo: nie wiesz na kogo glosowalem, wiec nie wiem kogo masz na mysli. Ale skoro juz sie czepiasz zwrotu ktorego uzylem w zdaniu o tym ze nie rozumiem powszechnej pogardy dla politykow z innymi pogladami, to przypominam ci ze zaproponowalem na potrzeby tej dyskusji zmiane 'narodu' na 'wiekszosci uprawnionej do glosowania'

Tercio: nie chodzi o to czy pierdoly sa trzeciorzedne czy nie, chodzi o to ze skoro juz sztab przekonal go zeby nosic garnitur, to nich jeszcze powie mu ze stal sie POLITYKIEM, wiec powinien wazyc slowa i zachowac zimna krew.

Poza tym wyluzuj, jutro tez będzie dzień, dzis przegrales ale jeszcze moze twoj los sie odmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...