Skocz do zawartości

Zmiana stanu oleju na bagnecie zimny a ciepły silnik. Co jest grane?


mati2610

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wy nie przesadzacie z tym zostawianiem bagnetu pod maską czy gdziekolwiek indziej? :P

Wystarczy mieć czystą szmatkę i go wytrzeć przed pomiarem.

 

o toto B)

 

Białym dymkiem z wydechu przez kilka km się nie przejmuj, też mam LPG i mi dymi, rano czasem dość mocno, im zimniej tym intensywniej ;)

 

bez LPG też tak jest :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati2610, na bagnecie ponad dziurką "F" masz wycięcie - to jest poziom maksymalny dla gorącego oleju. Najlepiej wieczorem wyjmij i wytrzyj bagnet i połóż go pod maską, a rano zmierz poziom. Jak masz w okolicy minimum to dolej do 3/4 - full.

ja tak sprawdzam jak sobie przypomne przy tankowaniu (na tym wycieciu)

to sprawdanie dziurkami jest nie najlepsze, bo nawet rano bagnet jest "oblizany" olejem

Edytowane przez wojo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęks

Pisze się "Seks" ;)

Nie czepiaj się ogonka ;)

 

to sprawdanie dziurkami jest nie najlepsze, bo nawet rano bagnet jest "oblizany" olejem

Tja, jak wiadomo, sprawdzanie poziomu oleju w Subaru to czynność przeznaczona tylko dla głęboko wtajemniczonych :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy ciepłym a zimnym pomiarem wynika oczywiście z rozszerzalności temperaturowej oleju, ale nie aż do tego stopnia. Różnica ta może wynosić najwyżej połowę odległości między min a max, ale bliżej 1/3. Pamiętaj aby samochód stał na super równej powierzchni. Każde małe odchylenie może znacznie sfałszować "odczyt"....

 

dolałem 200setkę oleju i na zimnym pokazuje połowę na miarcę. Czy dolać żeby było max na zimnym bo jezeli olej ma swoją rozszerzalnośc tak jak pisze kolega sebachon

to wtedy po rozgrzaniu będzie dużo wiecej na bagnecie niż max? a teraz na rozgrzanym pokazuje mi własnie max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do ilości oleju to ile wchodzi do forestera?

 

A co napisałem parę postów wyżej? Do stanu max na ciepło jest wycięcie na bagnecie, powyżej dziurki przy "F".

no tak ale to jest mała odległośc od maxa a z tego co kolega sebachon napisał ze olej od 1/3 do nawet 1/2 obhjetosci sie

rozszerza to troche mało ma miejsca no chyba ze miska jest szersza u gory i wtedy inaczej sie rozlewa? To mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...