Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

ile zarabia robotnik Proponują zainteresować się, ile zarabiają operatorzy maszyn budowlanych, zatrudnieni przy budowie dróg Oczekujesz, że ile robotnik machający łopatą ma zarabiać ?

Gdyby kogoś interesowało ;-) z autopsji(11 lat przy budowie dróg,autostrad,estakad,stadionów itp)stawki przybliżone

 

przed EURO na fali budowania

-operator łopaty, od 10złdo 12zł ''na łapę''

-zbrojarz,cieśla 11 do 14zł ''na łapę''

-koparka/koparko ładowarka od 12 do 14 ''na łapę''

-Dżwigi,palownice itp od 4 do 10k /mc netto

Stawki na rękę

Dzisiaj średnio o 2-4 zł mniej,wypłata często na raty,z opóżnieniem albo wcale.(przed EURO też tak było ale na mniejszą skalę)

Nie wiem jak dzisiaj,ale ''przed EURO'' 3/4 ludzi na budowie to albo umowa śmieciowa,albo najniższa krajowa,albo...na czarno.

Dzisiaj pewnie podobnie

Pisząc ''przed euro) mam na myśli boom na budowanie dróg i obiektów(stadiony,hotele itp)

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom,ja sobie dałem spokój .Miałem dość wiecznego czekania za przelewem od głownego wykonawcy ,inwestora itp.Jak jeszcze wypłaty były na czas to nie było żle.Średniomarne stawki nadrabiało się godzinami 16h na dobę,czasem więcej.Rekord 21h non stop ,zimą ;-)

Średnio 260h/mc.

Praca po 12h to była taka normalność że nikt się nawet nie dziwił.

mimo wszystko nie żałuję.Jest co wspominać ;-)(nie,nie chlanie  :P )

fajnie się obsługiwało takie 130 tonowe  ''cudo''

 

post-16888-0-11535400-1430389581_thumb.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taka Polske walczyl Pan Frasyniuk ? Cytowalem juz kiedys 21 postulatow sierpniowych co z nich zostalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom,ja sobie dałem spokój .Miałem dość wiecznego czekania za przelewem od głownego wykonawcy ,inwestora itp.Jak jeszcze wypłaty były na czas to nie było żle.Średniomarne stawki nadrabiało się godzinami 16h na dobę,czasem więcej.Rekord 21h non stop ,zimą ;-)

Średnio 260h/mc.

Praca po 12h to była taka normalność że nikt się nawet nie dziwił.

mimo wszystko nie żałuję.Jest co wspominać ;-)(nie,nie chlanie )

fajnie się obsługiwało takie 130 tonowe ''cudo''

Z kim nie rozmawiam ze znajomych, którzy pracują w Polsce, wszyscy mówią o tym samym. Budowlanka w Polskim wykonaniu to państwo w państwie

 

 

Co do wylewanych tu oskarżeń, jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. Dlaczego Polacy chcą wszystkich rozliczać z tego co robili kiedyś, teraz, czego jeszcze nie zrobili. Siedząc wygodnie przed telewizorem i upadając na wszystkich po kolei, coś jak modlitwa z "dzień świra"

 

Mnie tylko zastanawia jak by tak jeden z drugim zachował się na miejscu ludzi, których tak nienawidzi.

 

Pewnie wielu nie lubi tego gatunku muzyki:

 

Edytowane przez logicsys
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe gdzie teraz Grabarczyk wyląduje ? w komisjach europejskich ?

ps:

minister sprawiedliwości i takie wałki - oni naprawdę sadzą, że są jak mafia nie do ruszenia :wacko:




Mnie tylko zastanawia jak by tak jeden z drugim zachował się na miejscu ludzi, których tak nienawidzi.

 

może tak by się zachowali  jak jego rodzice, dziadkowie ?

bo pewne sprawy wynosi się z domu i jak ktoś napatrzył się i nasłuchał w domu pewnego podejścia to inny nie będzie

a jak do tego wie co to moralność i jego rodzice się nie dali stłamsić w latach 60-80 (wywalenia z pracy, nagabywanie aby zapisać sie do pzpr-u bo będzie lepiej) to to wystarczy aby być dobrym człowiekiem a nie sprzedajną  ...... ps: a jak do tego w rodzinie ma się zabitych po 45 za działanie w AK i NSZ to już optyka jest całkiem inna

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ciekawe gdzie teraz Grabarczyk wyląduje ? w komisjach europejskich ?

 

Tak bym obstawiał. Szkoda, że u bukmacherów nie ma takiej opcji, bo bym zaszalał za całą stówkę.

 

Bardziej jednak się martwię gdzie wyląduje prokurator, którego odsunęli od śledztwa. W Pierdziszewie Dolnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Warto okiełznać własną frustrację i z większym optymizmem spojrzeć na otaczający nas świat

I za powyższe daję plusik :) 

Nie chodzi mi o tolernacje dla głupoty, bezmyślności itp.

Ale tylko przy wyjątkowym nadmiarze złej woli można nie dostrzegać postępu.

Nie wykluczam - być może pomimo  działań ( lub ich braku ) kolejnych rządów.

Ale jednak.

 

A ponadto - w/g licznych badań optymiści żyją dłużej i czerpią z życia więcej radości :)

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ponadto - w/g licznych badań optymiści żyją dłużej i czerpią z życia więcej radości :)

 

Pozdrowienia 

 

 

a to nie było tak, że ci co piją burbona i się dużo śmieją żyją dłużej ?

;)

 

Po prostu optymiści piją burbona. I wszystko się zgadza ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzynka na FB promuje taką akcję, "młodzież" działa, zaczynam wierzyć nie tyle w dobry wynik kogoś spoza układów a w walkę o zwycięstwo! :D

 

Wszyscy młodzi ludzie (ok, większość młodych ludzi) wiedzą (wie), że w nadchodzących wyborach prezydenckich (a potem w parlamentarnych) należy zagłosować na kogoś z listy kandydatów będących alternatywą dla PO i PiS-u. Ale czy nasze głosy wystarczą, żeby zmienić trzymających władzę w tym kraju? Mogą nie wystarczyć Emotikon unsure Pogadajcie z rodzicami, ciociami, wujkami, dziadkami, a nawet sąsiadami, jeśli macie z nimi dobre stosunki Emotikon wink Pokażcie im jeden - dowolny - filmik mówiący, co tak naprawdę się dzieje w naszym kraju, jakiś jeden wywiad, cokolwiek. W sieci jest tego mnóstwo!
Jeśli ja i moich 300 znajomych namówimy choć jedną osobę do zagłosowania „właściwie", to już jest 602 głosy przeciwko obecnemu stanowi rzeczy. To kropla w morzu. Ale Wy i każdy jeden Wasz znajomy, a potem oni i każdy jeden ich znajomy, a potem znajomi znajomych i inni krewni i przyjaciele królika możecie wywołać falę na tym morzu. Ta fala wywoła sztorm. Nikt nie mówi, że po sztormie będzie lepiej. Ale może warto spróbować... Podobno po burzy przychodzi słońce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
a to nie było tak, że ci co piją burbona i się dużo śmieją żyją dłużej ?

Wobec kolejnych komentarzy i wyrażonych obaw wyjaśniam :

1. Picie Burbona nie jest warunkiem koniecznym do spełnienia kryterium "optymista";

2. Picie generalnie ( w rozumieniu picia napojów alkoholowych ) nie jest takim kryterium = nawet abstynent może być optymistą

 

Powyższe wyjaśnienie wydalo mi się niezbędne, zanim wątek "rzucamy picie" zostanie zrozumiany jako kącik sfrustrowanych pesymistów.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Picie generalnie ( w rozumienkiu picia napojów alkoholowych ) nie jest takim kryterium = nawet abstynent może być optymistą

 

Szanowna Dyrekcjo

 

Ale jak można być optymistą po przeczytaniu na trzeźwo tego wątku ...? ;)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...