Skocz do zawartości

Uchwyt do telefonu - jaki ?


randall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Planuję zakupić jakiś fajny uchwyt do smartfona (używam HTC One X) aby używać w trasie nawigacji i BT.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić coś praktycznego i sprawdzonego, najlepiej w Forku I gen ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Planuję zakupić jakiś fajny uchwyt do smartfona (używam HTC One X) aby używać w trasie nawigacji i BT.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić coś praktycznego i sprawdzonego, najlepiej w Forku I gen ?

 

zerknij tutaj:

 

http://www.brodit.bajtel.pl/

 

możesz zamówić "bazę" do danego modelu samochodu, a później uchwyt odpowiedni do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem tą bazę, i przy moim tel sony Z zawsze wychodziły mi takie same uchwyty wybierając różne samochody.

 

wybrało mi 3 :

- 129 zl uchwyt zwykły bez ładowarki

- 249 zl uchwyt z gniazdem 12V

- 400 zł uchwyt z wiązką którą należy zamontować pod deską.

 

może coś na alledrogo będzie innego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam uniwersalnego uchwytu Samsung ECS-K200BE, bez problemu mieści Nexusa 4 razem z ochronnym bumperem. Trzeba sobie tylko kabel do ładowarki zorganizować wystarczająco długi by starczyło z gniazdka zapalniczki do miejsca montażu i dobry jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi uchwytu TETRAX który jest praktycznie niewidoczny i każdy pyta mnie "Co to jest to coś w kratce od nawiewu"? :)

 

Coś takiego: http://allegro.pl/tetrax-ego-uchwyt-na-magnes-do-telefonu-gruszki-cb-i3806373012.html

 

Oczywiście jeśli ktoś woli zasłaniać sobie pół szyby i żeby przy okazji pokazać innym użytkownikom drogi, że mamy właśnie włączoną nawigację to proszę bardzo...nie będę namawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polece tetrax. Używam go chyba 4 rok i już z 3 telefonem tylko magneziki przeklejam. Dodatkowy atut w kratce to chłodzenie fona (lubią się grzać podczas nawigacji). Mimo małych wymiarów bardzo pewnie trzyma nawet duże smartfony (teraz lg g2) nawet na dziurach i wybojach. Nigdy mi fon z niego niewypadl. 2 razy odpadł za to cały uchwyt z kratki ale moja wina bo za dużo plaka dałem i nie wytarlem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z działaniem nawigacji z tymi silnymi magnesami ??? nie zakłóca sygnału ?

 

Zdecydowanie nic nie zakłóca. Samą pastylkę magnesu przykleja się do obudowy telefonu lub etui - ja mam do etui. Tak jak wspomniał sk4000 telefon również i mnie nigdy nie spadł a iPhone nie należy do najlżejszych :) użyty magnes jest bardzo mocny przystosowany do wstrząsów w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli ktoś woli zasłaniać sobie pół szyby i żeby przy okazji pokazać innym użytkownikom drogi, że mamy właśnie włączoną nawigację to proszę bardzo...nie będę namawiał

I po co od razu ta szydera? lewy dolny róg szyby średnio jest użyteczny podczas jazdy, podobnie dolna środkowa część (choć widziałem i takich co na wysokości lusterka potrafili zamocować). A zawsze to lepiej mieć telefon/nawigację widoczne bez odrywania oczu od drogi niż wodzić oczami po nawiewach, ale co kto woli ;)

 

Nic nie zastąpi uchwytu TETRAX który jest praktycznie niewidoczny

Byłby jeszcze fajniejszy, jakby magnesy nie były na złoto malowane, wtedy faktycznie niezauważalny.

 

tylko magneziki przeklejam

Ale takie srebrne wiórki, czy raczej pod postacią Magne B6 czy innego? :mrgreen:

 

a jak z działaniem nawigacji z tymi silnymi magnesami ??? nie zakłóca sygnału ?

Magnes nie zaburza pracy GPS, bo ten opiera się na falach radiowych, ale zakłóca działanie kompasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(choć widziałem i takich co na wysokości lusterka potrafili zamocować)

Ja tak mocuję, bo używam aplikacji w telefonie do rejestrowania jazdy ;)

 

tylko magneziki przeklejam

Ale takie srebrne wiórki, czy raczej pod postacią Magne B6 czy innego? :mrgreen:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

randall , Tetrax też polecam - baaaardzo wygodny uchwyt. ja w końcu zrezygnowałem z aplikacji w smartfonie na rzecz typowej nawigacji samochodowej...

Tetrax mi służy do trzymania smartfona (a drugi do trzymania mikrofonu od GPS) i dzięki niemu wygodnie jest np. wybrać numer podczas jazdy, ale nawigację mam w uchwycie mocowanym do deski (przyssawka do takiego przyklejanego krążka). Mnie denerwowało to, że smartfon musiał być dużo bliżej "pod szybą" aby dobrze łapał sygnał GPS. Jeśli maiłem go w Tetraxie w okolicy kratki nawiewu, musiałem stosować odrębną antenę GPS montowaną pod szybą np. w okolicy lusterka wstecznego, inaczej można się było czasem nie doczekać "zafixowania" sygnału. Poza tym, często przy dużym nasłonecznieniu nie można było rozjaśnić ekranu smartfona, bo za bardzo wzrastała jego temperatura (komunikat takiej treści wyświetlał się podczas próby zwiększenia jasności). No i jeszcze miałem problem podczas odebrania rozmowy w czasie nawigowania - mapa znika i pokazuje się przychodzące połączenie ... :( . Moim zdaniem lepiej kupić zwykłą navi samochodową (jak ją zamontujesz do deski, będziesz miał ekran "pod ręką), a smartfona umieszczać w Tetraxie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...