Skocz do zawartości

Dziwna praca klimy


SebastianZ1

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w Subaraku tak samo działa klima i jest to jak najbardziej prawidłowe

Nie no jsasne w pelni sie zgadzam tylko denerwuje mnie ze nie jest to urzadzenie bezszelestne tak jak w innych samochodach.Wprawdzie jezdzilem autami wyposazonymi w klimatronic ale byly to urzdzenia abolutnie bezszelestne.Poza tym jak pisalem zjada strasznie duzo mocy.U mojego ojca w corolli TS jazda z kimatronikiem jest prawie nieodczuwalna mocowo (auto slabsze niz GTek a motor 1,8 nie marudzi ze mu sie cos tam dolacza i zabiera moc)a w GTku czuje sie jakby mi ktos drewniany klocek wsadzil pod pedal gazu.No nic reasumujac klima dziala tylko jakos tak niefajnie wiec jezdze bez :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja

 

bo jeśli o jakość pracy noto niestety tutaj można troszkę po nażekać

ale w japońcach to chyba wyszło najlepiej przynajmniej w tych rocznikach gdzie jest sama klima

 

bo niestety klimtronik to juz urzędzenie bardziej skomplikowene i jego innowacyjność to polega głównie na dwóch a nawet trzech że tak powiem zadaniach

1. to właśnie nie słyszalna praca co było właśnie wadą samej klimatyzacji

jadąc z włączoną klimą na niskich obrotach nieraz nawet słychać jak przemieszcza się gaz (rozpręża się) a w klimatroniku jest to nie do pomyślenia

2. programowanie klimatyzacji, w pierszej wersji nie ma nic jest przycisk od włączenia sprężarki i wentylator a w klimatroniku programujemy nawet temperaturę chłodnego powietrz, wilgotność w samochodzie itp. a nawet rozkład na cały tydzień są nawet klimy które grzeją

3. to właśnie zabieranie mocy silnikowi w niektórych modelach to sie udało w niektórych nie

ale jest lepiej niż poprzednio

 

rasumując - 2 lata temu zakończyłem karierę w fimie gdzie byłem monterem klimatyzacji głównie w pomieszczeniach ale auta też wchodziły w grę jako taką wiedzę posiadam na ten temat a i zrobić co nieco potrafię

paręnaście samochodów już miałem z klimą to jest już moje chyba 3 i nie chcę żadnego innego

 

i Panowie generalnie to nie ma co wybrzydzać jak na dworzu jest 36 stopni a ty sobie jedziesz szczelnie pozamykany w swoim zwierzaku, normalnie ubrany, a nie rozebrany prawie do golasa i z otwartymi wszystkimi oknami

i stoisz jeszcze na światłach a z tych wszyskich bezklimowców leje sie jak z kranu

wtedy dopiero człowiek docenia zalety klimy a te że coś tam szeleści albo troszkę koników zabierze to ujdzie jakoś sobie poradzimy aby do zimy a wtedy też jesteśmy górą bo mamy

 

4WD i właśnie za to kocham SUBARU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, wiem wiem ja tak tylko marudze bo jak narazie nie mam sie do czego przyczepic jezeli chodzi o moje auto :wink: no chyba ze do jakosci plastikow jeszcze :mrgreen:

Tak na serio to zdaje sobie sprawe ze jakosc kimy to generacyjna przepasc.SI to konstrukcja z poczatku lat 90 rollka ojca obecny model wiec jak by nie bylo nowe tysiaclecie.

Panowie generalnie to nie ma co wybrzydzać jak na dworzu jest 36 stopni a ty sobie jedziesz szczelnie pozamykany w swoim zwierzaku, normalnie ubrany, a nie rozebrany prawie do golasa i z otwartymi wszystkimi oknami

i stoisz jeszcze na światłach a z tych wszyskich bezklimowców leje sie jak z kranu

wtedy dopiero człowiek docenia zalety klimy a te że coś tam szeleści albo troszkę koników zabierze to ujdzie jakoś sobie poradzimy aby do zimy a wtedy też jesteśmy górą bo mamy

 

4WD i właśnie za to kocham SUBARU

 

executor, I o to w tym wszystkim chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu...

W ostatnich dniach przy upałach 30*C i więcej zauważyłem znaczny spadek wydajności klimy.

Niby powietrze leci chłodne, ale w aucie nie da rady zejść z temp. nawet do 25*C.

W parowniku po wyłączeniu klimy coś tam bulgocze. Obdzwoniłem kilka zakładów i rozmowa zaczyna się do 200zł. Do tego uwarunkowane jest to czynnikiem chłodzącym.

Może orientuje się ktoś jaki powinien być czynnik w Legacy 1992r i jakie ma być ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...