Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Ambasador Rosyjski na Ukrainie już wezwany na dywanik do Moskwy.Myślą.Zobaczymy co dalej.

 

 

Musimy sobie też uświadomić jedną rzecz.Mianowicie państwo Ukraina istnieje bodajże od 91r(nie chce mi się guglować).

Oni się uczą rządzić.Wcześniej był naród uformowany głównie z Kozaków ale nie było kraju.Zwodziła ich Rzeczpospolita zwodziła ich Rosja a oni ginęli po obu stronach.Trochę nie dziwie się przejawom skrajności,chociaż nie akceptuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to flaga ludzi którzy czują dumę z tego co robili banderowcy tak więc nikt tu nikogo nie przekona i niech tak zostanie

Na Ukrainie ta flaga to nie symbol rzezi na Polakach, a walki o niepodległość. Poza dyskusją jest sprawa wymordowania dziesiątków tysięcy polskich cywili, ale UPA walczyła tak samo z Niemcami, Rosjanami, a i Ukraińców trochę pomordowali - w imię niepodległości. A Bandera dostał za Juszczenki tytuł Bohatera Ukrainy. I na pewno nie za mordowanie cywili.

 

A prawdziwe zmartwienie, to info z Krymu: manifestacje prorsyjskie i zastępowanie na masztach flag ukraińskich rosyjskimi. To dopiero może wywołać awanturę, tuż pod nosem wojsk rosyjskich.

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pegi tak usłyszałem, że to symbol walki i td itp - swastyka to też symbol szczęścia :)

Oj trudna taka dyskusja, a i porównanie tylko na pierwszy rzut oka celne. Ale odpowiem Ci tak - wg CBOS (badanie z ubiegłego roku) 1/3 Polaków nic w ogóle, a 1/5 cokolwiek słyszała o rzezi wołyńskiej, tylko nie bardzo byli w stanie powiedzieć kto, kogo i za co mordował. Nie spodziewaj się więc, że przeciętny Ukrainiec będzie wiedział więcej. Dlatego dla nich ta flaga nie kojarzy się z tymi wydarzeniami. I to jest pole do uświadamiania historii, ale nie celem siania fermentu i wytykania sobie grzechów przeszłości, tylko ich poznania i unikania w przyszłości. A i nam ludy obecnie stanowiące Ukrainę mogą wiele zarzucić, tak z międzywojnia, jak i czasów jeszcze wcześniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wg CBOS (badanie z ubiegłego roku) 1/3 Polaków nic w ogóle, a 1/5 cokolwiek słyszała o rzezi wołyńskiej, tylko nie bardzo byli w stanie powiedzieć kto, kogo i za co mordował. Nie spodziewaj się więc, że przeciętny Ukrainiec będzie wiedział więcej....

 

Podobnie my rozpamiętujemy gdzie nas pokrzywdzono ale nie bardzo kojarzymy gdzie my przetoczyliśmy czyjąś krew oczywiście nie chodzi mi o równą walkę na polu bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tsn.ua/foto/y...pki-336287.html

 

To jest wlasnie stronka kanalu tv ktory pokazuje prawdziwe wydazenia.

Tam jeszcze wlasnie lew "zasuszony" sie pojawil na zdjeciu , pewnie tez ktos powie i gdzies napisze ze tez byl zamordowany przez majdanowcow-banderowcow ;):lol:

Edytowane przez Turboledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a co my w naszych czasach możemy wiedzieć o polityce? Mimo, że mamy internety, TV live to wiemy tylko to co chcą nam pokazać. Co nam daje Ukraina w rękach Rosji.... nic. Co nam daje Ukraina w rękach Unii czy konkretnie Niemców.... nic. Jaka powinna być nasza polityka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@romek_l, dziennikarstwo w Polsce zeszło na psy już dosyć dawno temu. Rzetelnych dziennikarzy ze świecą szukać, a dlaczego - bo taniej i łatwiej jest sprzedać niesprawdzoną sensację niż poświęcić chwilę i ustalić prawdę. Wszelkie wiadomości trzeba weryfikować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@gumas_72, widzę że zaabsorbowałeś uczestników dyskuscji wobec swoich poglądów

Czas się chłopaku zabrać za politykę ;)

 

nieśmiało zwróciłem uwagę, że ta rewolucja (jak każda) nie jest do końca taka cacy i nie walczą w niej zagubieni studenci a flag banderowców na barykadach nie powiesili agenci rosji :biglol: choć pewnie za tydzień do tego "wszyscy" dojdą

 

Kukiz ładnie wypowiedział się u Gozdyry w sprawie Ukrainy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a co my w naszych czasach możemy wiedzieć o polityce? Mimo, że mamy internety, TV live to wiemy tylko to co chcą nam pokazać. Co nam daje Ukraina w rękach Rosji.... nic. Co nam daje Ukraina w rękach Unii czy konkretnie Niemców.... nic. Jaka powinna być nasza polityka?

 

Nie ma nad czym dumać. Jak nie wiadomo co dla nas lepsze, wybierz co gorsze dla Rosji.Proste. Rosja zawsze chciała nas zgnębić a tamtejsza kultura wszystkigo odbiega od cywilizacji. NAadto niektórzy w Rosji zwykli mawiać "gołąb nie ptica,Polsza nie zagranica". I wiele razy zrobili nam spore kuku. Słaba Rosja,dobra Rosja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój, taki przewrót to ja mam w nosie, mam wrażenie że Ukraincy są głupsi niż myślałem, na chwilę obecną dwie najważniejsze osoby na Ukrainie to ludzie Julii Tymoszenko, do tego podobno Kliczko prowadzi w sondażach. dla mnie tymoszenko to tzw. śpioch. Myślcie co chcecie, ale dla Mnie Ukraina zmierza w prostej linii do wojny domowej, zauważcie że tam nie ma jednego lidera, znaczy to nie mniej ni więcej że zaraz zacznie się walka między ugrupowaniami. Kliczko już nabrał wody w gębie. Julka się zastanawia się czy kandydować, Prawy Sektor już kandydata ma, Rosja zaraz kogoś w walizce przywiezie.

Pytanie co dla nas jest najlepszym rozwiązaniem ??

 

a jak się wyjaśniło,w najbardziej krwawym dniu Rewolucji, tj. 20.02.2014 r, córka Tymoszenko świętowała swój dzień urodzin w jednym z najdroższych hoteli Rzymu (sic!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, i dla tego mam nadzieje ze duzo ludzi to obejrzalo w wiadomosciach i juz nie zaglosuja na Julke na wyborach prezydenckich, bo nic to nie zmieni. Ona juz byla premierem i pokazala na co jej stac.

Moim zdaniem niech lepiej da droge dla Kliczka ,ktory nie potrafi tak nawijac makaron dla ludzi jak ona, ale chociaz nie bedzie chcial zaplamowac swe imie wywalczone na ringu przez pol zycia.

Tak na prawde, ludzie chca zeby wlaza zmieniala sie na mlode pokolenie, zeby nie bylo juz tych starych komunistow w rzadie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowcie co chcecie, ale cos mi sie zdaje, ze prawdziwy syf to sie dopiero tam zacznie.

ludzie mysla, ze jak zmienia cala klase polityczna to przyjda sami ludzie kompetentni i zacznie sie zyc dobrze.

zreszta zaloze sie, ze ruski wywiad jest tam tak gleboko zakorzeniony, ze konkretne zmiany beda i tak niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d78a5ea55129954d21868d33fcb13e27_original.gif?1393244242

 

Ludzie lgną do wolności a jak już się tylko do niej zbliżą to czym prędzej się jej pozbywają,

bo wraz z wolnością przychodzi odpowiedzialność za samego siebie, samostanowienie,

koniecznośc rozwoju, poszukiwania nowych racjonalnych rozwiązań i inne brzydkie rzeczy.

Do tego winę za niepowodzenia trzeba samemu na siebie brać.

Polecam lekturę książki Ericha Fromma "Ucieczka od wolności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...