Skocz do zawartości

Ściganie w mniejszej skali - wyścigi RC


mmarcinek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja też plułem, szczególnie na elektrykę, do czasu aż nie kupiłem. Zabawa jest przednia. Fajnie jest prowadzić takiego malucha, który jedzie jak normalny samochód.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W takim razie chyba nigdy nie prowadziłeś normalnego samochodu :biglol:

Argument mistrz. Fizyka ta sama działa. Spróbuj potem jęcz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Na co fizyka tak samo działa? na auto w którym nie siedzisz? czy może na Ciebie? :D Jak będziesz następnym razem kierował tym modelem, to zapnij pasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filmików o RC. W pamięć najbardziej zapadł mi ten =>

 

https://www.youtube.com/watch?v=wzTZKKrI1kQ

 

Ogólnie się nie znam na tych "zabawkach", ale od czasu do czasu mam okazję pojeździć modelem od znajomego tj. Maverick Strada XB EVO 1/10 RTR electric buggy => http://www.hpiracing.co.uk/piw.php?partNo=MV12601

 

Autko przeszło kilka modyfikacji: płyta podłogowa ze stali nierdzewnej na wymiar, wzmocnione zderzaki, obecnie trwają prace nad stworzeniem autorskiego systemu chłodzenia z radiatorów i rurek miedzianych z płyt głównych :-D

 

Podsumowując: dwaj faceci na tę chwilę po +-30 lat na karku, a bawią się jak dzieci ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podsumowując: dwaj faceci na tę chwilę po +-30 lat na karku, a bawią się jak dzieci ^^

i to jest dla mnie podstawa. Ja największą radochę mam testując różne oleje do amorów, różne oleje/smary do dyfrów, szukając idealnej geometrii i takie tam. Się można pobawić i co najważniejsze - w tej skali mam garaż, na głowę nie kapie, mam czas jak dzieci śpią i sam się brudzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podsumowując: dwaj faceci na tę chwilę po +-30 lat na karku, a bawią się jak dzieci ^^

i to jest dla mnie podstawa. Ja największą radochę mam testując różne oleje do amorów, różne oleje/smary do dyfrów, szukając idealnej geometrii i takie tam. Się można pobawić i co najważniejsze - w tej skali mam garaż, na głowę nie kapie, mam czas jak dzieci śpią i sam się brudzę ;)

 

Ostatnio jak byłem u znajomego to w jednym pokoju ma praktycznie warsztat :-D Wszystko rozłożone na części pierwsze, bo upalał "autko" po błocie, szutrze i liściach. Sprawia mu to wielką radość :-) Natomiast nasze partnerki tylko kiwają głowami i nie wierzą w to co widzą hehe...

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się tamiyą tt-01 (napęd AWD), wylądowała w końcu na ebay po roku leżenia w szopie. Zabawa na śniegu i żwirze była przednia. :)

 

 TT-01 to już babcia, ale do teraz jest sporo części i można fajny model zbudować na jej podstawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem kupiłem kilka lat temu, jakiś dzieciak w sąsiedztwie sprzedawał za grosze z ładowarką i dobrym pilotem bo zbierał drobne na wakacje. :-)

 

Wciągnęło mnie nawet ale z braku chętnych do ścigania w okolicy więcej stał niż jeździł, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@@Jachu93,

widziałem że jakieś ruchy w kierunku offroadu robicie w Toruniu na przyszły rok, a Ty się w Tamiye pchasz?

 

Mieliśmy ostatnio małe spotkanie towarzyskie offroadowe i prawdopodobnie liga powstanie. Póki co to są przymiarki, sprawdzimy czy będą chętni i pewnie wystartujemy :) Ale póki co to off-road u nas raczkuje. 

 

Ja startować też pewnie będę. Mogę pożyczać Traxxasa Slash'a więc to nie problem :) Co prawda XV-01 też mogę pożyczać, ale tutaj jednak chęć własnego modelu i grzebania wygrała :) Poza tym... chyba wolę tradycyjne rajdy :)

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to mały apdejcik.

W tym roku będę bawił się w ligowe rajdowanie w Warszawie. Sprzęt dziś odpalił i jest fajny. Buda złej strony mocy, ale to kwestia czasu sż się fajna subarowa pojawi. Podwozie hsp, regiel xcar 80a, serwo sanva silnik od strady 13t, składak ale lata aż miło.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Dehnel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to mały apdejcik.

W tym roku będę bawił się w ligowe rajdowanie w Warszawie. Sprzęt dziś odpalił i jest fajny. Buda złej strony mocy, ale to kwestia czasu sż się fajna subarowa pojawi. Podwozie hsp, regiel xcar 80a, serwo sanva silnik od strady 13t, składak ale lata aż miło.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W tę niedzielę pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC, więc zapraszam :) Daleko nie masz, a ekipa z Wawy nas zawsze odwiedza :)

 

Lista zgłoszeń: http://www.rc.torun.pl/zawody/11.-rajd-zimowy,35.html

 

Ja startuję Tamiyą M-05 Pro Ver 2 z karoserią Abartha 500 :)

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daleko nie masz, a ekipa z Wawy nas zawsze odwiedza :)

w niedziele mamy jakiś trening na miejscu. Jestem totalna zielenina, więc nawet nie wiem czy mój sprzęt działa odpowiednio na odcinki, więc na Toruń jeszcze czas będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak po treningu? Widziałem, że był Igor Stasz, totalny debeściak jeżeli chodzi o rajdy RC, chyba nie tylko w Wawie, ale i w Polsce :) 

U nas wczoraj na starcie 32 załogi, ja bez sukcesu, ale po połowie rajdu w końcu zacząłem czuć auto. Zmienione amortyzatory na miękkie, opony od dużego modelu (Pirelli), zmiana czułości aparatury... efekty były widoczne od razu. Fakt, że robiłem jeszcze sporo błędów, ale były odcinki gdzie jechałem bardzo szybko. Ciągle wierzę, że da się walczyć ośką z czterołapami. Może nie z czołówką, ale połowa stawki jest realna :) Teraz tylko przestawić styl jazdy na łagodniejszy, bez szarpania i będzie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jak po treningu?

szok i niedowierzanie :D

Nie miałem jeszcze styczności z taka wąską trasą, więc trochę zmieniałem konfigurację.

U mnie prace trwają dalej. Poprawiłem amortyzatory - wyprostowałem jedną sztycę, która miała ze 30* odchylenia, przeprogramowałem regulator na bardziej rajdowo i teraz szukam jakiś bardziej przyczepnych opon. Czeka mnie jeszcze wizyta u wulkanizatora po ciężarki na przód...

Wszystkie mądre wnioski wyszły jak zobaczyłem jakie są rajdowe nawroty i jak inne rajdówki skręcają - np Igora, która w miejscu zawraca ;) Mam świadomość, że oprócz techniki w modelu brakuje mi też techniki kierownika, więc mam co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ahhh dziś się działo!!!! CUDOWNY RAJD! Genialne szutrowe trasy, piękna otoczka... szkoda tylko, że moja ośka radziła sobie tragicznie na tych trasach, zwłaszcza na początku jak ścieżki nie były odsypane, ale i tak fun był :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...