Jump to content

Prawy reflektor - Foryś XT z 2006 / Xenon


vonda

Recommended Posts

Jaka jest różnica w prawym przednim reflektorze do Forestera XT z 2006r. (xenon) między wersją europejską (polską) a amerykańską ? (był w ogóle xenon do twego modelu w USA ?

Czy jest mozliwość wykorzystania takiego reflektora ? Czy tez świeci zupełnie inaczej i będzie to niezgodne z prawem ?

Zakładam, że o wersji "angielskiej" w ogóle nie ma co myśleć ? - ukształtowanie "odbłyśnika" będzie zupełnie inne niż przy aucie z ruchem "po właściwej stronie" ? Czy też jest jakiś magiczny "przełącznik" ?

 

Jak w ogóle przy zakupie rozpoznać różnice ? żeby kupić właściwą wersję ?

 

Czy możecie podpowiedzieć gdzie można kupić taki reflektor taniej ? W ASO podali mi cenę w okolicy 3400 ;-(( ew. ponoć można sprowadzić "ogołocony" reflektor (bez rozprowadzenia kabli, przetwornicy itp. - praktycznie sam odbłyśnik + klosz) za ~2400 ... ale to dalej kosmiczne pieniądze ;-(

Edited by vonda
Link to comment
Share on other sites

no tak ... szukałem - napisałem maile do wszystkich z prośbą o potwierdzenie czy to wersja europejska ... tylko od jednego otrzymałem odpowiedź pozytywną - ale tak jakoś bez przekonania - stąd moje pytanie jak to rozpoznać ? (od drugiego informację, że niedostępne, od 3 iż jest to zamiennik amerykański - na aukcji o tym ani słowa ;-)

Link to comment
Share on other sites

mam prawy xenon kompletny ( w jednym miejscu z boku reflektora (widoczne jedynie jak sie maske otworzy lekkie pęknięcie zaklejone)) bez żarnika . wersja europejska , pochodzi z auta kupionego w polskim ASO!! jak coś to prv

Edited by Alien_TM
Link to comment
Share on other sites

Wersja amerykańska to reflektory symetryczne. Tzn. granica światła i cienia jest prostą linią. W Europie stosuje się światła asymetryczne - linia światła "unosi się" po prawej stronie (obu reflektorów). Stosowanie reflektorów z aut amerykańskich jest nie zgodne z prawem; pewnie dlatego tak niejednoznacznie sprzedawcy z Allegro Ci o tym mówili ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...