Skocz do zawartości

O bieganiu


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, rosaskc napisał:

Sport to zdrowie, dopóki nie przyjedzie pogotowie :P

 

Możliwe:biglol:,  jak na razie obeszło się bez pogotowia;). Dodam że przez ponad 20 lat paliłem fajki. Od nowego roku powiedziałem sobie że wystarczy ;)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak ewentualne wyglądają Wasze plany biegowe na 2021r ? Ewentualne - bo część biegów już została odwołana/przełożona. Ja planuję rozpocząć sezon startowy 24 kwietnia biegiem 3xKopa ( który zresztą został już dwukrotnie przełożony - miał się odbyć o tym czasie w zeszłym roku ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że będę zaczynał od zera. Ponad rok przerwy spowodowany kontuzją zrobił swoje... . Z racji ze plan jest taki aby wrócić do biegów górskich to ten rok chce wykorzystać na budowanie formy i siły. Zaczynam od kijków i roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia ! No i oczywiście do biegów górskich. Myślę, że wrócisz do formy szybciej jak Ci się zdaje - pamięć mięśniowa zrobi swoje.

Oczywiście, że pracę trzeba włożyć w treningi, nawet żeby utrzymać pewien poziom formy . Sam widzę po sobie - wystarczy miesiąc odpuszczenia np. rozciągania i wracam się bardzo szybko do tyłu, bardzo łatwo traci się to, nad czym się wcześniej długo pracowało.

Rower stał się w obecnych czasach stałym elementem treningowym biegaczy górskich. Osobiście bardzo się z tego cieszę - zawsze to inny trening i przełamanie pewnej monotonii. No i fajne jednostki można zrobić na rowerze, a konkretnie trenażerze. Cała polska i światowa szpica trailu śmiga w zimie na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i zgadzam się z Tobą w 100%. W zeszłym roku pogrążył mnie zbyt szybki powrót do czasów i obciążeń ze szczytu formy. Zbyt ambitnie i za szybko chciałem :)

Pod koniec roku może jakąś "za-dyszke" górską zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, abecer napisał:

Weź przestań,  znowu będziesz lepszy :facepalm:. Odpoczni na razie:biglol:

Patrząc na to, jak mnie nogi bolą, to chyba tym razem mi się nie uda ;) Ale wyzwanie przyjęte :biglol:

 

Sprawdziłem historię. Ostatnio biegałem 7 września :huh: Dobrze, że mnie zmotywowałeś, bo zaraz by strzeliło pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rosaskc napisał:

Patrząc na to, jak mnie nogi bolą, to chyba tym razem mi się nie uda ;) Ale wyzwanie przyjęte :biglol:

 

Sprawdziłem historię. Ostatnio biegałem 7 września :huh: Dobrze, że mnie zmotywowałeś, bo zaraz by strzeliło pół roku...

No to fajnie :).  Jest nas dwóch, ostatnio też mówiłeś że nie dasz rady;), i co? Biegam jak szalony i dupa:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rosaskc napisał:

Hahaha, głupio pytasz :biglol: Dobrze, że mam roller i użyłem go wczoraj i dzisiaj rano, to mogę chodzić :P

 

Na zakwasy roller to nie najlepszy pomysł. Wbrew pozorom - lepszym rozwiązaniem jest aktywna regeneracja, czyli dla jednego wolny bieg, dla innego marszo-bieg, a jeszcze dla innego marsz. Aktywna regeneracja jest też lepsza od braku jakiejkolwiek aktywności, w sensie siedzenia przed TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Woszkowaty napisał:

 

Na zakwasy roller to nie najlepszy pomysł. Wbrew pozorom - lepszym rozwiązaniem jest aktywna regeneracja, czyli dla jednego wolny bieg, dla innego marszo-bieg, a jeszcze dla innego marsz. Aktywna regeneracja jest też lepsza od braku jakiejkolwiek aktywności, w sensie siedzenia przed TV.

Spacer 5km też wczoraj zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rosaskc napisał:

 

Tylko niepotrzebnie przyjąłem wyzwanie - zostało mi 8 godzin, żeby @abecerowi pokazać, gdzie pieprz zimuje i raki rosną ;)

Poczekaj, poczekaj. Jeszcze trochę zejdzie zanim nabiorę pełnej formy po tylu latach palenia;). Potem ogień :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abecer napisał:

Poczekaj, poczekaj. Jeszcze trochę zejdzie zanim nabiorę pełnej formy po tylu latach palenia;). Potem ogień :biglol:

Możemy zrobić jakiś zakład powiedzmy o... Twoje Raysy, których nie chciałeś mi sprzedać :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...