Skocz do zawartości

Oz Ultraleggera 17x8 vs XXR 527


Picasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Podejrzewam że swoje pytanie powinienem podpiąć pod jakiś temat, ale jest to dla mnie ważna sprawa i chciałbym to rozwiązać w swoim temacie.

Posiadam felgi OZ Ultraleggera 17x8 z oponami 215/45/17. Felgi jak na złość ocierają mi o nadkola.

Ostatnio spodobały mi się felgi XXR 527. Chciałbym osiągnąć efekt ,,głębokiej'' felgi ale w taki sposób, żeby po utwardzeniu zawieszenia uniknąć ocierania o nadkola.

Czy orientuje się ktoś jakie parametry powinna mieć felga 17 i 18 calowa dla Subaru GT My99 ? (Szerokość felgi, et).

 

Z tego co wiem dla uzyskania ,,głębokiej felgi'' potrzeba dość szerokiej felgi i małego et. Patrząc po aukcjach xxr dla felgi 17 calowej ma szerokość 8,25 cala i et ok 35mm. Myślę że ta felga będzie dość płytka i nie będzie wyglądać tak na foto. Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie z błędy u pomoc w doborze felg

 

http://i231.photobuc.../P1190074-1.jpg

Edytowane przez Picasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś jakie parametry powinna mieć felga 17 i 18 calowa dla Subaru GT My99 ? (Szerokość felgi, et).

poprawcie mnie, jezeli sie myle, ale generalnie uwaza sie, ze bez wiekszych przerobek w zawieszeniu optymalna szerokosc w klasyku to 7.5", a bezpieczne ET to 45-55

 

dosc popularne "sprawdzone" felgi w klasyku to ori od new-age STI (7.5x17 ET53) albo ATS DTM (7.5x17 ET45 albo ET48), ponoc nie obcieraja nawet przy 225/45-R17

 

co do felg 8" to niech sie ktos wypowie z wlasnego doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4 ma rację, optymalna szerokość felgi 17-18" dla Subaru powinna mieć max 7,5" i ET nie większe jak 45. Ja drążę temat "głębokiej felgi" od półtora roku. Kupiłem w zeszłym sezonie na próbę ATS DTM 17" o szerokości 7,5 i ET 38 i przy założonej oponie 225/45 ociera mi o nadkola, jeśli ET miałoby być jeszcze mniejsze czyli np. 35 jak piszesz to już całkiem odpada bo felga będzie jeszcze bardziej wystawać. Wydaje mi się, że aby szeroka felga weszła do Subaru to powinna mieć ET większe np. 55. Możesz jeszcze spróbować naciągnąć opony np. 205 lub 195 i wtedy nie powinno już nic ocierać ale uzyskasz koło o wyglądzie beczki i słabą przyczepność na zakrętach. Ogólnie z moich doświadczeń i poszukiwań zauważyłem, że szukany przez Ciebie efekt wizualny felgi jest nie do osiągnięcia bez poszerzania nadkoli, jeśli Ci się to uda to podziel się informacjami bo sam go szukam ;)

 

Polecam konfigurator felg do Subaru: http://waxtum.com/auto/rechner/et.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXR 527 vs Oz Ultraleggera dość ciekawy wybór, jedna felga chyba bardziej sportowa a druga, uwielbiana przez świat stance'u i tunningu wizualnego.

A orientowałeś się może jak jest w Polsce z dostępnością felg XXR 527 i jak to wygląda cenowo? Bo słyszałem, że jest to niezły rarytas.

I może się nie znam, ale żeby uzyskać dobry efekt, musisz chyba szukać typowo 18', bo w tym przypadku "rozmiar nie ma znaczenia" się nie sprawdza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie xxr w polskich warunkach to bedzie katorga. A sama felga to ponoc amerykanska rota. Ale wszyscy leca na fajntazyjne wZory.

 

Sama cena zakupu moze przyprawic o bol glowy bo musialbys sciagac prosto z us. Prawdopodobnie

 

Moze nawet lepej ze subaru zrobilo takie szeroke zaweszenie i subarki nie dziela losu civicow. Z drugiej strony w stanach ilosc stance-drezyn jest zastraszajaca....

 

Bardzo lubie wyglad tych aut ,ale nie wyobrazam sobie tym jezdzic :-) znajomy przymierzyl kola na nowy sezon i ma wahacze w kanale. Depresja -2cm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polecam konfigurator felg do Subaru: http://waxtum.com/auto/rechner/et.html

 

Wyliczając et na podstawie tego filmu

wychodzi mi, że ET w moim ozecie to 48mm. Podstawiając to do tego konfiguratora Subaru wychodzą jakieś głupoty. Na rysunku pokazuje, że felga spokojnie się mieści a ja tymczasem mam niewiele miejsca do amortyzatora.

 

http://zapodaj.net/f...811b6c.png.html

 

Jeśli chodzi o zewnętrzną część... Mam opony 215/45 i wystają one dość znacznie poza felgę. Opona ma ślad przycierania w okolicach połowy wysokości profilu. Myślę że włożenie sportowych sprężyn -30mm i lekki naciąg rozwiązałby sprawę. Niżej zamieszczam foto moich felg z oponami 215/45/17. Proszę się tylko nie śmiać bo mają kiepski kolor ponieważ kupiłem samochód od kobiety :) (teraz są jasno złote)

 

http://zapodaj.net/9...0d05c7.jpg.html

http://zapodaj.net/2...d0f6de.jpg.html

 

Następna sprawa XXR 527. Przyjmijmy że naciąg i sportowe sprężyny załatwią problem Oz-ów. Podstawmy to do tego graficznego kalkulatora...

http://zapodaj.net/c...e948df.png.html

 

Wychodzi na to, że względem OZ wystawałaby 19mm na zewnątrz a miałaby zapas do amortyzatora. Zdaję sobie sprawę, że 19 mm to dużo ... Jednak mam nadzieję, że przy delikatnym przerobieniu nadkola dałoby się to ogarnąć ( z tego co kojarzę nadkole od strony zewnętrznej ma takie przetłoczenie, które dość dużo zwęża przestrzeń).

 

Założę na weekendzie Oz-ta, pomierzę sobie nadkole i zobaczę co da się zrobić w tej sprawie.

Przyjmując że XXR jakoś wejdzie i będzie ok, zastanawiam się właśnie czy felga 17 calowa da efekt głębokiej felgi przy Et35.

18'' odpada.. patrząc po aukcjach przy tej średnicy felgi najmniejsza szerokość to 8,75 cala. Przy takich parametrach wypadałoby zastosować bardzo małe ET a wtedy felga wylądowałaby daleko poza błotnikiem

Edytowane przez Picasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie drezyna. W takim razie szukaj od razu gwintu z camber-plate ami i malym skokiem. Btw zobacz auto od jaco46vr, chyba bedzie cos w tym stylu.

 

 

W subaru nie bedZiesz mial efektu ''beczki'' jezeli kolo nie bedzie za szerokie. Minimum et kolo 20 lub szerokie na 8.5 Taka marka. Najprosciej jest w bmw.

 

Btw weZ pod uwage jak bardza blotniki beda zgnite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów nie wiem co robić. Już dałem sobie spokój z xxr ale natrafiłem na ten film

 

 

Gość jakoś upchnął tam xxr. Napisałem do niego i zobaczymy jaka będzie odpowiedź

 

Opona też nie wydaje się być zbyt szeroka więc i felga może będzie wąska.

 

Nie oczekuję nie wiadomo jak głębokiej felgi, tak jak na tym filmie wystarczyłoby mi w zupełności

Edytowane przez Picasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem odpowiedź. Felgi z filmu to xxr 527 17x8.25 +35. Wystają lekko ale z tego co widać da się tak jeździć.

Ogólnie poddałem się jeśli chodzi o głęboką felgę. Taka felga musi mieć przynajmniej 8.75 cala i dość małe ET. W gt-ku faktycznie jakby nie kombinował nie ma szans założyć takiej felgi bez poszerzania budy.

 

Myślałem jeszcze o Rota G-Force ale tutaj również problem z ET. Jeśli chodzi o 18'' występuje jako 18x8.5 +48 ( felga jest płaska i nie wygląda to najlepiej) i 18x9 +35 (efekt zadowalający ale małe ET odsadza ją zbyd na zewnątrz).

 

Dziwi mnie tylko jeden fakt... Czemu felga o rozstawie 5x100 18x8.5 nie występuje z et 35 a 5x114,3 18x8.5 występuje z ET 30 ? Może ktoś to wyjaśnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...