Skocz do zawartości

S202 STI


ks

Rekomendowane odpowiedzi

W trosce o tych, kórzy zamierzają wpakować wazelinę do silnika pozwalam sobie wyjaśnić:

Tarcie powstaje tylko tam, gdzie występuje siła. Czyli zmniejszenie tarcia przez dodanie wazeliny (zakładając, że ma istotnie mniejszy współczynnik tarcia pod obciążeniem, niż przeznaczone dla silników oleje) nigdy nie spowoduje nieograniczonego przyrostu mocy. Zakładając, że tarcie wewnętrzne powoduje straty na poziomie 5%, jego uniknięcie spowodowało by tylko taki przyrost mocy.

Ponadto należy wziąć pod uwagę, że wazelina nie wytrzyma obciążeń termicznych i dynamicznych silnika, co spowoduje po krótkim czasie zatarcie silnika, czyli - jak słusznie zauważyłeś - spadek mocy do 0. :twisted:

Na forum nie staram się niczego udowadniać. Korekta błędnych założeń, wniosków, czy też interpretacji jest - zgodnie z moim zrozumieniem - właśnie jedną z istotnych cech forum dyskusyjnego. A ponieważ, jak sam zauważyłeś, ew. błędne, czy też źle zrozumiane informacje mogą prowadzić do niewłaściwych zachowań (to ta wazelina), staram się w sposób zrozumiały przedstawić fakty. A że to nie zawsze wychodzi - no cóż, nie mam wykształcenia pedagogicznego.

Jednocześnie absolutnie nie uważam, że na forum powinna funkcjonować wyłącznie wazelina - jej nadmiar może byc tak samo szkodliwy, jak w silniku :wink:

Wydaje mi się też - czytając inne komentarze na ten temat - że niektórzy czytelnicy naszej "potyczki" (jeżeli tak to odbierasz) z przyjemnością śledzili jej przebieg i przy okazji dowiedzieli się paru interesujących faktów. Czyli z mojej strony wszystko jest O.K. :D

 

Pozostaje mi zapytać, gdzie można nabyć zalecaną książeczkę "Yoga misia Yogi" :?: (wydawnictwo, autor).

Oraz - dla uspokojenia - poinformować, że mówiąc o strzelaniu myślałem o pistoleciku na wodę (jak zauważyłeś, z jej laniem nie mam problemów). :mrgreen:

 

 

pzdr.

 

Luzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajno.

 

Likewise. Jezeli w przyszlosci bedziemy bardziej precyzyjni w konstruowaniu swoich tez - na pewno dogadamy sie znacznie szybciej.

 

Tak wiec ja postaram sie byc bardziej zdyscyplinowany lingwistycznie ("sprawnosc" alias "moc") i nie jezdzic na kacu na rowerze. Ty natomiast postaraj sie nie zachecac do polemik z teza ze jak tarcie = 0 to => moc = +limes (bo to nie tak) i nie koncentruj sie na drobiazgach a arczej meritum. :D

 

Ksiazeczka - naklad sie juz wyczerpal ale mozna jeszcze ja podobno zlapac w co lepszych poradniach.

 

co do strzelania - ponownie byles nie precyzyjny i juz bieglem po kopie "matrixa" zeby przypomniec sobie uniki... uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta ksiażeczką rozczarowałeś mnie okrutnie :(

Powiedz chociaż, kto jest autorem (poszukam w necie).

A tak gwoli przypomnienia - to nie JA twierdziłem, że spadek tarcia do 0 spowoduje nieograniczony przyrost mocy - był to Twój wniosek wyciagnięty na bazie błednego rachunku matematycznego (o czym już wcześniej wspomniałem). :roll:

 

Nic to, dopóki nie mam książeczki o Yodze Yogi, przynajmniej krótka zagadka.

W ciemnej stodole, pod pułapem wiszą setki nietoperzy.

A jeden stoi na podłodze.

 

Dlacego :?:

 

Odp. (dla niecierpliwych) ponieważ uprawia Yogę

 

pzdr

 

 

Luzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wybaczcie wyciaganie starego tematu.Czy ktos z Was zna moze stronke, na ktorej moznaby poczytac o tej subarynce?Interesuje mnie wszystko na jej temat, takze za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny.Pozdr.

 

EDIT:szukalem w googlu, ale nie znalazlem nic sensownego, poza jedna stronka po japonsku :( , a tych ich mrowek to raczej nie potrafie czytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie wyciaganie starego tematu.Czy ktos z Was zna moze stronke, na ktorej moznaby poczytac o tej subarynce?Interesuje mnie wszystko na jej temat, takze za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny.Pozdr.

 

EDIT:szukalem w googlu, ale nie znalazlem nic sensownego, poza jedna stronka po japonsku :( , a tych ich mrowek to raczej nie potrafie czytac.

 

Wyciąganie starych tematów grzechem nie jest, także nie ma czego wybaczać. Jest nim zakładanie tych samych tematów ponownie :twisted:

 

http://www.scoobyphotos.com/subaru/impr ... 1-2005.php

 

http://www.carfolio.com/specifications/ ... car=114928

 

http://www.mudd90.freeserve.co.uk/news5.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linki, juz sobie poczytalem, ale musze jeszcze poszukac troche.Interesuje mnie co dokladnie jest zrobione w silniku w porownaniu do sti, co z zawieszeniem, hamulce tez wygladaja inaczej ( brembo,ale chyba inne tarcze) i ogolnie jakies niuanse.Jakby ktos cos jeszcze wiedzial na temat s202 to chetnie poczytam.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...