Skocz do zawartości

Brak Mocy przy 2500 obr/min


biegoonka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwoch dni Legacy dziwnie sie zachowuje. Na zimnym silniku (zanim sie zalaczy LPG) przy niskich przelozeniach 1/2/3 miedzy ok 2300-3000 obr/min przyspiesza "skokowo", nie ma plynnego oddawania mocy. Takie uczucie jakby szarpalo ale wyczuwalne tylko przez kierowce. Po przejsciu na LPG nie ma tego "problemu" ale na 4/5 biegu przy ok 2500obr/min jest dziura. Samochod w ogole nie przyspiesza bez wzgledu jak operuje gazem. Dopiero po jakims czasie zaczyna wolno zwiekszac obroty. Wiem, ze mowi sie ze te auta slabo ida do 3000 ale teraz jest odczuwalnie gorzej. Dopiero po przetoczeniu sie do 3500 obr/min zaczyna normalnie jechac.

Strasznie mnie to dziwne zachowanie irytuje. Najbardziej chyba to, ze nie wiem z czym to powiazac.

 

Bede dzwieczny za sugestie. Moze ktos z kolegow/kolezanek mial podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisza, odlacz aku na dluzsza chwile, pojezdzij kilka dni na benzynie w warunkach w ktorych zazwyczaj obserwujesz problemy. Jesli nic nie pomoze to znaczy ze trzeba szukac glebiej. Jesli pomoze to znaczy ze cos sie podzialo z mapami w danych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Imprezę MY08 parę dni temu i jest dokładnie to samo. Przy 2500 obrotów samochód przyśpiesza skokowo do 3000/32000 obrotów a później już jest ok. Myślałem, że "ten typ tak ma"... Mam też wrażenie, że do 2500 jest lepsza reakcja na gaz niż w zakresie 2500-3200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu zeby uaktualnic...

 

Przepustnicy nie przeczyscilem teraz, robilem to jakies 2 miesiace temu i samochod duzo lepiej zaczal wtedy reagowac na gaz. Przez kilka dni mialem okazje bardziej cisnac i to zadzialalo bo samochod zaczal normalnie pracowac. Dziura pomiedzy 2500-3000 mniej odczuwalna i nie ma skokowego przyspieszania. Podzielam wrazenie, ze do 2500 lepiej przyspiesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...