Jump to content

Piszczące klocki WRX

wojtek1908
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś ma może jakąś złotą radę na piszczące klocki?

Wymieniłem klocki na nowe zwykłe Ferodo(4 tłoczek), tarcza nawiercana nie wiem jakiej firmy. Przed zmianą wszystko cacy, po zmianie przy delikatnym hamowaniu piszczą aż głowa boli. Na zimno jest cicho ale jak sie już delikatnie rozgrzeją odechciewa mi sie hamować.

Jest jakaś rada na to?

Blaszki pomiedzy klockiem a tłoczkiem. 4 szt na zacisk.

Gamonie zazwyczaj wyrzucają ze starymi klockami a w nowych nie OEM ich nie ma a potem zwalaja winę na to, że kupiłeś chusteczkowe klocki.

Mówimy o czymś takim?

http://www.topendpower.pl/p/pl/gro-ts1-007/podk%C5%82adki+tytanowe+klock%C3%B3w+hamulcowych+giro+disc+prz%C3%B3d+-+subaru+impreza+sti+04-07++08-11.html

Tyle, że zwykłe?

Jeśli ich nie założyli, to czy da się je dokupić? Chodzi mi o ori. nie takie tytanowe za 400PLN:P

Blaszki pomiedzy klockiem a tłoczkiem. 4 szt na zacisk.

Gamonie zazwyczaj wyrzucają ze starymi klockami a w nowych nie OEM ich nie ma a potem zwalaja winę na to, że kupiłeś chusteczkowe klocki.

niektóre nie OEM mają te blaszki np. Hawk Ceramic i HPS, ale już HP+ i mieszanki z Motorsportu nie

No dobra to już wiec jaka jest przyczyna!:) za co dzięki wielkie.

A teraz czy mogę coś z tym zrobić? Da się to dokupić? Klocki wymienione przed świętami więc stare blaszki wraz z klockami zapewne już dawno w kuble:(

• 3 weeks later...

eeee, ja mam blaszki - a heble piszczą jak oszalałe ale tylko przy jeździe do tyłu :D

z drugiej strony piszczące hamulce to super sprawa na wakacje w miejscowościach turystycznych - nie trzeba trąbić :biglol:

miałem identyczny problem z klockami Ferodo z serii FDB o ile pamiętam ( w każdym razie odpowiednik premium ).

pomogła dopiero wymiana klocków na inne.

blaszki sprawy nie załatwiły...

Edited by mikeanonim