Skocz do zawartości

Co Wy wiecie o tuningu ?


sjak

Rekomendowane odpowiedzi

Tjuning według driverów Dacia - trochę teorii, ciekawostki, porady:

http://www.daciaklub...pic.php?p=83076

 

I proszę mnie nie posądzać, o jakieś uprzedzenia do różnych marek czy ich kierowców. Ale to mnie zabiło

 

A to tak a'propos kopania leżącego

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=5088#5088

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy niezli goscie ... 68koni w loganie i oni się podniecaja elastycznoscią przy wyprzedzaniu...

 

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Ja Dacię jako markę podziwiam bo dają mało zamożnym ludziom frajdę z posiadania fabrycznie nowego auta oraz - to widać po nowych modelach - nie idą drogą, którą poszła coraz droższa Skoda. No i mają własne forum, które co prawda nie jest pod patronatem importera ale jest obecne na głównej stronie Dacii. Wbrew pozorom Dacia z Subaru ma w pewnym sensie wiele wspólnego, ponieważ obie marki produkują coś co jest produktem wartym swojej ceny.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam pełen szacunek do tej marki, ale trzeba przyznać, że przynajmniej niektórzy z jej użytkowników charakteryzują się bardzo swoistą znajomością tematu ;)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione było ze zbitej rtęciówki bezdławikowej do tego przetwornica napięcia 220v całość włożona do filtru powietrza, w którym jest dużo miejsca

Ozonator wytwarza o ile pamiętam tlen 3 warościowy, wiem że jest więcej tlenu.

Wielu znajomych miało założone ozonatory.

Musze wyczyscic monitor... :blink::wacko::facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie wlasnie zatanawiam czy nie przejsc z flota z renaulta na dacie

 

I zawsze będziesz mógł zastosować "tuning hydrauliczny" , co w połączeniu z ozonatorem i coolerem od komputera pozwoli na znaczne skrócenie czasu dojazdu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy niezli goscie ... 68koni w loganie i oni się podniecaja elastycznoscią przy wyprzedzaniu...

 

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Ja Dacię jako markę podziwiam bo dają mało zamożnym ludziom frajdę z posiadania fabrycznie nowego auta oraz - to widać po nowych modelach - nie idą drogą, którą poszła coraz droższa Skoda. No i mają własne forum, które co prawda nie jest pod patronatem importera ale jest obecne na głównej stronie Dacii. Wbrew pozorom Dacia z Subaru ma w pewnym sensie wiele wspólnego, ponieważ obie marki produkują coś co jest produktem wartym swojej ceny.

 

Oczywiscie jak najbardziej trzeba podziwiac konsorcjum renualt nissan za wskrzeszenie marki. Zarowno sandero jak i duster to samochody bardzo ciekawe. Duster to przeciez silnik renualt a napedy nissana. Co nie zmienia faktu ze nowinki techniczno tuningowe prezentowane na forum i jakikolwiek brak zdrowego rozsadku doprowadza do salwy niepochamowanego smiechu. A ta moze skutkowac dziwnymi spojrzeniami wspolpracownikow a takze urazami fizycznymi jak upadek z krzesla czy uderzenie glowa w klawiature :)

Swoja droga trzeba miec chyba profesora zeby wymyslic ozonator czy lepszy dolot po zastosowaniu wentylatora komputerowego wraz z kolankiem od umywalki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga trzeba miec chyba profesora zeby wymyslic ozonator czy lepszy dolot po zastosowaniu wentylatora komputerowego wraz z kolankiem od umywalki :)

I nie zapominajcie, ża automatycznie zmienia to przełożenia w skrzyni biegów :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonator jest OK ale tylko jeśli stosować go z magnetyzerami i strumienicą, w przeciwnym wypadku ilość dodatkowej mocy jest mało satysfakcjonująca.

 

A co do samochodów - Dacię Logan czy Skodę Fabię może kupić chyba tylko ktoś, kto nie lubi samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonator jest OK ale tylko jeśli stosować go z magnetyzerami i strumienicą, w przeciwnym wypadku ilość dodatkowej mocy jest mało satysfakcjonująca.

 

A co do samochodów - Dacię Logan czy Skodę Fabię może kupić chyba tylko ktoś, kto nie lubi samochodów.

 

Równie dobrze mozna powiedziec ze ktos kto kupuje uzywane auto nie lubi samochodów bo nie obchodzi go przeszłosc jego auta. Bzdura . Ludzie maja równe priorytety, jeden potrzebuje miec 400koni pod maską, inny potrzebuje miec wielką pake i kupuje dostawczaka , inny potrzebuje miec auto reprezentacyjne i kupuje CLSa , a inny potrzebuje taniego w utrzymaniu , pewnego i zarazem nie przechodzonego srodka transportu i kupuje sobie Fabie albo Dacie Logan .

 

Moj dziadek ma Dacie Duster i jest bardzo zadowolony. Za 43tyś dostał nowe auto , z silnikiem diesla i wiekszym przeswitem , i wystarczajacym dla jego potrzeb wyposazeniem. Auto pali mu 5l , servis kosztuje go 350zł rocznie a jak cos by sie zepsuło to go to nie zrujnuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...