Skocz do zawartości

Opony z kolcami?


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakies firmy produkuja opony z kolcami, ale nie te specjalistyczne rajdowe o szerokosci 100 mm, tylko cos co wejdzie na zwykle stalowe felgi 15 x 5-6 cala i zmiesci sie w blotnikach Subaru. Prosze o linki, nazwy modeli itp. Chce pojezdzic troche po zamarznietym jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek leniwy i mu sie nie chce. Nie ma gotowcow? Podobno szwedzi moga jezdzic po normalnych drogach na oponach kolcowych wiec pewnie maja dostep do tego typu sprzetu. Ewentualnie gdzie dostac kolce do takich opon i czy wtedy nalezy uzywac detki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętki się nie używa, a gotowców nie ma, ponieważ ilość kolców zależy od konkretnego użytku, jaki chcesz zrobić z opony. Na lód zawinszujesz sobie dużo więcej kolców niż na śnieg na ten przykład, a sam proces kolcowania jest dość upierdliwy, niemniej zrobi to każdy dobry gumiarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolcowaniu opon samochodowych to się nie znam. Z powyższych wypowiedzi wnioskuję że sytuacja jest podobna jak w rowerach. Tu też opony kolcuje się raczej ręcznie a gotowce są strasznie drogie. A zwykła albo jakaś super zimówka na jezioro nie wystarczy?? Wydaje mi sie że te kolce mogą też wypadać z opony. A jak już wypadną to chyba jest to równe z uszkodzeniem opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wydaje mi sie że te kolce mogą też wypadać z opony. A jak już wypadną to chyba jest to równe z uszkodzeniem opony.

 

Jak wypadną to masz to co przed kolcowaniem opony miałeś, czyli zwykłą opone zimową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak dla mnie to lekka przesada. Bylem na tym rajdzie w Michigan i dopiero tam zobaczylem ze na wielosezonowych oponach traci sie polowe zabawy. Juz sie zdecydowalem na te Nokian'y, teraz mam tylko problem z wyborem miedzy 1 a 2.

Pozatym znalazlem jeszcze cos takiego: http://www.11tenths.com/products.HTML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus, na tym zdjeciu to jakis terminator jest.

W Norwegii jezdzilem na kolcach po szosach, wszystkie Normeny zasuwaja na kolcach po asfalcie tez. Stad maja takie wyryte rynny w szosach, ale je zalepiaja. Te kolce sa malutkie, ledwo wystaja z opony.

W Rosji gdzie mnie tez nosi ludnosc w Petersburgu gna na kolcacgh i tylko szu szu slychac. Przepraszam, gna to duzo powiedziane, one sie tam tocza na ogol po dwoch pasach na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak dla mnie to lekka przesada. Bylem na tym rajdzie w Michigan i dopiero tam zobaczylem ze na wielosezonowych oponach traci sie polowe zabawy.

Na zimówkach na lodzie jest niewiele lepiej.

Juz sie zdecydowalem na te Nokian'y, teraz mam tylko problem z wyborem miedzy 1 a 2.

Na takie imprezy WS-50 jest przez niektórych uważane za najlepsze. Ja nie mam opinii tak sprecyzowanej. Na NASIOC są tony napisane o WS-50 i innych zimówkach.

Pozatym znalazlem jeszcze cos takiego: http://www.11tenths.com/products.HTML

Są jeszcze Green Diamond:

http://greendiamondtire.com/index.html

Ponoć niezłe na lodzie jak na niekolcowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...