Skocz do zawartości

czym się różni impreza 1.6 90km od 1.6 95km


fastrider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko czym różni się silnik 90 km od 95km bo w opiniach (raportach spalania) zauważyłem że różnica w spalaniu jest duża bo prawie 1.5l benzyny/100km.

Wiem że 95 km było produkowane w latach 98-00 ale impreza która była produkowana przez całą generacje GC ma 90 km ale chodzi mi o to czy są jakieś wyrażne zmiany w silniku lub w wyglądzie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zmiany. 90KM to ej16, czyli "phase I engine" do 2000 roku, a 95KM to ej161, czyli "phase II engine", od 2000 roku. Zmiany objęły głowice i korbowody a także umiejscowienie panewki głównej. Z tego co pamiętam u mnie (ej161) dolot był inny niż w ej16, pewnie zmieniło się oprogramowanie, ej161 miał OBD-II, ej16-nie. Czemu pytasz? Nie wiem, czy jakieś części między nimi pasują. Co do spalania, to przy porównywaniu bierz pod uwagę, że pierwsza impreza, w której występował silnik ej16 ważyła około tony (sic!), a późniejszy blob-eye i bug-eye z silnikiem ej-161 ważyły już około 1250kg… W każdym razie ej161 gorąco polecam, pancerny silnik (no, chyba że się rozrząd zerwie, ale to był błąd ludzki), średnio mi palił 11.5lpg/100km.

Edytowane przez petronews
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz ale mi chodzi nie o gen GD (2000-2007) lecz o silnik 1.6 95 km ale w gen GC dokładnie : 1.6 i 4WD (95KM) http://www.autocentrum.pl/subaru/impreza/i/kombi/silnik-benzynowy-1.6-i-4wd-95km#eng

tu jest lista silników wystepujacych w imprezie gc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie wiedziałem, że występował taki silnik w pierwszej generacji, jednak wygląda na to, że ten 95KM o który pytasz to ten sam, którego używali w II gen., czyli ej161: zgadza się moc(95hp), zgadza się moment (143Nm), kompresja (1:10)… Bardzo fajne połączenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten silnik 95km jest naprawde oszczedniejszy od silnika 90 km ? bo na stronie autocentrum różnica w spalaniu wynosi ponad 1 litr chodzi mi o jazdę dynamiczną ale do połowy skali na obrotomierzu.

a mam pytanie jak ktoś ma silnik 95 km czy ten silnik toleruje instalacje gazowa ?

aktualnie posiadam : Honda Civic Shuttle 4x4 1.6i 110km B+LPG 1993 r. skrzynia biegów :6 bo w przełożeniach (na jednym lewarku) jest jeszcze bardzo wolna jedynka pełniąca w 100% rolę reduktora .

Lecz pasuje coś innego kupić gdyż Honda zaczyna lekko kolegować się z rudą :)

Edytowane przez fastrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki offtop ,ale w troche w temacie.

raz widziałem ogłoszenie Imprezy GC 1.6 o mocy 120KM ,zadzwoniłem z ciekawości z pytaniem jak to mozliwe ,ze podniósł moc o 1/3 ,a on powiedział ,że autko jest z Holandii,na hamowni pokazało 120KM i to na kołach ,a na silniku jest 136KM,a to wszystko sprawa wymienionego komputera :huh: :huh: :biglol: :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...