Skocz do zawartości

Gender


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Marco Polo nie był agresorem tylko człowiekiem inteligentnym i rządnym nowych wrażeń ,to z agresją nie ma nic wspólnego.

 

Tak, a w bitwie pod Korculą walczyła ciepła pipka ;)

 

Wstydzę się każdego przejawu mojej agresji nawet do psa.Z niej wynika tylko zło nic więcej. Nie mieszaj męskości z agresją.

 

Nie masz się czego wstydzić bo tak jak Ci napisałem wyżej dzisiejszy świat chce by agresja była źle postrzegana :) A przecież jesteśmy ludźmi cywilizowanymi, nie złapiemy jutro za noże i nie powyrzynamy się nawzajem. Jeżeli nie jesteś bydlakiem, który łazi po ulicy, bije ludzi i kradnie im portfele to nie masz się czego wstydzić :)

Tak zacytuję: "Agresja nieobarczona pejoratywnym zabarwieniem stanowi konstruktywną siłę. To dzięki niej objawia się nasz instynkt przetrwania – mobilizujemy się, sięgamy po więcej, pokonujemy życiowe trudności, jesteśmy zdolni do obrony naszego terytorium i naszych wartości."

Czyli jak idziesz do skarbówki walczyć o swoje, masz być agresywny ;)

 

 

Ale ciekawi mnie czym więc jest ta męskość wg Ciebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale ciekawi mnie czym więc jest ta męskość wg Ciebie?

 

Premo,nie obraź się ,ale jak czytam niektóre rzeczy przez Ciebie napisane to jak generalnie mam gender w dupie,to mam wrażenie ,że trochę tych nauk by Ci się przydało ;) -ale to potraktuj naprawdę z przymróżeniem oka :)

 

Na czym polega męskość wg. mnie? ,pytasz.

 

Już angole wymyślili coś takiego jak "gentleman".

Gentle,jak zapewne wiesz w języku angielskim oznacza-"grzeczny",jednak z pewnością gentleman nie oznacza "cipowaty".Agent 007 z pewnością jest męski i jednocześnie nie można mu odmówić tego,że jest gentlemanem.Gentleman używa agresji w ostateczności ale nią się nie afirmuje.

 

Ale konkretnie.Co jest męskie?

 

Odwaga

silna wola

prawość

życie dla innych

altruizm

Wrażliwość na niesprawiedliwość

Ochrona słabszych

Opieka nad dziećmi

Nie skupianie się na swoim wyglądzie zewnętrznym(nie mylić z niemyciem ;) )

Cierpliwość

Nie nadużywanie swojej przewagi fizycznej

Inteligencja

wiedza

praca nad swoją fizycznością

Chęć rozwijania się

...i jeszcze jeden rodzaj męskości używany w bezpośrednim kontakcie z kobietami... :blush:

 

 

 

Agresja to jedynie wynik bezsilności.

Nie mylmy agresji w pojedynku fizycznym,ona musi być żeby przetrwać,ale używana jest w ostateczności.

Z agresji wynikają wojny,odkrycia natomiast z ciekawości,inteligencji,woli poznania tego co nie odkryte.

 

Twój stereotyp męski to jaskiniowiec przynoszący łupy do jaskini gdzie czeka go spokój u boku łagodnej buszmenki ;) Premo,to se ne wrati ;)

 

Mój syn ma 14 lat i niebawem będzie miał czerwony pas w taekwondo,ma kupę medali z zawodów,ale jest chłopakiem delikatnym i wrażliwym z czego bardzo się cieszę.Jednak w kryzysowej sytuacji zapewne odpali zadziwiając niejednego.Oby nigdy do tego nie doszło.

 

 

Bycie agresywnym jest niemęskie,uwierz mi ;) to tylko poza która chce coś przysłonić,to brak samokontroli i bezsilność.

 

 

Wymądrzam się,mimo,że prawdziwym mężczyzną z pewnością nie jestem ;)

 

 

 

PS.W skarbówce jednak agresja jednak bywa nieunikniona :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba źle odbierasz moje intencje, albo nie rozumiemy się do końca. W pełni zgadzam się z tym co napisałeś, wg mnie właśnie taki facet jest ok, ale nie czytasz co piszę. "Agresja nieobarczona pejoratywnym zabarwieniem stanowi konstruktywną siłę" tak napisałem? Moim wzorem faceta nie jest troglodyta, ani gość, który po 3 piwach rozbija przystanki autobusowe. To gość, który słysząc, że za ścianą jakiś bezsilny idiota katuję swoją żonę, to o ile nie pójdzie i nie doprowadzi sąsiada do ładu, to chociaż zadzwoni po policje.

Tak naprawdę tracimy czas i rozmawiamy o jednym słowie "agresja"... troszkę odchodzimy od tematu. Jeżeli coś mnie wkarwia budzi się we mnie agresja i mobilizuje mnie do działania, do ataku, do reakcji... w Tobie może wtedy budzić się poczucie sprawiedliwości i ok, efekt jest ten sam. Ja nazywam sprawy po imieniu, Ty tak jak Tobie sumienie podpowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślimy podobnie tylko inaczej to definiujemy to super.

 

Myślę,że dyskusja o agresji w tym wątku jest akurat dobra i raczej w temacie,ale jak rozumiem to już ten problem żeśmy wyczerpali.

 

 

 

Szukam gdzieś tego odcinka Kiepskich "Tożsamość Mariana" bo naprawdę genialnie wpisuje się w wątek ale jakoś nie mogę tego wynaleźć.

 

Brt,jak nas czytasz to pomóż ;)

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gdzieś tego odcinka Kiepskich "Tożsamość Mariana" bo naprawdę genialnie wpisuje się w wątek ale jakoś nie mogę tego wynaleźć.

http://www.ipla.tv/Serial/5000913-Komediowy/759-Swiat-Wedlug-Kiepskich

 

niestety brak tytułów odcinków, ale ja najedziesz kursorem na każdy wyświetli się opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gdzieś tego odcinka Kiepskich "Tożsamość Mariana" bo naprawdę genialnie wpisuje się w wątek ale jakoś nie mogę tego wynaleźć.

http://www.ipla.tv/S...edlug-Kiepskich

 

niestety brak tytułów odcinków, ale ja najedziesz kursorem na każdy wyświetli się opis.

 

OK, jest odcinek 138 :biglol:

 

http://www.ipla.tv/Swiat-wedlug-kiepskich-odcinek-138/vod-24070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z gender polega na tym, że opiera się ona na totalnie kretyńskiej ideologii, która próbuje nam wmówić, że człowiek nie rodzi się z płcią mózgu, tylko dopiero ukierunkowane płciowo wychowanie tą płeć u dziecka tworzy.

To jest tak skrajnie głupie, że nawet nie wiadomo jak z tym dyskutować. Dla takich mam tylko jedną propozycję - niech spróbują zgodnie z tą ideologią wychować swojego psa, lub kota. Niech spróbują pozwolić mu wybrać płeć. Ciekawe, czy np. dwuletni pies postanowi jednak, że chce być suczką.

Słusznie.

 

Zauważcie jednak, że tak samo kretyński jest komunizm i socjalizm. Obie ideologie są właśnie - pozwolisz, że użyję Twojego sformułowania? - tak skrajnie głupie, że nawet nie wiadomo jak z tym dyskutować. Co nie zmienia faktu, że 1/3 świata była zafascynowana komunizmem w pierwszej połowie XX wieku, a dziś pół świata aktywnie wdraża socjalizm, albo nie pytając ludzi o zgodę, albo korzystając z ich głupoty / niewiedzy / pożytecznego idiotyzmu. Dlatego trudno się dziwić, że niektórzy próbują uświadamiać społeczeństwa, żeby nie dopuścić powtórki z socjalizmu i komunizmu. Dziwnym trafem, najbardziej aktywne są kościoły - rzymski i wschodnie, czyli te same, które były wrogiem nr 1 komunistów (i innej nieformalnej grupy). I co równie dziwne, podczas panowania komunizmu kościoły te były nagminnie oskarżane o niemoralność, zdrady, spiskowanie, przestępstwa kryminalne itp. - tak jak teraz, gdy ośmielają się wystąpić przeciw kolejnej nieludzkiej ideologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie wszystkie systemy są do duszy, włącznie z panującym kapitalizmem? No może tylko idealistyczna anarchia, ale to dlatego, że jest idealistyczna.

Co do kościołów, to można określić w uproszczeniu podział - tam gdzie bieda to kościół powszechny, a w krajach bogatszych protestancki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie wszystkie systemy są do duszy, włącznie z panującym kapitalizmem?

Są. Tylko zauważ, że prawdziwego kapitalizmu dziś już prawie nie ma - wypiera go wszędzie socjalizm, nawet USA dążą już szybkim krokiem świetlaną drogą do socjalizmu.

 

Co do kościołów, to można określić w uproszczeniu podział - tam gdzie bieda to kościół powszechny, a w krajach bogatszych protestancki.

Może, choć są wyjątki: uznawana za bogatą Francja jest - przynajmniej w teorii - katolicka. W USA katolicy są +/- w połowie. A reformacja zaczęła się w raczej ubogich państewkach niemieckich (np. w porównaniu z bogatą wtedy Rzeczpospolitą, Anglią czy Francją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już goździków?

Przechodząc dziś przez moje małe miasto czułem się jak w Holandii

 

A mi logo bardzo leży ;)

 

To bardzo dobrze. Założyłem sie z synem - ja obstaje że w najbiższych wyborach będą w parlamenie  :)

I z dwojga złego lepsza nowa niż stara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Problem z gender polega na tym, że opiera się ona na totalnie kretyńskiej ideologii, która próbuje nam wmówić, że człowiek nie rodzi się z płcią mózgu, tylko dopiero ukierunkowane płciowo wychowanie tą płeć u dziecka tworzy.

To jest tak skrajnie głupie, że nawet nie wiadomo jak z tym dyskutować. Dla takich mam tylko jedną propozycję - niech spróbują zgodnie z tą ideologią wychować swojego psa, lub kota. Niech spróbują pozwolić mu wybrać płeć. Ciekawe, czy np. dwuletni pies postanowi jednak, że chce być suczką.

Słusznie.

 

Zauważcie jednak, że tak samo kretyński jest komunizm i socjalizm. Obie ideologie są właśnie - pozwolisz, że użyję Twojego sformułowania? - tak skrajnie głupie, że nawet nie wiadomo jak z tym dyskutować. Co nie zmienia faktu, że 1/3 świata była zafascynowana komunizmem w pierwszej połowie XX wieku, a dziś pół świata aktywnie wdraża socjalizm, albo nie pytając ludzi o zgodę, albo korzystając z ich głupoty / niewiedzy / pożytecznego idiotyzmu. Dlatego trudno się dziwić, że niektórzy próbują uświadamiać społeczeństwa, żeby nie dopuścić powtórki z socjalizmu i komunizmu. Dziwnym trafem, najbardziej aktywne są kościoły - rzymski i wschodnie, czyli te same, które były wrogiem nr 1 komunistów (i innej nieformalnej grupy). I co równie dziwne, podczas panowania komunizmu kościoły te były nagminnie oskarżane o niemoralność, zdrady, spiskowanie, przestępstwa kryminalne itp. - tak jak teraz, gdy ośmielają się wystąpić przeciw kolejnej nieludzkiej ideologii.

 

 

 

Dokładnie to samo dzieje się u nas - "a dziś pół świata aktywnie wdraża socjalizm, albo nie pytając ludzi o zgodę, albo korzystając z ich głupoty / niewiedzy / pożytecznego idiotyzmu." - wypisz wymaluj PiS w pigułce. Tak socjalistycznej partii (gospodarczo) dawno nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wypisz wymaluj PiS w pigułce. Tak socjalistycznej partii (gospodarczo) dawno nie było.

No właśnie. To tłumaczy, dlatego w Polsce jest tak, jak jest.

 

Wyborcy mają do wyboru: PO + partie postpezetpeerowskie, czyli antynarodowy i antychrześcijański socjalizm dla ubogich z kapitalizmem dla uprzywilejowanych, oraz PiS, czyli socjalizm narodowo-chrześcijański. Pomijając aspekty narodowo-religijne, pod względem gospodarki stajemy przed wyborem porównywalnym z wyborem śmierci przez utopienie albo przez uduszenie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...