Skocz do zawartości

HELP! Kindle i inne e-czytniki


brt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja właśnie zachwycam się Kobo Aura HD + Sleep Cover.

Miałem wcześniej podstawowy model Vedia K10 ale brakowało mi podświetlenia (usypiając dzieciaki mogę poczytać). Miałem okazję pobawić się Kindle PaperWhite 2Gen i Onyx Boox AfterGlow.

Kindle odpadł w przedbiegach - nie podobał mi się i już. Nie korzystam praktycznie w ogóle z Amazonu więc kupowanie ich czytnika mijało się z celem. DO tego gwoździem do trumny był brak możliwości wyłączenia podświetlenia.

Długo byłem nastawiony na Onyxa ale odrzucił mnie niestabilnie zachowujący się system oraz brak obsługi programów Google'a (a w końcu to android :/)

Na plus Onyxa na pewno mnogość programów do czytania oraz integracja z serwisem legimi.com (rozwala mnie opcja dostępu do ich wszystkich książek na podstawie miesięcznego abonamentu).

 

Jednak zdecydowałem się na Aurę HD bo:

- ma najlepiej działający soft

- rewelacyjnej jakości ekran (PW2 się może schować)

- sleep-cover :)

- mnogość obsługiwanych formatów i integracja z calibre.

 

Jakby ktoś chciał pomacać to mogę zabrać Aurę na jakiś spot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no ja bym chyba jeszcze Kindla nie zamienił na Kobo, ze względu na gwarancję(niezależnie co się stanie i z czyjej winy wymieniają na nowy sprzęt) i przyzwyczajenie do łatwego interfejsu, fajnych funkcji online itp. Ale po obejrzeniu porównania, to Kobo wygląda na naprawdę solidny sprzęt :D

Z tym, że ja nie mam paperwhite, a Kindle Classic, jak będę zmieniał na coś z podświetleniem, to będę musiał się solidnie zastanowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeszcze raz miałbym kupować czytnik, znowu wybrałbym kindla... nie korzystam od jakiegoś czasu z Calibre tylko z konwertowania, czy wysyłania przez mail, i działa to rewelacyjnie i bezprzewodowo... od 2 lat znalazłem może jedną książkę, której nie dało się przekonwertować. bateria po tym czasie trzyma tak jak nowa, wszystko działa idealnie. Do tego ja mam jeszcze starą wersję (kindle 3?) z darmowym internetem.... wszędzie. a że trzeba wyłączyć i włączyć suwakiem... hmmm przeżyję.

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Aure HD. Powiedzcie mi, po podłączeniu do komputera, na readerze pokazuje mi, że connected i ładuje ale na komputerze nic się nie pojawia, nie ma dźwięku podłączanego urządzenia, nie ma żadnego folderu ani nowego urządzenia. Czy tak ma być? Znalazłem, że Drag & Drop powinno być a tu nie mam jak tego zrobić (sprawdzałem na 3 komputerach: W7, XP, Mac).

Zainstalowałem też oprogramowanie Kobo i tu jak daję żeby dodał ereadera to też tylko pisze żeby podłączyć i nic się nie dzieje, nawet jak podłączam.

Edytowane przez PLayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz to na Kobo pojawia się pytanie czy chcesz podłączyć się do komputera.

Po wybraniu "Connect" Windows przez chwilę instaluje sterowniki a potem pojawiają się dwa dyski zewnętrzne (Kobo i MicroSD jak masz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, co do Kobo sie zgadza. Na kompie sie nic nie instaluje. Kupilem to Kobo miby nowe na ebayu. Napisalem do kolesia, odpisal ze to moze byc wina kabla. Wszystko inne dziala. Synchro po wifi itp. Sprawdze wieczorem, jak cos to sie wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Kobo pokazuje, że widzi połączenie (jest connected & charging) to niekoniecznie kabel. Ale warto sprawdzić na innym (każdy microUSB pasuje).

Tak przy okazji - oryginalny kabel USB jest w szaro-czarnym przeplocie z napisem Kobo na wtyczce, jaki Ty dostałeś?

Może wymuś wyszukiwanie nowego sprzętu w managerze sprzętu Windows?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mu to odesłałem. Spróbowałem innym kablem. Wykrył go komputer ale potem pytał za każdym razem, żeby sformatować dysk więc też kiszka. Pewnie bym to w końcu ogarnął ale stwierdziłem że nie ma co się męczyć. Różnica między zakupem ebayowskim a nowym ze sklepu to 30 GBP więc lepiej dołożyć i mieć gwarancję itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil,

masz Aurę czy Aurę HD?

Ja mam z polskiego redcoona i taki kabel znalazłem w pudełku. W dodatku na wszystkich sieciowych recenzjach Aury HD właśnie taki kabel jest pokazany.

Z resztą czy to ważne? Ważne, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

zakupiłem czytnik w Empiku. Sygnowany sklepem Empik ale jest to czytnik PocketBook Touch Highlight model 623. Rozdzielczość HD+podświetlenie. Cena na promocji jest teraz bezkonkurencyjna za to co się dostaję. W porównaniu do Kindle Paperwhite 2 zapłaciłem połowę taniej. Po dłuższym okresie użytkowania będę na pewno mógł coś więcej napisać ale na tą chwilę robi bardzo dobre wrażenie :)

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał problemy z brakiem widoku okładek książek wysłanych przez chmurę amazona na nowszych Kindle (gdzie wyświetlana jest tylko zastępcza zamiast oryginalnej z książki) to warto zastosować poniższy program: 

http://blog.blaut.biz/2014/11/extractcoverthumbs-0-7-przygotowany-na-kindle-voyage.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odswieze temat... Mam kindle 3 (juz z 5 lat) dziala fajnie, bateria nadal trzyma spoooro i zastanawiam sie czy jest sens zmieniac na nowszy model? Spodobal mi sie Voyage... Czy ktos z Was przesiadl sie z takiego przedpotopowego na nowke sztuke? Jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktos z Was przesiadl sie z takiego przedpotopowego na nowke sztuke? Jak wrażenia?

 

Bardzo długo używałem 3-ki Keyboard. Nie chciałem go zmieniać bo nie wyobrażałem sobie przerzucania stron stukaniem w ekran zamiast klawiszami. Do podświetlenia też miałem dość mieszane uczucia. Na szczęście kumpel kupił PW1 i pożyczył mi do pobawienia się. W efekcie kupiłem PW1 następnego dnia :), a niedawno przesiadłem się na PW3.

W stosunku do Keyboarda PW jest oczywiście mniejsze i lżejsze, ale najważniejszą robotę robi jednak to podświetlenie - uniezależniasz się od warunków oświetlenia, a wzrok wcale jakoś specjalnie się nie męczy. Poza tym nie wiem jak oni to zrobili, ale mimo podświetlenia czas działania PW na jednym ładowaniu jest niewiele krótszy niż wcześniejszych modeli. Oczywiście teraz, po paru latach używania PW przerzucanie stron delikatnym smeraniem ekranu wydaje mi się wygodniejsze niż klikanie przycisków :D

 

Tak że przesiadka z wcześniejszych modeli na PW to ergonomicznie solidny skok do przodu. Ale dodam też, że zmienianie PW1 - > PW3 jest bez sensu - trudno dostrzec tę różnicę w rozdzielczości, jak i mocniejszy procesor, w dodatku podświetlenie PW3 idzie bardziej w kierunku żółtego (jednym to odpowiada, innym mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...