Skocz do zawartości

Prawy reflektor - Foryś XT z 2006 / Xenon


vonda

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest różnica w prawym przednim reflektorze do Forestera XT z 2006r. (xenon) między wersją europejską (polską) a amerykańską ? (był w ogóle xenon do twego modelu w USA ?

Czy jest mozliwość wykorzystania takiego reflektora ? Czy tez świeci zupełnie inaczej i będzie to niezgodne z prawem ?

Zakładam, że o wersji "angielskiej" w ogóle nie ma co myśleć ? - ukształtowanie "odbłyśnika" będzie zupełnie inne niż przy aucie z ruchem "po właściwej stronie" ? Czy też jest jakiś magiczny "przełącznik" ?

 

Jak w ogóle przy zakupie rozpoznać różnice ? żeby kupić właściwą wersję ?

 

Czy możecie podpowiedzieć gdzie można kupić taki reflektor taniej ? W ASO podali mi cenę w okolicy 3400 ;-(( ew. ponoć można sprowadzić "ogołocony" reflektor (bez rozprowadzenia kabli, przetwornicy itp. - praktycznie sam odbłyśnik + klosz) za ~2400 ... ale to dalej kosmiczne pieniądze ;-(

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ... szukałem - napisałem maile do wszystkich z prośbą o potwierdzenie czy to wersja europejska ... tylko od jednego otrzymałem odpowiedź pozytywną - ale tak jakoś bez przekonania - stąd moje pytanie jak to rozpoznać ? (od drugiego informację, że niedostępne, od 3 iż jest to zamiennik amerykański - na aukcji o tym ani słowa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prawy xenon kompletny ( w jednym miejscu z boku reflektora (widoczne jedynie jak sie maske otworzy lekkie pęknięcie zaklejone)) bez żarnika . wersja europejska , pochodzi z auta kupionego w polskim ASO!! jak coś to prv

Edytowane przez Alien_TM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja amerykańska to reflektory symetryczne. Tzn. granica światła i cienia jest prostą linią. W Europie stosuje się światła asymetryczne - linia światła "unosi się" po prawej stronie (obu reflektorów). Stosowanie reflektorów z aut amerykańskich jest nie zgodne z prawem; pewnie dlatego tak niejednoznacznie sprzedawcy z Allegro Ci o tym mówili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...