Skocz do zawartości

Zakup bieżni. Czyli co wybrać?


EVAN

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie szukania bieżni do biegania.

Jako, że jestem zielony tym temacie, a nie chciałbym kupić jakiegoś badziewia liczę na Waszą pomoc :)

Chciałbym się zmieścić w granicach 5-7Tzł

Bieżnia będzie często używana więc wolę zapłacić ale mieć coś porządnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj nawet regenerowanej bieżni ale z profesjonalnej linii a nie ten szajs co jest w sklepach sportowych - mam 4 bieżnie Life Fitness w klubie są katowane z racji tego że jest to klub fitness i dają radę już 3 lata. Polecam dystrybutora u którego ja kupowałem choć na rynku jest tego więcej. Ale tel nic nie kosztuje i mogą Ci doradzić co jest Ci rzeczywiście potrzebne.

http://www.top-gym.pl/index.php?id=92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bieżni nigdy nie kupowałem ale z wielu korzystałem bo mam zajawkę od 15tu lat na bieganie. :)

Piszę "korzystałem" bo od jakiegoś czasu robię to tylko wyjątkowo (o tym poniżej). Nawet jak ma to trwać dłużej to wolę iść "w teren" bo bieganie po bieżni (zakładam, że biega się przynajmniej 45 minut) jest cholernie nudne. Obecnie korzystam z bieżni na fitnesie tylko aby zrobić jakieś interwały np. 5 x 0.5km mocno po górę.

Tak więc ja bym Ci radził abyś spróbował pochodzić na fitness i zobaczył czy po 1-2 miesiącach masz jeszcze "ciąg" na bieganie na bieżni :)

 

Pamiętaj też, że na bieżni spalisz mniej kalorii niż na świeżym powietrzu (brak oporu powietrza, brak różnicy temperatur). Teoretycznie bieżnia powinna być bezpieczniejsza dla stawów ale po tych kiepskich biega się jak po betonie więc zależy od modelu.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale niestety mieszkam w takich okolicach, że biegać mogę albo po polach i lasach z latarką albo po jezdni czego nie chcę bo szkoda mi stawów. Analizowałem różne opcje i bieżnia jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem żeby pogodzic brak czasu, dzieci które mam pod opieką i czas wolny który przypada w godzinach wieczornych.

Mam już na poddaszu ławeczkę , ciężarki , skakanki itd i docelowo chcę mieć tam swoja siłownię.

Co do monotonności biegania w pomieszczeniu na bieżni to zdaję sobie z tego sprawę ale myslę, że damy radę :D

Najważniejsze jest samozaparcie ... widzę to po sobie i po robieniu głupich pompek systematycznie od kilku miesięcy.

Sezon GSMP coraz bliżej, a chcę się do niego w miarę możliwości dobrze przygotować również kondycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenach sie nie orientuje ale wiem jakie funkcje sa fajne,

po pierwsze pomiar pracy serca, ale nie taki w raczkach/uchwytach tylko urzadzeniem zewnetrznym np zegarek polar ktory wysyla sygnal do biezni i tam to wyswietla, jak wiadomo bieganie jest efektywniejsze przy okreslonych parametrach pracy serca i jak juz sie nudzic na biezni to najlepiej zrobic to efektywnie

 

fajnie jak jest wyswietlacz na biezni, podlaczasz sobie jakiegos i-shita i mozna obejrzec film, czas leci szybciej, ewentualnie tv przed bieznia, zarzucalem sobie jakies 2 odcinki lekkiego serialu i godzinka mijala raz dwa

 

dla efektywniejszego treningu fajnie jak bieznia zmienia kat pochylenia i jak ma kilka programow, czesta zmiana kata i predkosci lepiej poprawia wydolnosc niz monotonny bieg.

 

rozwaz tez wiosla, niezle potrafia dac w kosc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już jesteśmy przy ergometrach ==> http://www.sklep.top-gym.pl/index.php?id=produkty&category=36 szczerze polecam - największe mięśniaki na początku podśmiewali się a teraz odgonić ich się nie da i większe obłożenie mają wioślarze niż maszyny siłowe /mam 4 podłączone do kompa chłopaki zawody sobie robią na różne dystanse i zejść nie chcą :D/ tego typu urządzenie Evan naprawdę się zwróci z nawiązką - żadne rowerki pionowe, poziome, eliptyki etc... to jest proste jak budowa cepa - jedyny opór to woda i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jak jest wyswietlacz na biezni, podlaczasz sobie jakiegos i-shita i mozna obejrzec film, czas leci szybciej, ewentualnie tv przed bieznia, zarzucalem sobie jakies 2 odcinki lekkiego serialu i godzinka mijala raz dwa

O ile z TV przed bieżnią jest ok o tyle na wyświetlaczu powoduje złą pozycję w czasie biegania.

Inna ważna sprawa to dobra wentylacja pomieszczenia gdzie się biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już jesteśmy przy ergometrach ==> http://www.sklep.top...kty&category=36 szczerze polecam - największe mięśniaki na początku podśmiewali się a teraz odgonić ich się nie da i większe obłożenie mają wioślarze niż maszyny siłowe /mam 4 podłączone do kompa chłopaki zawody sobie robią na różne dystanse i zejść nie chcą :D/ tego typu urządzenie Evan naprawdę się zwróci z nawiązką - żadne rowerki pionowe, poziome, eliptyki etc... to jest proste jak budowa cepa - jedyny opór to woda i nic więcej.

Fajna sprawa tylko obawiam sie , że moje kolana by tego nie wytrzymały. O ile biegać mogę to głębsze zgięcia kolan raczej mi nie służą , a przy tym urządzeniu zgięcia są mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nieco inne zgięcie niż w przysiadzie, stopień ugięcia kolana można regulować samemu, a zaangażowanie nóg w dużym stopniu zależy od ćwiczącego. W Kętach masz FC24 przy PKS-ie, w Bielsku mają zarówno Concepty, jak i WaterRowery (te drugie powinny być według mnie łagodniejsze dla kolan, bo nieco inaczej odprowadza się uchwyt), więc możliwe że w Kętach też mają oba modele, a mógłbyś wtedy łatwo sprawdzić, czy ergometr w ogóle by Ci pasował jako urządzenie treningowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja u nich kupowałem też profi regenerowaną, mają kilaka tysięcy sprzętu u siebie, masz blisko bo to w Bielsku. Polecam się udać na miejsce i wybrać bo na stronie mają mniej niż w rzeczywistości. Absolutnie nie polecam nowych hobbystycznych tańszych niż 8000.

http://sklepfc24.pl/kontakt.php

pozdr

l.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...