Jump to content

czym się różni impreza 1.6 90km od 1.6 95km

fastrider
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanko czym różni się silnik 90 km od 95km bo w opiniach (raportach spalania) zauważyłem że różnica w spalaniu jest duża bo prawie 1.5l benzyny/100km.

Wiem że 95 km było produkowane w latach 98-00 ale impreza która była produkowana przez całą generacje GC ma 90 km ale chodzi mi o to czy są jakieś wyrażne zmiany w silniku lub w wyglądzie?

pozdrawiam

Są zmiany. 90KM to ej16, czyli "phase I engine" do 2000 roku, a 95KM to ej161, czyli "phase II engine", od 2000 roku. Zmiany objęły głowice i korbowody a także umiejscowienie panewki głównej. Z tego co pamiętam u mnie (ej161) dolot był inny niż w ej16, pewnie zmieniło się oprogramowanie, ej161 miał OBD-II, ej16-nie. Czemu pytasz? Nie wiem, czy jakieś części między nimi pasują. Co do spalania, to przy porównywaniu bierz pod uwagę, że pierwsza impreza, w której występował silnik ej16 ważyła około tony (sic!), a późniejszy blob-eye i bug-eye z silnikiem ej-161 ważyły już około 1250kg… W każdym razie ej161 gorąco polecam, pancerny silnik (no, chyba że się rozrząd zerwie, ale to był błąd ludzki), średnio mi palił 11.5lpg/100km.

Edited by petronews
  • Upvote 1

dziekuje za odpowiedz ale mi chodzi nie o gen GD (2000-2007) lecz o silnik 1.6 95 km ale w gen GC dokładnie : 1.6 i 4WD (95KM) http://www.autocentrum.pl/subaru/impreza/i/kombi/silnik-benzynowy-1.6-i-4wd-95km#eng

tu jest lista silników wystepujacych w imprezie gc

Rozumiem, nie wiedziałem, że występował taki silnik w pierwszej generacji, jednak wygląda na to, że ten 95KM o który pytasz to ten sam, którego używali w II gen., czyli ej161: zgadza się moc(95hp), zgadza się moment (143Nm), kompresja (1:10)… Bardzo fajne połączenie :)

a czy ten silnik 95km jest naprawde oszczedniejszy od silnika 90 km ? bo na stronie autocentrum różnica w spalaniu wynosi ponad 1 litr chodzi mi o jazdę dynamiczną ale do połowy skali na obrotomierzu.

a mam pytanie jak ktoś ma silnik 95 km czy ten silnik toleruje instalacje gazowa ?

aktualnie posiadam : Honda Civic Shuttle 4x4 1.6i 110km B+LPG 1993 r. skrzynia biegów :6 bo w przełożeniach (na jednym lewarku) jest jeszcze bardzo wolna jedynka pełniąca w 100% rolę reduktora .

Lecz pasuje coś innego kupić gdyż Honda zaczyna lekko kolegować się z rudą :)

Edited by fastrider

lekki offtop ,ale w troche w temacie.

raz widziałem ogłoszenie Imprezy GC 1.6 o mocy 120KM ,zadzwoniłem z ciekawości z pytaniem jak to mozliwe ,ze podniósł moc o 1/3 ,a on powiedział ,że autko jest z Holandii,na hamowni pokazało 120KM i to na kołach ,a na silniku jest 136KM,a to wszystko sprawa wymienionego komputera :huh: :huh: :biglol: :biglol: