Skocz do zawartości

Karcher do mycia samochodu - którą wybrać ?


Euphoria

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje myjki wysokociśnieniowej karcher do mycia samochodu. Jest tyle modeli że nie wiem której się przyjrzeć. Warunkiem koniecznym jest zbiorniczek na jakis detergent typu aktywna piana żeby można było szybko i wygodnie opiankować na biało dupowóz. I tu mam problem bo są modele za ponad 1000zł ktore mają kilka dodatkowych zbiorników, a podobno można też kupić najtanszego karchera za 250zł i za pare groszy dokupic zbiorniczek na piane ktory jest montowany bezposrednio do lancy tak jak tu

. I teraz nie wiem czy kupic takiego karchera k.2.12 i te zbiorniczki do lancy czy moze lepiej wydac wiecej grosza na cos lepszego ?

 

Nie bawiłem sie nigdy takimi myjkami dlatego proszę o jakieś sugestie.

Edytowane przez Euphoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Karchera 7.20MX mam takiego od kilku lat sprawuje się super, jest to najmocniejszy karcher ( chyba) z tych domowych, ostatnia seria. Tymi 2ójkami to można umyć sobie co najwyżej buty. Te 7.20MX starsze mają miedzianą pompę a te nowe już jakiś plastik władowany i są w gorsze w trwałości. Dałem za swojego 800 zł i nic nie naprawiałem przez te lata a służył długo u kuzynów na myjni.

 

także polecam dołożyć trochę grosza i kupić coś z serii właśnie 7 i najlepiej nie nowego a używkę z tą miedzianą pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam K 7.450 który ma zbiorniczki do np szamponu , ale mimo to i tak używam Lancy pianowej 0,6l bo tylko ona tak naprawdę potrafi tak gęsto zapianować auto , nie ma możliwości zapianować auta używając tych zbiorniczków w samej myjce

 

także najlepszy zestaw to myjka która ma 160barów czyli pewnie te K7. ... nie koniecznie ze zbiorniczkami , no i dodatkowa lanca za 60zł do piany

 

a no i nie z każdego szamponu da się uzyskać taką pianę :)

Edytowane przez grizus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy model mający lepszą pompę do tego dobierz sobie akcesoria jakie Ci podpasują i będzie OK. Tak duże ciśnienie jest niepotrzebne bo i tak nie można wykorzystać pełnej mocy z obawy o uszkodzenie lakieru. Sądzę że wystarczy coś z serii 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy model mający lepszą pompę do tego dobierz sobie akcesoria jakie Ci podpasują i będzie OK. Tak duże ciśnienie jest niepotrzebne bo i tak nie można wykorzystać pełnej mocy z obawy o uszkodzenie lakieru. Sądzę że wystarczy coś z serii 5.

Dokładnie. Jeśli zamierzasz korzystać 2-3 razy w miesiącu nie ma co inwestować ;) Ja mam najprostszego karchera sprzed kilkunastu lat (nawet nie pamietam jaki model). Pompa plastikowa, eksploatowany j.w. działa bez awarii do dzisiaj.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i nie z każdego szamponu da się uzyskać taką pianę

 

Bo piany do pianowania auta nie robi się z szamponu tylko kupuje aktywną pianę ...

wtedy musi działać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i nie z każdego szamponu da się uzyskać taką pianę

 

Bo piany do pianowania auta nie robi się z szamponu tylko kupuje aktywną pianę ...

wtedy musi działać :-)

 

tak , kupujesz pianę w workach i rzucasz ją łopatką na samochód , także karcher nie będzie Ci wogóle potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam black & decker. pianownica w zestawie była tak beznadziejna ze szkoda gadac. musiałem dokupic takie cos

 

http://allegro.pl/pianownica-lanca-piany-black-decker-technic-i3176197310.html

 

do tego silną piane i było ok. przyznam jednak ze myjki to taki bajer zabawka. nigdy nie umyją do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K2 z dokupioną pianownicą i jest wystarczający do przygotowania auta pod mycie.

Koszt niecałe 300zł, uważam, że jak na używanie sezonowo 2-3 razy w miesiącu w zupełności wystarczy.

Jak zawsze kwestia $$$, za różnice warto kupić sensowne kosmetyki do fury.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...